IV Niedziela Wielkiego Postu – 30 marca 2014 r.

1. W minionym tygodniu został zakończony remont dwóch toalet na parterze domu parafialnego. Bóg zapłać panu Adamowi Cerankowi za ofiarowanie płytek i armatury sanitarnej, państwu Kasprzykom za ofiarowanie luster, a panu Grzegorzowi Obielakowi za wykonanie prac.

2. Od dziś, przed i po każdej Mszy św. w niedziele, otwarte będzie okienko Caritas, gdzie rozprowadzamy poschaliki, chorągiewki, laurki i inne artykuły wielkanocne.

3. Egzaminy dla kandydatów do bierzmowania z klas III odbędą się w poniedziałek 31 marca i wtorek 1 kwietnia o godz. 18:30 w sali na Probostwie.

4. W poniedziałek o godz. 17.30 spotkanie Wspólnoty Apostolstwa Maryjnego. O godz. 17.30 różaniec, o godz. 18.00 Msza św., a następnie konferencja ks. kan. A. Kościańskiego.

5. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. Z racji I czwartku miesiąca w kaplicy o godz. 18.15 – Godzina Święta – modlitwa za kapłanów i wszystkich powołanych do wyłącznej służby Bożej.

7. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. od godz. 15.00, następnie Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30 i dalsza część spowiedzi do godz. 18.00. O godz. 18.00 Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza św. oraz Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. Odwiedziny chorych przez Ks. Proboszcza od godz. 8.30.

8. W piątek w godz. od 12.00 do 13.00 w Archikatedrze Poznańskiej adoracja Najświętszego Sakramentu dla członków Wspólnoty Żywego Różańca naszej parafii.

9. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, od godz. 9.00 rozpocznie się I Spowiedź Święta dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii św., a po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim. Odwiedziny chorych przez Ks. Wikariusza od godz. 8.30.

10. W sobotę 5 kwietnia od godz. 10:00 w Domu Kultury Stokrotka zostanie rozegrany Turniej Tenisa Stołowego dla Ministrantów Dekanatu Przeźmierowskiego. Naszym reprezentantom życzymy powodzenia, a parafian zapraszamy do kibicowania.

11. W sobotę podczas Mszy św. wieczornej rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. Przemysław Tyblewski – prefekt Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, będą to rekolekcje kerygmatyczne. Potrwają do środy 9 kwietnia. Bliższe informacje na plakatach i ulotkach, które proszę zabrać wychodząc z kościoła. Zapraszam wszystkich do skorzystania z szansy odnowy duchowej!
Program Rekolekcji

12. W I niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 8.00, swoje spotkanie ma Wspólnota Żywego Różańca.

13. Zapraszamy na nabożeństwa pokutne. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. wieczornej oraz Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16.00. W tym roku kazania wygłosi ks. prof. dr hab. Janusz Nawrot, który od wielu lat prowadzi w naszej parafii Krąg Biblijny.

14. W niedziele 30 marca i 6 kwietnia br. w naszej parafii, będzie prowadzona akcja informacyjna o odbudowie Pomnika Wdzięczności i zbieranie podpisów pod petycją do Prezydenta Miasta, w sprawie zgody na jego lokalizację. Zwracamy się do wszystkich parafian o wsparcie tej inicjatywy.

15. Przez Wielki Post można składać Daninę diecezjalną. Zebrane fundusze przeznaczane będą na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Koperty na tę daninę są wyłożone w przedsionku kościoła. Uprzejmie prosimy o podanie wysokości ofiarowanej kwoty, nazwiska i adresu ofiarodawcy. Swoją ofiarę można również przekazać na konto parafialne z zaznaczeniem celu wpłaty. Nr konta: 72 1240 1763 1111 0000 1812 1117. Bóg zapłać za zrozumienie i złożenie Daniny diecezjalnej, która w tym roku wynosi 6272 zł.

16. Dnia 12 kwietnia, po koronacji obrazu św. Józefa, organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Poznaniu – Kościół Karmelitów Bosych. W programie także nawiedzenie Kościoła św. Wojciecha i krypty zasłużonych Wielkopolan oraz wspólna modlitwa na „Cmentarzu zasłużonych Wielkopolan”. Na zakończenie film Michała Konrada „Jak pokonać szatana” – kino Apollo. Koszt wyjazdu: 40 zł. Zapisy w zakrystii.

17. Zmarła śp. Gertruda Czwojdrak, zam. przy ul. Szarotkowej, Msza św. pogrzebowa i pogrzeb odbyły się w miniony czwartek. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz