IV Niedziela Wielkiego Postu – 18 marzec 2012 r.

1. W minionym tygodniu wzbogaciliśmy się o rzutnik multimedialny wraz z oprzyrządowaniem, który umożliwi znaczne poprawienie jakości wyświetlanych tekstów pieśni czy obrazów.

2. W okienku Caritas można zaopatrywać się w artykuły związane z Wielkim Postem i Wielkanocą.

3. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu, w naszym kościele o godz. 16.00, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

4. W poniedziałek uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP i patrona Kościoła. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, ich rodziców i świadków od godz. 17.00 do 18.00. Próba kandydatów do bierzmowania po Mszy św. wieczornej w kościele. Obecność obowiązkowa!

5. We wtorek 20 marca przeżywać będziemy wizytację kanoniczną, której dokona ks. bp Zdzisław Fortuniak. O godz. 8.50 gromadzimy się przed kościołem i wraz z pocztami sztandarowymi, w sposób uroczysty, wprowadzimy dostojnego gościa do naszej świątyni, gdzie podczas Mszy św. o godz. 9.00 wygłosi Słowo Boże. Do uczestnictwa w tej Mszy św. zapraszam wszystkich pozostających przed południem w domach, szczególnie zaś starszych i chorych. Na spotkanie z Księdzem Biskupem na godz. 15.00 do Domu Kultury „Stokrotka” zapraszam Radę Ekonomiczną, Radę Duszpasterską i Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej oraz Katechistów, natomiast na godz. 16.00 do sali bł. Jana Pawła II wszystkich budowniczych naszego kościoła, członków PZC oraz Akcji Katolickiej. O godz. 18.00 Ksiądz Biskup odprawi uroczystą Mszę św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania. Do wspólnej modlitwy zachęcam nie tylko bierzmowanych i ich rodziny, ale również wszystkich, którzy przed południem nie mogli być na Mszy św. i spotkać się z naszym gościem.

6. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. Spotkanie dla dziewcząt przygotowujących się do bierzmowania w czwartek o godz. 17.00 klasy I a, b, o godz. 18.15 klasa I c.

8. Krąg Biblijny z ks. prof. dr hab. Januszem Nawrotem w czwartek 22.03.2012 o godz.18.45.

9. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Rozpoczęcie o godz. 18.00 Mszą św. w kaplicy, a następnie przejście do sali bł. Jana Pawła II.

10. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.30, dla młodzieży i dorosłych po wieczornej Mszy św., a więc o godz. 18.30.

11. Spotkanie Grupy Modlitwy Ojca Pio w piątek 23.03.2012 o godz.19.15. Msza święta i adoracja krzyża.

12. W przyszłą niedzielę przypada 20 rocznica sakry biskupiej Księdza Arcybiskupa. Przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia.

13. W dniach od 28 – 30 marca odbywać się będą Szkolne rekolekcje wielkopostne, które uczniowie przeżywać będą pod hasłem ,,Budujemy mosty” Prowadzić je będzie ks. dr Szymon Stułkowski, duszpasterz Akademickiego Koła Misyjnego. Dzieci i młodzież rozpoczęły już przygotowanie do tych ważnych dni przez: udział w Drodze krzyżowej, dobre czyny, modlitwę, podjęcie projektu dobroczynnego w postaci zbiórki makulatury i puszek na terenie szkoły. Wszystkie wymienione działania będą miały wyraz w postaci wspólnej budowli, która będzie stanowić dekorację w kościele podczas rekolekcji. Zachęcam wszystkich rodziców do modlitwy w intencji dobrego przeżycia rekolekcji swoich dzieci.

14. Za pośrednictwem PZC istnieje możliwość ubiegania się o pomoc żywnościową w ramach programu PEAD. Chcemy pomagać przede wszystkim katolikom. Prosimy o zgłaszanie się potrzebujących bezpośrednio do członków PZC w czasie otwarcia pokoju Caritas. Parafian prosimy o podawanie adresów osób, które rzeczywiście potrzebują takiej pomocy.

15. Pod kierunkiem reżysera – pana Przemysława Basińskiego – trwa przygotowanie do Misterium Męki Pana Jezusa, które będziemy mieli okazję przeżyć w Wielki Poniedziałek (02.04.2012), po Mszy św. wieczornej.

16. Przez Wielki Post można składać Daninę diecezjalną. Koperty na tę daninę są wyłożone w przedsionku kościoła. Uprzejmie prosimy o podanie wysokości ofiarowanej kwoty, nazwiska i adresu ofiarodawcy. Swoją ofiarę można również przekazać na konto parafialne z zaznaczeniem celu wpłaty. Nr konta: 72 1240 1763 1111 0000 1812 1117. Bóg zapłać za zrozumienie i złożenie Daniny diecezjalnej, która w tym roku dla naszej parafii została wyliczona na kwotę 6076,00 PLN.

17. Trwa peregrynacja Ikony św. Rodziny po naszej parafii. Ikonę zabieramy po Mszy św. o godz. 11.00, przynosimy do naszych domów, stawiamy w godnym miejscu i w najbliższym tygodniu staramy się gromadzić przy niej na modlitwie w gronie rodziny i w intencji rodziny. Ikonę po tygodniu przynosimy do kościoła tak, by po Mszy św. o godz. 11.00, inna rodzina mogła zabrać ją do siebie. Do Ikony dołączone są propozycje modlitw. W zakrystii przyjmujemy zapisy przyjmujących Ikonę św. Rodziny na uzgodnione terminy.

18. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań. Pozyskane tą drogą środki zostaną przeznaczone na dokończenie budowy łagodnego podjazdu dla osób niepełnosprawnych przy naszym kościele. Inwestycja zostanie wykonana wiosną 2012 r. Ulotki ukazujące właściwy sposób wypełnienia oświadczenia podatkowego znajdują się na półce z czasopismami.

19. Siostry Uczennice Krzyża w sobotę 31 marca zapraszają na dzień skupienia dla rodzin. Początek o godz. 9.30 w kościele, zakończenie Mszą św. o godz. 15.00. Gościem tego spotkania będzie dominikanin o. Wojciech Prus. Temat dnia skupienia: sakrament pojednania. Szczegółowe informacje na stronie internetowej naszej parafii oraz bezpośrednio u sióstr.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz