IV Niedziela Wielkiego Postu – 15 marzec 2015 r.

1. Bóg zapłać wszystkim, którzy skorzystali z rekolekcji parafialnych.

2. Od dziś do Wielkanocy, przed i po każdej Mszy św. w soboty i niedziele, otwarte będzie okienko Caritas, gdzie rozprowadzane będą poschaliki, chorągiewki, laurki i inne artykuły wielkanocne oraz świece gromniczne z okapnikami i buteleczki do wody święconej.

3. Dziś po Mszy o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie rodziców młodzieży, która w tym roku przyjmie sakrament bierzmowania.

4. W środę 18 marca o godz. 16.00 Msza św. i sakrament bierzmowania, którego udzieli ks. bp Damian Bryl. Zapraszamy do wspólnej modlitwy nie tylko kandydatów do bierzmowania i świadków, ale również ich rodziny oraz młodzież klas I i II gimnazjum.

5. Próby przed bierzmowaniem odbędą się w kościele w następujących terminach:

  • 16 marca, poniedziałek, godz. 18:30.
  • 17 marca, wtorek, godz. 16:00 – spowiedź, ok. 16:30 – próba.

Obecności na próbach są obowiązkowe.

6. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. W czwartek przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP – początek peregrynacji obrazu św. Józefa po Archidiecezji Poznańskiej. W naszej parafii będziemy gościć obraz św. Józefa w dniach 14/15.10.2015 r.

8. W czwartek o godz. 18.00 Msza św., a następnie w Sali św. Jana Pawła II, spotkanie otwarte Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Referat wprowadzający na temat adhortacji apostolskiej Ojca Świętego Franciszka „Evangelii Gaudium” (radość ewangelii), wygłosi mgr Anna Jęsiak.

9. Droga Krzyżowa w Wielkim Poście we wszystkie piątki: dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30.

10. W sobotę, 21 marca wyjeżdżamy na pielgrzymkę po Ziemi Łódzkiej. Zbiórka o godz. 8:00 w kościele, Msza Św., a ok. 8:30 wyjazd spod kościoła.

11. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

12. W niedzielę 22 marca o godz. 9.30 we Mszy św. uczestniczyć będzie zespół wokalny Prywatnego Policealnego Studium Sztuki Wokalnej w Poznaniu. Po Mszy św. wysłuchamy koncertu w wykonaniu zespołu, po koncercie natomiast będzie można nabyć płyty zespołu. Zespół wokalny Prywatnego Policealnego Studium Sztuki Wokalnej w Poznaniu składa się ze studentów i absolwentów tej szkoły. W swoim repertuarze ma takie projekty koncertowe jak: Pieśni adwentowe, Kolędy, Arietty barokowe, Perły muzyki wokalnej (muzyka operowa i operetkowa), Music in the spotlight (musical), Muzyka kantatowo-oratoryjna, Misterium pasyjne i Muzyka Polska. Dyrektorem szkoły i kierownikiem zespołu jest prof. Jadwiga Gałęska-Tritt, zespołem kieruje również mgr Barbara Tritt.

13. Wybory do Rady Osiedla Kwiatowe odbędą się 22.03.2015 r. w godzinach od 8.00 do 20.00 w siedzibie obwodowej komisji wyborczej, która znajduje się w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 – ul. Żonkilowa 34. Skorzystajmy z możliwości wyboru osób zatroskanych o dobro mieszkańców naszego osiedla.

14. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które głosi ks. Dariusz Mazur – ojciec duchowny ASD w Poznaniu.

15. Przez Wielki Post można składać Daninę diecezjalną. Zebrane fundusze przeznaczane będą na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Koperty na tę daninę są wyłożone w przedsionku kościoła. Uprzejmie prosimy o podanie wysokości ofiarowanej kwoty, nazwiska i adresu ofiarodawcy. Swoją ofiarę można również przekazać na konto parafialne z zaznaczeniem celu wpłaty. Nr konta: 72 1240 1763 1111 0000 1812 1117. Bóg zapłać za zrozumienie i złożenie Daniny diecezjalnej.

16. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań.

17. Apelujemy do emerytów i rencistów, aby deklarowali 1 % ze swego podatku dla Caritas. W tym celu prosimy emerytów i rencistów o zgłaszanie się w pokoju Parafialnego Zespołu Caritas w środy w godz. 15.00 – 16.00, gdzie upoważniona osoba pomoże wypełnić PIT-37 i odda go do Urzędu Skarbowego. Należy przynieść rozliczenie z ZUS. Dalsze szczegóły są na tablicy ogłoszeń Parafialnego Zespołu Caritas.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz