IV Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2013 r.

1. Bóg zapłać za złożone dziś podczas Mszy św. ofiary na inwestycje parafialne.

2. Od dzisiejszej niedzieli przed i po Mszach św. otwarte będzie okienko Caritas, gdzie można zaopatrywać się w poschaliki, chorągiewki, laurki i inne artykuły Wielkanocne.

3. Od dziś do środy rekolekcje parafialne pod hasłem: „Błogosławieni, którzy uwierzyli”. Witamy o. Dariusza Dąbrowskiego COr – proboszcza parafii na Świętej Górze w Gostyniu i życzymy mu światła Ducha Świętego podczas głoszonych konferencji.

4. Plan rekolekcji:
- niedziela: nauka dla wszystkich podczas każdej Mszy św.;
- poniedziałek: nauka podczas Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 oraz nauka stanowa dla mężczyzn po wieczornej Mszy św.;
- wtorek: nauka dla wszystkich podczas Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 oraz nauka stanowa dla rodziców dzieci, które uczą się w szkole podstawowej lub gimnazjum;
- środa: nauka podczas Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 oraz nauka stanowa dla kobiet po wieczornej Mszy św. Podczas obu Mszy św. w dniu zakończenia rekolekcji o. Rekolekcjonista będzie zbierał składkę na potrzeby swojego zgromadzenia.

5. Spowiedź rekolekcyjna przed każdą Mszą św. podczas trwania rekolekcji.

6. Rekolekcje szkolne od poniedziałku 11.03.2013 r. do środy 13.03.2013 r. w godzinach przedpołudniowych.

7. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W tym roku kazania głosi ks. kan. dr Ryszard Rybak – oficjał Metropolitalnego Sądu Duchownego w Poznaniu.

9. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.30 – prowadzą dzieci klas V, a dla młodzieży i dorosłych po wieczornej Mszy św. – prowadzi młodzież klas II gimnazjum.

10. Przez Wielki Post można składać Daninę diecezjalną. Zebrane fundusze przeznaczane będą na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Koperty na tę daninę są wyłożone w przedsionku kościoła. Uprzejmie prosimy o podanie wysokości ofiarowanej kwoty, nazwiska i adresu ofiarodawcy. Swoją ofiarę można również przekazać na konto parafialne z zaznaczeniem celu wpłaty. Nr konta: 72 1240 1763 1111 0000 1812 1117. Bóg zapłać za zrozumienie i złożenie Daniny diecezjalnej.

11. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań. Wzór wypełnienia właściwej rubryki w oświadczeniu podatkowym podają ulotki znajdujące się na półce przy wyjściu z kościoła.

12. Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje wczasorekolekcje dla osób chorych, niepełnosprawnych, starszych i samotnych w różnych ośrodkach w Polsce. Wczasorekolekcje zapewniają kompleksowy odpoczynek fizyczny i dają umocnienie duchowe. Zgłoszenia przyjmowane będą już od 1 kwietnia br. Szczegóły znajdują się na tablicy ogłoszeń Parafialnego Zespołu Caritas.

13. Zmarła śp. Maria Pawłowska zam. przy ul. Malwowej, Msza św. pogrzebowa w poniedziałek 11.03.2013 r. o godz. 8.30, a pogrzeb o godz. 10.10 na cmentarzu junikowskim. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz