IV Niedziela Wielkanocy – 7 maja 2017 r.

1. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania rozpoczynający Kwartalne Dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

2. Nabożeństwa majowe w naszej parafii codziennie po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Spotkanie przygotowawcze do bierzmowania dla kandydatów z klasy 3 gimnazjum we wtorek 16.05 o godz. 16:30 w sali Jana Pawła II przy kościele. Prosimy o przyniesienie Pisma Św. i długopisów do notowania. Obecność obowiązkowa.

4. We wtorek o godz. 16.30 próba dzieci funkcyjnych do uroczystości I Komunijnych.

5. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo majowe, a następnie w sali św. Jana Pawła II spotkanie z rodzicami dzieci I Komunijnych.

6. W środę tj. 10.05. br. o godz. 16.00  odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

7. W środę o godz. 16.30 generalna próba dzieci I Komunijnych.

8. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

9. W piątek o godz. 16.30 odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dzieci I Komunijnych oraz II spowiedź św..

10. Spotkanie dla chętnej młodzieży w piątek o godz. 19:30 w sali domu parafialnego.

11. W sobotę 13 maja po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00. O godz. 20.00 Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła. Nabożeństwa Fatimskie w tym roku prowadzi ks. Krystian Sammler – Referent Wydz. Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej. Podczas nabożeństwa możliwość spowiedzi św., także dla rodzin dzieci I Komunijnych.

12. W niedzielę 14 maja podczas Mszy św. o godz. 11.00 uroczysta I Komunia św. w naszej parafii. Miejsca w ławkach prosimy pozostawić dla rodzin dzieci przystępujących do I Komunii św.

13. W przyszłą niedzielę 14.05 na Mszę św. o godz. 17:00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl. 2 gimnazjum. Prosimy o obecność najpóźniej o 16:50 na wyznaczonych miejscach.

14. W II niedzielę miesiąca, w naszym kościele, składka inwestycyjna.

15. Zakończono prace przy naszych organach. Zgodnie z zapowiedziami ustawiono nowy kontuar, wymieniono elektronikę instrumentu, klawiatury i styki, włączniki rejestrów, transformator, zamontowano nowy Secer. Zakończono również prace dekarskie na dachu domu parafialnego, pozostała jedynie do założenia nowa instalacja odgromowa. Do zapłaty wykonawcom pozostało nam jeszcze 25 tys. zł. Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na potrzeby naszej parafii.

16. Podobnie jak w ubiegłym roku, Gmina Komorniki we współpracy z naszą parafią i Domem Kultury „Stokrotka” organizuje całodzienną podróż rodzinną pociągiem Kolei Wielkopolskich – „Pod Parą”. Wyjazd dnia 03.06.2017 r. o godz. 9.02 ze stacji kolejowej w Szreniawie, przystanek w Grodzisku Wlkp. na zwiedzanie kościoła św. Jadwigi Śląskiej, urokliwego miasteczka i ciekawego muzeum, pobyt w Wolsztynie (przejazd pociągiem retro oraz zwiedzanie parowozowni i skansenu), powrót do Szreniawy i piknik na terenie Muzeum Rolnictwa. Koszty: osoby dorosłe – 30 zł, dzieci – 20 zł, dzieci z rodzin 3+ – 10 zł.

17. W dniach od 23 września do 08 października 2017 r. organizujemy pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych: Montserrat, Saragossa – NS del Pilar, Fatima, Lourdes, La Salette, Santiago do Compostela oraz innych ciekawych miejsc Europy Zachodniej. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Koszt: 3590 zł i 90 Euro. Zapisy w zakrystii.

18. Zmarła: śp. Bronisława Knut, zam. przy ul. Szarotkowej, uroczystości pogrzebowe odbyły się w miniony piątek. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz