IV Niedziela Wielkanocna – 25 kwietnia 2021 r.

1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynamy Kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.

2. We wtorek od godz. 16.00 spotkania indywidualne dzieci z rodzicem lub opiekunem z ks. Proboszczem kwalifikujące do przystąpienie do I Komunii św. w dniu 09.05 br. o godz. 14.00.

3. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 19.00 próby przed bierzmowaniem dla młodzieży klas 8 SP i 1 szkół średnich.

5. W czwartek 29.04 Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. W naszej parafii o godz. 19.00 Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania, której będzie przewodniczył ks. bp Szymon Stułkowski.

6. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo majowe, a po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające, adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

7. W I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca. Nabożeństwa majowe od niedzieli 2 maja codziennie po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań.

9. Zmarli: śp. Paweł Guziński, zam. przy ul. Nagietkowej; śp. Pelagia Wiśniewska, zam. przy ul. Kaliowej, obrzędy pogrzebowe odbyły się w minioną sobotę; śp. Tadeusz Praiss zam. przy ul. Frezjowej, Msza św. pogrzebowa dnia 29.04 o godz. 12.40, a pogrzeb o godz. 13.50 na cmentarzu junikowskim; śp. Hanna Pluta, zam. przy ul. Begoniowej, pogrzeb o godz. 13.50 na cmentarzu junikowskim. Wieczny odpoczynek…

10. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz