IV Niedziela Wielkanocna – 12 maja 2019 r.

1. W minionym tygodniu odbyło się spotkanie Rady Duszpasterskiej na którym omówiono propozycje duszpasterskie na nadchodzący kwartał, ze szczególnym uwzględnieniem przygotowań do Nabożeństw Fatimskich, uroczystości Bożego Ciała, a także planowanych pielgrzymek, koncertów i czuwań modlitewnych w naszym kościele.

2. Dziś w naszej parafii podczas Mszy św. o godz. 11.00 I Komunia św. dzieci klas III. Otoczmy ich naszą modlitewną troską.

3. Podczas „białego tygodnia” – od poniedziałku do piątku z wyjątkiem środy – dzieci pierwszokomunijne wraz z opiekunami, przychodzą na Msze św. i nabożeństwa majowe o godz. 18.00. W poniedziałek – modlitwa za rodziców, na zakończenie wspólna fotografia; we wtorek – modlitwa za rodziców chrzestnych; w środę – modlitwa za nauczycieli i wychowawców, pielgrzymka do sanktuarium Mastki Bożej w Tulcach, wyjazd o godz. 9.00, zbiórka przed szkołą od strony sali gimnastycznej – powrót ok. godz. 14.00, w czwartek – modlitwa za dziadków, na zakończenie wszystkim zostaną rozdane pamiątkowe obrazki oraz Biblie tym, którzy je zamówili; w piątek – modlitwa za siebie wzajemnie, omówienie I piątków miesiąca i odbiór zamówionych zdjęć.

4. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych złożyli ofiarę pieniężną w wysokości 4300.00 PLN. Za złożony „dar ołtarza” zakupiono nowy relikwiarz do relikwii św. Jadwigi Śląskiej, a pozostałą część wspomnianej kwoty przeznaczono na modernizację oświetlenia w kościele. Bóg zapłać rodzicom za ich hojność, jak również za pomoc w sprzątaniu wnętrza kościoła.

5. Do panów Zbigniewa i Sławomira Zalewskich kieruję wyrazy wdzięczności za odnowienie krzyża misyjnego przy wejściu do kościoła, a wszystkim Bóg zapłać za składane dziś, w II niedzielę miesiąca podczas Mszy św. ofiary, w ramach składki inwestycyjnej.

6. W poniedziałek 13.05. o godz. 20.00 Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła. Nabożeństwa Fatimskie w tym roku prowadzi ks. Marcin Głowiński – referent katechetyczny Kurii Metropolitalnej Archidiecezji Poznańskiej.

7. Od poniedziałku do środy (20-22.05) o godz. 19.00 próby przed bierzmowaniem. Na próbę we wtorek przychodzimy ze świadkiem lub inną osobą pełnoletnią.

8. We wtorek od 17.30 do 20.00 indywidualne spotkania z Młodzieżą klasy 3 Gim i 8 SP przed bierzmowaniem. Spotkanie odbywa się w Biurze parafialnym. 

9. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

10. W czwartek spotkanie Grupy Modlitwy św. Ojca Pio.: 18.00 Msza św, nabożeństwo Majowe, Konferencja – 1 List do Koryntian, Adoracja.

11. W piątek o godz. 18.45 w kościele krótkie spotkanie z Rodzicami młodzieży klas 3 Gim i 8 SP, a o godz. 19.10 spotkanie dla młodzieży.

12. W sobotę 18 maja br. pielgrzymka autokarowa, w której uczestniczą m. in. dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. W programie: Msza św. w Bazylice św. Jadwigi na Legnickim Polu odprawiana w ich intencji, zwiedzanie Muzeum Bitwy Legnickiej oraz nawiedzenie Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. Wyjazd o godz. 9.00 sprzed kościoła.

13. Dnia 18.05.2019 r. o godz. 10.00 w par. pw. Nawiedzenia NMP w Poznaniu odbędą się uroczystości związane z rozpoczęciem peregrynacji Ikony Matki Boskiej Jasnogórskiej po parafiach naszej archidiecezji. Msza św. inauguracyjna rozpocznie się o godz. 12.00. Wszyscy jesteśmy zaproszeni do wzięcia udziału w tych uroczystościach. Dojazd najlepiej tramwajem, będą dodatkowe, do godz. 11.00.

14. Dnia 18 maja 2019 r. po zakończeniu centralnych obchodów powitania wizerunku MB Częstochowskiej, Caritas Archidiecezji Poznańskiej zaprasza na Poznańską Maltę, gdzie o godz. 18:00 odbędzie się 5 km bieg charytatywny „Bieg Maryi” na rzecz stypendiów dla dzieci z ubogich rodzin. Bieg odbywa się w dwóch kategoriach: OPEN i Nordic Walking. Więcej informacji oraz zapisy na stronie: biegmaryi.pl

15. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo majowe, modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w intencji rodzin naszej parafii i adoracja zakończona o godz. 20.00 Apelem Jasnogórskim.

16. Spotkanie Kręgu Biblijnego z ks. prof. dr hab. Januszem Nawrotem w poniedziałek 20 maja o godz.19.00.

17. W ramach obchodów 40 rocznicy parafii ogłaszamy konkurs dla dzieci na opowiadanie o naszej parafii. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone. Teksty prosimy przekazać do końca maja pani Annie Jęsiak, która przekaże szczegóły konkursu wszystkim zainteresowanym dzieciom. Zapraszamy do udziału!

18. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopisma katolickiego „Gość Niedzielny”.

19. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz