IV Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza – 26 kwietnia 2015 r.

1. Dziś Światowy Dzień Modlitw o Powołania oraz rozpoczęcie Kwartalnych Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele. W naszej parafii podczas Mszy Św. o godz. 11:00 odbędzie się uroczystość przyjęcia nowych ministrantów.

2. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św., a następnie spotkanie Rady Duszpasterskiej na probostwie.

3. We wtorek o godz. 16.30 pierwsza próba dzieci klas III przed uroczystością I Komunii św. Obecność obowiązkowa.

4. We wtorek spotkanie Wspólnoty Apostolatu Maryjnego – o godz. 17.30 różaniec, o godz. 18.00 Msza św., a następnie konferencja ks. kan. A. Kościańskiego.

5. W środę – Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego – o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. Na piątek 1 maja została udzielona dyspensa od spożywania pokarmów mięsnych.

7. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godz. 15.00 do 18.00. Komunia św. będzie rozdzielana co pół godziny. Przed Mszą św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a po Mszy św. Nabożeństwo Majowe. Odwiedziny chorych od godz. 8.30.

8. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Maryi, a po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim. W sobotę 2 maja obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski – głównej patronki Polski, które zostało przeniesione z dnia 3 maja z racji przypadającej w tym dniu Niedzieli Wielkanocnej.

9. W niedzielę 3 maja po Mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.

10. W maju, po wieczornych Mszach św., odprawiamy Nabożeństwa Majowe. Zapraszamy całe rodziny.

11. Siostry Imienia Jezus ogłaszają nabór do prowadzonego przez siebie przedszkola przy ul. Łubinowej. Bliższe informacje na miejscu.

12. Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje wczasorekolekcje dla osób starszych, chorych i niepełnosprawnych, z możliwością pobytu wraz z opiekunami. Turnusy rozpoczynają się od 1 maja. Dla osób będących w trudnej sytuacji materialnej istnieje możliwość dofinansowania dla uczestnika i opiekuna. Dokładne informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń P. Z. C. w przedsionku kościoła.

13. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań. Wzór wypełnienia właściwej rubryki w oświadczeniu podatkowym podają ulotki znajdujące się na półce przy wyjściu z kościoła.

14. W niedzielę 26 kwietnia o godz. 18.00 w kościele p.w. NMP Matki Kościoła przy ul. Kołłątaja w Poznaniu-Świerczewie będzie miał miejsce recital organowy p. Szymona Tritta.
W programie m. in. utwory G. Frescobaldiego, Fr. Tundera, J. S. Bacha, F. Mendelssohna-Bartholdy’ego, Fr. Chopina, G. F. Haendla. Wstęp wolny.

15. W niedzielę 17 maja ulicami Poznania przejdzie Archidiecezjalny Marsz dla Życia pod hasłem „Czas na życie!”. Przygotowaniem do tego wydarzenia jest trzecia edycja akcji charytatywnej „Pieluszka dla Maluszka”. W tym roku po raz kolejny udzielamy pomocy najmłodszym dzieciom z Domów Samotnej Matki, Domów Dziecka oraz najuboższych rodzin z terenu naszej archidiecezji.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz