IV Niedziela Wielkanocna – 11 maja 2014 r.

1. Zakończył się Tydzień Biblijny, Bóg zapłać osobom, które w minioną niedzielę, podjęły się czytania Pisma Świętego w naszym kościele w ramach „mini maratonu biblijnego”.

2. Dziś w naszej parafii podczas Mszy św. o godz. 11.00 I Komunia św. dzieci klas III. Otoczmy ich naszą modlitewną troską. Przez cały „biały tydzień” dzieci pierwszokomunijne wraz z opiekunami, przychodzą na Msze św. i nabożeństwa majowe na godz. 18.00. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych złożyli „dar ołtarza” w formie ofiary w wysokości 4000 zł, które to pieniądze zostały przeznaczone na konserwację posadzki w naszym kościele. Bóg zapłać za ten hojny dar oraz za pomoc w sprzątaniu wnętrza świątyni.

3. Bóg zapłać również za składane dziś podczas Mszy św. ofiary – składkę inwestycyjną w II niedzielę miesiąca.

4. Dziś o godz. 15:30 wyruszy z Placu im. Adama Mickiewicza aż do Katedry Poznańskiej Archidiecezjalny Marsz dla Życia pod hasłem „Zrób krok!”. Bezpośrednio przed przemarszem, od godz. 13:30 organizatorzy zapraszają na festyn rodzinny na Pl. im. A. Mickiewicza. Zachęcamy do uczestnictwa w Marszu całymi rodzinami, aby bronić wartości życia rodzinnego.

5. We wtorek 13.05.2014 r. o godz. 16.00 zebranie Parafialnego Zespołu Caritas, a o g. 20.00 rozpoczynamy Nabożeństwa Fatimskie z procesją wokół kościoła. Nabożeństwa w tym roku prowadzi ks. dr hab. Bartosz Nowakowski.

6. W środę 14.05.2014 r. pielgrzymka autokarowa dzieci pierwszokomunijnych wraz z rodzicami do sanktuarium MB Królowej Rodzin w Lubaszu.

7. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. W czwartek 15 maja w Archikatedrze Poznańskiej święcenia diakonatu.

9. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo majowe, a następnie spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

10. W zakrystii są do odbioru płyty z uroczystości bierzmowania.

11. Dnia 22.05.2014 r. o godz. 16.00 w Archikatedrze Poznańskiej Msza św. i święcenia kapłańskie. W tym roku do prezbiterium Archidiecezji Poznańskiej zostanie przyjęty syn naszej parafii – dk. Łukasz Bąbelek. Weźmy udział w tej uroczystości. Autokar wyjedzie sprzed naszego kościoła parafialnego o godz. 14.00. Osoby, które chciałyby skorzystać z proponowanej możliwości przejazdu, proszone są o zapisanie się w zakrystii.

12. Dnia 25.05.2014 r. o godz. 11.00 w naszym kościele Msza św. Prymicyjna ks. Łukasza Bąbelka. Włączmy się wszyscy w przeżycie tego wielkiego dnia, tym bardziej, że jest to pierwszy prezbiter, który wychodzi z naszej parafii po 35 latach jej istnienia. Przy okazji składam serdeczne Bóg zapłać za złożone w niedzielę 04.05.2014 r. przed kościołem ofiary, które zostały przekazane księdzu Prymicjantowi.

13. Można przyłączyć się do akcji charytatywnej zbiórki „Pieluszka dla Maluszka”, szczegóły zamieszczone są na stronie: www.marszdlazycia.pl.

14. W maju, po wieczornych Mszach św., odprawiamy Nabożeństwa Majowe.

15. W dniach od 11 – 17 lipca 2014 r. organizujemy wyjazd dla dzieci i młodzieży w Karkonosze, do Sosnówki koło Karpacza. Koszt: 550 zł/os. W cenie pobyt w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami, przejazd autokarem, wstępy, opłata przewodnika. Szczegóły przy zapisie u pani Anny Jęsiak.

16. W sobotę 26 lipca organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd we wczesnych godzinach porannych, powrót ok. godz. 21.00. Zapisy w zakrystii.

17. Siostry Imienia Jezus ogłaszają nabór do prowadzonego przez siebie przedszkola przy ul. Łubinowej. Bliższe informacje na miejscu.

18. W ubiegłym tygodniu zmarła śp. Irena Hołtyn, zam. przy ul. Krokusowej, Msza św. pogrzebowa i pogrzeb odbyły się w miniony piątek. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz