IV Niedziela Adwentu – 23 grudnia 2012 r.

1. Bóg zapłać wszystkim parafianom, którzy przygotowali się duchowo na święta Bożego Narodzenia, szczególnie tym, którzy w miniony wtorek skorzystali z sakramentu pokuty. Składam wyrazy uznania tym rodzicom, którzy potrafili swoim dzieciom przypomnieć o spowiedzi adwentowej.

2. Bóg zapłać panu Grzegorzowi Zgoła za transport, a naszej straży pożarnej z panem Krzysztofem Wawerka na czele, za wycięcie i przywiezienie pięknych choinek.

3. Dziś IV Niedziela Adwentu, kończymy okres adwentu, a wchodzimy w okres Narodzenia Pańskiego.

4. W poniedziałek Wigilia Bożego Narodzenia. W tym dniu Msza św. o godz. 8.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Wieczerzę wigilijną w naszych domach rozpoczniemy od przeczytania fragmentu Ewangelii opisującego narodzenie Dzieciątka Jezus, następnie przełamiemy się opłatkiem na znak pojednania i wybaczenia wszelkich win oraz złożymy sobie życzenia. Po zakończeniu wieczerzy zaśpiewajmy wspólnie chociaż jedną kolędę. Nie tylko pozostawmy, zgodnie z tradycją, jedno wolne miejsce, ale zaprośmy samotnego sąsiada do naszego stołu, by nikt tej nocy nie był sam.

5. O północy gromadzimy się na Pasterce. Niech nie zabraknie wśród nas choć jednego reprezentanta z każdego domu. Na zakończenie Pasterki okazja do podzielenia się opłatkiem z wszystkimi obecnymi.

6. W I i II Święto Bożego Narodzenia Msze św. tak, jak w każdą niedzielę. W II Święto składka zbierana w kościele zostanie przekazana na Wydział Teologiczny UAM i KUL.

7. W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny. Na zakończenie Mszy św. o godz. 11.00 specjalne błogosławieństwo dla rodzin z dziećmi.

8. Corocznym zwyczajem, po mszach św. niedzielnych, młodzież naszej parafii rozprowadza sianko na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji, przeznaczone będą na potrzeby duszpasterstwa młodzieży.

9. Nadal w okienku Caritas, można zaopatrzyć się m. in. w „świece Caritas” na stół wigilijny.

10. Zapraszamy dzieci do żłóbka. Śpiewanie kolęd 26.12.2012 r., 30.12.2012 r., 01.01.2013 r., 06.01.2013 r. i 13.01.2013 r. o godz. 10.40.

11. Odwiedziny kolędowe w naszej parafii rozpoczniemy 2 stycznia 2013 r. od ul. Grunwaldzkiej.

12. Dnia 3 stycznia 2013 r. po Mszy św. o godz. 18.00 Koncert Kolęd w wykonaniu Zespołu Wokalnego Inspiro Ensemble.

13. W niedzielę 6 stycznia po Mszy św. o godz. 11.00 ulicami: Gladiolowa, Różyczkowa, Gerberowa i Cyniowa, odbędzie się Marsz Trzech Króli. Do udziału zapraszamy całe rodziny. Tego samego dnia organizujemy konkurs na najpiękniejszą szopkę wykonaną w rodzinie. Przynosimy je w darach podczas Mszy św. o godz. 11.00, a Rozstrzygnięcie konkursu tydzień później.

14. Zmarła śp. Rożeta Kossmann, zam. przy ul. Krokusowej, Msza św. pogrzebowa i pogrzeb odbyły się w minioną sobotę. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz