IV Niedziela Adwentu – 20 grudnia 2009 r.

1. Dziś IV Niedziela Adwentu, a przed nami ostatnie trzy dni rorat – spotykamy się od poniedziałku do środy o godz. 7.00. Zapraszamy szczególnie tych, którzy jeszcze w tym roku ani razu w nich nie uczestniczyli.

2. We wtorek spowiedź adwentowa z udziałem zaproszonych kapłanów. Przed południem spowiedź od godz. 8.30 do godz. 9.30, po południu od godz. 15.30 do godz. 17.30 a wieczorem od godz. 19.00 do 20.00. Skorzystajmy z tego daru łaski!

3. W środę, o g. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia – zachęcamy do wstrzemięźliwości od spożywania potraw mięsnych. W tym dniu Msza św. o godz. 8.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

5. Wieczerzę wigilijną w naszych domach rozpoczniemy od przeczytania fragmentu Ewangelii opisującego narodzenie Dzieciątka Jezus, następnie przełamiemy się opłatkiem na znak pojednania i wybaczenia wszelkich win oraz złożymy sobie życzenia. Po zakończeniu wieczerzy zaśpiewajmy wspólnie chociaż jedną kolędę.

6. O północy gromadzimy się na Pasterce. Niech nie zabraknie wśród nas choć jednego reprezentanta z każdego domu.

7. W I i II Święto Msze św. tak, jak w każdą niedzielę. W drugie Święto czcimy św. Szczepana – pierwszego męczennika, składka zbierana tego dnia w kościele, będzie przeznaczona na KUL i WT UAM.

8. W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny. Niech jej wstawiennictwo umacnia nasze rodziny na drodze pobożności, prawości i wzajemnej miłości. Po Mszy św. błogosławieństwo dzieci i niemowląt. Dzieci zapraszamy wraz z rodzicami.

9. Od dziś spis intencji mszalnych na nadchodzący tydzień oraz ogłoszenia parafialne są zamieszczane na kartkach rozdawanych przed kościołem. Prosimy, by nie zabierać więcej niż jednego egzemplarza na rodzinę.

10. Zachęcamy do odwiedzania naszej nowej strony internetowej: www.jadwigaslaska.pl.

11. Sianko pod stół wigilijny, w każdą niedzielę Adwentu, przy wyjściu z kościoła, rozprowadza młodzież z duszpasterstwa Syjon. Złożone przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby duszpasterstwa młodzieży.

12. Dziś przed kościołem jest zbierana składka na pokrycie kosztów poniesionych przez naszą parafię w związku z przyjęciem młodzieży odwiedzającej nasze miasto w ramach spotkań Taizé.

13. Od tej niedzieli zmieniła się szata graficzna „Przewodnika Katolickiego”, a wraz z tym podniesiono nieco cenę. Aktualnie wynosi ona 4 zł.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz