IV Niedziela Adwentu – 20 grudnia 2015 r.

1. Corocznym zwyczajem, dziś po Mszach św., młodzież naszej parafii rozprowadza sianko na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji, przeznaczone będą na potrzeby duszpasterstwa młodzieży.

2. Przewodnik Katolicki rozprowadzany dzisiaj jest już numerem świątecznym. Ze względu na dołączoną płytę jego cena jest wyższa i wynosi 6 zł.

3. Paczki, wraz z zabranym wcześniej serduszkiem umieszczonym w widocznym miejscu, prosimy oddawać w okienku Caritas lub w zakrystii.

4. Dziś o godz. 15.00 Msza św., a następnie w sali św. Jana Pawła II, spotkanie opłatkowe wszystkich parafialnych grup duszpasterskich.

5. Osoby, które nie mogły przyjść do spowiedzi w miniony piątek informujemy, że spowiadamy w Plewiskach – poniedziałek 21 bm. i w Skórzewie – wtorek 22 bm.

6. We wtorek 22 grudnia o godz. 18.00 Msza św. wotywna ku czci św. Jana Pawła II w intencji rodzin naszej parafii.

7. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. W tym dniu Msza św. o godz. 8.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Wieczerzę wigilijną w naszych domach rozpoczniemy od przeczytania fragmentu Ewangelii opisującego narodzenie Dzieciątka Jezus, następnie przełamiemy się opłatkiem na znak pojednania i wybaczenia wszelkich win oraz złożymy sobie życzenia. Po zakończeniu wieczerzy zaśpiewajmy wspólnie chociaż jedną kolędę. Nie tylko pozostawmy, zgodnie z tradycją, jedno wolne miejsce, ale zaprośmy samotnego sąsiada do naszego stołu, by nikt tej nocy nie czuł się osamotniony.

9. O północy gromadzimy się na Pasterce. Niech nie zabraknie wśród nas choć jednego reprezentanta z każdego domu. Na zakończenie Pasterki okazja do podzielenia się opłatkiem z wszystkimi obecnymi.

10. W I i II Święto Bożego Narodzenia Msze św. tak, jak w każdą niedzielę. Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej będą odwiedzać chorych z Komunią św. Chorych należy zgłaszać w zakrystii.

11. W sobotę 26 grudnia święto św. Szczepana, składka zbierana w kościele, zostanie przekazana na potrzeby Wydziału Teologicznego UAM, KUL i szkół katolickich naszej archidiecezji.

12. W niedzielę 27 grudnia święto Świętej Rodziny. Na zakończenie Mszy św. o godz. 11.00 specjalne błogosławieństwo dla rodzin z małymi dziećmi.

13. Msza św. dziękczynna na zakończenie bieżącego roku w czwartek 31 grudnia o godz. 17.00.

14. Zapraszamy dzieci do żłóbka. Śpiewanie kolęd 26.12.2015 r., 27.12.2015 r., 01.01.2016 r., 06.01.2016 r. i 10.01.2016 r. od godz. 10.40.

15. Dnia 6 stycznia po Mszy św. o godz. 11.00 ulicami: Gladiolową, Różyczkową, Gerberową, Stokrotkową, Macierzankową i Cyniowa, odbędzie się Marsz Trzech Króli. Do udziału zapraszamy całe rodziny.

16. Parafialny Zespół Caritas, podobnie jak w latach poprzednich, organizuje zbiórkę żywności do „Tytek Miłosierdzia”, wyłożonych w przedsionku kościoła. Żywność jest przeznaczona na przedświąteczną pomoc dla rodzin i osób samotnych, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Dokładne informacje są na tablicy ogłoszeń P. Z. C.

17. Caritas Archidiecezji Poznańskiej z okazji Roku Miłosierdzia, gorąco zachęca parafian do wzięcia udziału w akcji jednorazowego, dobrowolnego oddania krwi pod nazwą: „Kropla Miłości”. Kropla Miłości, czyli naszej krwi to ofiarowanie czegoś najcenniejszego, co ratuje życie drugiemu człowiekowi. Prosimy wszystkie osoby w wieku od 18 do 60 lat, które mogą i pragną w ten sposób ratować życie ludzkie, o zapisanie się na listę w zakrystii do końca grudnia. „Krwiobus” może być u nas w styczniu, dokładna data zostanie podana w terminie późniejszym.

18. Odwiedziny kolędowe rozpoczniemy 2 stycznia 2016 r. od ul. Daliowej

19. Odeszli do wieczności: śp. Felicja Pilarczyk, zam. przy ul. Szarotkowej, Msza św. pogrzebowa i pogrzeb odbyły się w minioną sobotę w Luboniu; śp. Ryszard Włodyka, zam. przy ul. Kaliowej, Msza św. pogrzebowa we wtorek 22.12.2015 r. o godz. 8.00, a pogrzeb o godz. 13.10 na cmentarzu junikowskim; śp. Janina Białek-Pudliszak, zam. przy ul. Krokusowej, pogrzeb o godz. 10.10 na cmentarzu junikowskim, a Msza św. pogrzebowa we wtorek 22.12.2015 r. o godz. 11.30. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz