IV Niedziela Adwentu – 18 grudnia 2011 r.

1. Dziś IV Niedziela Adwentu, po Mszy św. o godz. 17.00 w sali bł. Jana Pawła II, opłatek dla członków wspólnot naszej parafii organizowany przez Wspólnotę Żywego Różańca. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

2. Przed nami ostatni tydzień Rorat – spotykamy się od poniedziałku do piątku o godz. 7.00. Ostatnie elementy układanki będą rozdane w środę, w czwartek należy przynieść Pamiętniki Papieskiego Anioła do oceny, a w piątek będą rozdane nagrody. Podczas Rorat, na stoliku z darami, jest wystawiona puszka adwentowa – „wielkie serce”, do której wchodząc do kościoła, można składać ofiary przeznaczone na nagrody.

3. Po mszach św. młodzież rozprowadza sianko na stół wigilijny, przyjmując ofiary na cele duszpasterstwa młodych. Zgodnie ze zwyczajem, sianko kładziemy pod biały obrus, na stół, przy którym będziemy spożywać wigilijną wieczerzę. Symbolizuje ono miejsce, na którym po narodzeniu, został złożony Jezus przez swoją Matkę-Dziewicę.

4. We wtorek spowiedź adwentowa w naszej parafii z udziałem zaproszonych kapłanów. Przed południem spowiedź św. od godz. 8.30 do godz. 9.30, po południu od godz. 15.30 do godz. 17.30 i wieczorem od godz. 19.00 do 20.00.

5. Osoby, które nie mogą przyjść do spowiedzi we wtorek informujemy, że w podobnych godzinach spowiadamy w Plewiskach (poniedziałek) i w Skórzewie (środa). Skorzystajmy z tego daru łaski!

6. Dziewczyny z klas III, przygotowujące się do bierzmowania, mają swoje spotkania w salkach na probostwie: we wtorek gr. A o godz. 18.30, w środę gr. B o godz. 18.30.

7. We wtorek o godz. 19.00 Krąg Biblijny z ks. prof. dr hab. Januszem Nawrotem.

8. Parafialny Zespół Caritas informuje, że w środę od godz. 15.00, w pokoju Caritas, będzie wydawana żywność . Zapraszamy osoby uprawnione. 

9. W środę o godz. 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

10. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. W tym dniu Msza św. tylko o godz. 8.00, nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

11. Wieczerzę wigilijną w naszych domach rozpoczniemy od przeczytania fragmentu Ewangelii opisującego narodzenie Pana Jezusa, następnie przełamiemy się opłatkiem na znak przebaczenia i pojednania oraz złożymy sobie życzenia. Po zakończeniu wieczerzy zaśpiewajmy wspólnie chociaż jedną kolędę. Nie tylko pozostawmy, zgodnie z tradycją, jedno wolne miejsce przy stole wigilijnym, ale zaprośmy samotnego sąsiada do naszego stołu, by nikt tej nocy nie był sam.

12. O północy gromadzimy się na Pasterce. Niech nie zabraknie w naszej świątyni choć jednego reprezentanta z każdego domu. Na zakończenie Pasterki okazja do podzielenia się opłatkiem z wszystkimi obecnymi.

13. W I i II Święto Msze św. tak, jak w niedziele. W II Święto przed kościołem zbiórka do puszek na WT UAM i KUL. Śpiewanie kolęd przy złóbku: 26.12., 01.01., 06.01., 08.01. od godz. 10.40.

14. W I Święto Bożego Narodzenia Nadzwyczajni Szafarze będą zanosić Komunię św. chorym. Współmieszkańców lub sąsiadów prosimy o zgłaszanie chorych do piątku w zakrystii.

15. W adwencie, przed i po każdej Mszy św. niedzielnej i świątecznej, w okienku Caritas, można zaopatrywać się w lampiony adwentowe, opłatki, świece Caritas, kartki świąteczne, dewocjonalia oraz kalendarze na rok 2012. Bliższe informacje na tablicy Caritas w przedsionku kościoła.

16. Na choince Caritas pojawiły się jeszcze nowe serduszka, prosimy zwrócić na nie uwagę. Przygotowane paczki, wraz z zabranym wcześniej z choinki Caritas serduszkiem, umieszczonym w widocznym miejscu, prosimy przynieść do zakrystii lub do pokoju Caritas do najbliższego piątku.

17. Inicjatywą DLM Syjon został wydany śpiewnik zawierający ok. 140 tradycyjnych oazowych i pielgrzymkowych pieśni religijnych oraz piosenek biesiadnych. Rozprowadza go młodzież po Mszach Św. Cena 6 zł.

18. Wizytę duszpasterską zwaną kolędą rozpoczniemy 2 stycznia od ul. Daliowej.

19. Informacja dla byłych Iskierek – (licealistek i studentek). Zrodził się pomysł wspólnego styczniowego kolędowania. Warto się spotkać, aby „zaśpiewać kolędę Jezusowi”. Wszystkie jesteście zaproszone! O szybki kontakt prosi Anna Jęsiak. Planowany koncert w niedzielę 08.01.2012 r. o godz. 16.00.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz