III Niedziela Zwykła – 22 stycznia 2012 r.

1. Od 18 do 25 stycznia, wraz z chrześcijanami na całym świecie, modlimy się o jedność chrześcijan. Hasłem tegorocznego Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan są słowa: „Przemienieni przez zwycięstwo Jezusa Chrystusa” (por. 1Kor 15,51-58).

2. Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka na Mszy św. o godz. 11.00 wraz z dziećmi, które kochają swoje babcie i swoich dziadków, modlimy się w ich intencji.

3. Dziś o godz. 15.00 w kaplicy, Msza św. i spotkanie Grupa Modlitwy o. Pio.

4. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby radia Emaus.

5. Spotkanie przygotowujące do bierzmowania dla dziewczyn: wtorek o godz. 18.00 – kl. IIa,b, o godz. 19.00 – kl. IIc.

6. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. Spotkanie przygotowujące do bierzmowania dla dziewczyn: czwartek o godz. 17.00 – kl. Ia,b, o godz. 18.15 – kl. Ic.

8. W najbliższy piątek kończymy wizytę duszpasterską. Ostatniego dnia odwiedzimy także tych, którzy w wyznaczonych terminach nie mogli przyjąć kolędy. Prosimy o zgłoszenia do najbliższej środy w zakrystii.

9. Na czas kolędy biuro parafialne będzie czynne w soboty po Mszach św. o godz. 18.00. Msze św. można zamawiać w zakrystii po każdej Eucharystii.

10. W niedzielę Chrztu Pańskiego rozpoczęliśmy peregrynację Ikony św. Rodziny po naszej parafii. Ikonę zabieramy po Mszy św. o godz. 11.00, przynosimy do naszych domów, stawiamy w godnym miejscu i w najbliższym tygodniu staramy się gromadzić przy niej na modlitwie w gronie rodziny i w intencji rodziny. Ikonę po tygodniu przynosimy do kościoła tak, by po Mszy św. o godz. 11.00, inna rodzina mogła zabrać ją do siebie. Do Ikony dołączone są propozycje modlitw. W zakrystii przyjmujemy zapisy przyjmujących Ikonę św. Rodziny w uzgodnionych terminach.

11. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań. Pozyskane tą drogą środki zostaną przeznaczone na dokończenie budowy łagodnego podjazdu dla osób niepełnosprawnych przy naszym kościele. Inwestycja zostanie wykonana wiosną 2012 r.

12. Z kościoła można zabierać wodę święconą.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz