III Niedziela Wielkiego Postu – 7 marca 2021 r.

1. Dziś I niedziela miesiąca, członków Wspólnoty Żywego Różańca, w związku z niedyspozycją ks. Proboszcza, zamiast na spotkanie po Mszy św. o godz. 8.00, zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 16.00.

2. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych po wieczornej Mszy św. O godz. 19.30 Nabożeństwo Wielkopostne dla Młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania według harmonogramu.

4. W piątki biuro parafialne do odwołania będzie nieczynne.

5. W sobotę 13.03 ósma rocznica wyboru papieża Franciszka, po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo do św. Michała Archanioła z prośbą o ochronę przed złem i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

6. W przyszłą niedzielę, w kościele, z racji II niedzieli miesiąca, składka inwestycyjna.

7. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.

8. Przez Wielki Post można składać Daninę diecezjalną. Zebrane fundusze przeznaczane będą na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Koperty na tę daninę są wyłożone w przedsionku kościoła. Uprzejmie prosimy o podanie wysokości ofiarowanej kwoty, nazwiska i adresu ofiarodawcy. Swoją ofiarę można również przekazać na konto parafialne z zaznaczeniem celu wpłaty. Nr konta: 72 1240 1763 1111 0000 1812 1117. Bóg zapłać.

9. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań.

10. W przedsionku kościoła można nabywać czasopisma kościelne, kolejne numery Gościa Niedzielnego w cenie 6 zł i dodatek specjalny z racji Roku św. Józefa, poświęcony Oblubieńcowi NMP w cenie 9 zł.

11. Od niedzieli 14.03 w soboty i niedzielę przed i po każdej Mszy św. otwarte będzie okienko Caritas, gdzie można nabyć świece wielkanocne, laurki, dewocjonalia oraz buteleczki do wody święconej.

12. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl