III Niedziela Wielkiego Postu – 24 marca 2019 r.

1. Dziś o godz. 19.00 czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zwiastowania N.M.P. Będziemy modlić się za dzieci nienarodzone oraz ich rodziny, za matki oczekujące potomstwa i tych, którzy stracili dziecko. Podczas czuwania włączymy się w dzieło Duchowej Adopcji. Niech ta modlitwa będzie naszą wdzięcznością Bogu za DAR życia oraz wsparciem i pocieszeniem dla tych, który utracili swoje potomstwo. Serdecznie zapraszamy!

2. Gościmy s. Joannę – Siostrę Uczennicę Krzyża – która będąc w Poznaniu, przez kilka lat m. in. prowadziła naszą scholę młodzieżową, a od roku jest na placówce misyjnej w Kazachstanie. Siostra po Mszy św., przed kościołem zbierze ofiary na prowadzenie podjętego dzieła, a o szczegółach dotyczących pracy sióstr opowie sama.

3. Od 24.03 do 14.04.br. w soboty i niedziele, przed i po każdej Mszy św. oraz w środy od 16-17-tej czynne będzie okienko Caritas gdzie można nabyć świece wielkanocne – paschaliki – laurki oraz inne dewocjonalia.

4. W poniedziałek 25.03 uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia – Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00 i 18.00. Podczas Mszy św. składka na Fundusz Obrony Życia. Dzień Świętości Życia jest okazją do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby, które chciałyby zaangażować się w modlitwę 10-tką różańca zapraszamy na Eucharystię o godz.18.00. Prosimy, żeby przyjść wcześniej i wypełnić deklarację. Wypełnione deklaracje należy złożyć przed Mszą św. do koszyczka ustawionego na stoliku przy końcu ławek.

5. W poniedziałek również spotkanie Wspólnoty Apostolatu Maryjnego, o godz. 17.30 różaniec, o godz. 18.00 Msza św., a następnie konferencja ks. kan. A. Kościańskiego.

6. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych po wieczornej Mszy św.

8. W piątek o 19.15 Droga Krzyżowa dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas 3 Gim. i 8 SP. Po niej krótkie spotkanie ze swoim animatorem. Można wtedy przekazać zgody i pieniądze na wyjazd do Konarzewa oraz akty chrztu.

9. W sobotę o godz. 9.30 zbiórka dla ministrantów. Chłopców, którzy chcą zostać ministrantami zapraszamy na spotkanie w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

10. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

11. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Kazania pasyjne głosi ks. Piotr Kuś – dyr. Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki przy ul. Głogowskiej.

12. W niedzielę 31.04 w kościele oo. Franciszkanów przy Placu Bernardyńskim o godzinie 20:00 odbędzie  się nabożeństwo w ramach „IX Akademickich Gorzkich Żali”. Nabożeństwo to od lat łączy tradycyjny śpiew Gorzkich Żali z zaangażowaniem na chwałę Bożą artystów muzyków – kompozytorów, wokalistów, instrumentalistów, ukazując w nowym świetle polską pobożność pasyjną. Podczas najbliższych „Akademickich Gorzkich Żali” zabrzmi aranżacja skomponowana przez Katarzynę Danel, naszą organistkę.

13. Po raz trzeci, od Środy Popielcowej wierni na terenie miasta Poznania mogą pielgrzymować do 35 świątyń, aby adorować Pana Jezusa, rozważać tajemnicę męki i śmierci Chrystusa oraz karmić się Ciałem i słowem Boga podczas Eucharystii. Wszystko po to, aby jeszcze owocniej przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Tradycja pielgrzymowania do kościołów stacyjnych zrodziła się w Rzymie na przełomie IV i V wieku. Wydarzeniu w naszym mieście towarzyszy hasło: „W mocy Ducha Chrystusa Ukrzyżowanego”.

14. Przez Wielki Post można składać Daninę diecezjalną. Zebrane fundusze przeznaczane będą na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Koperty na tę daninę są wyłożone w przedsionku kościoła. Uprzejmie prosimy o podanie wysokości ofiarowanej kwoty, nazwiska i adresu ofiarodawcy. Swoją ofiarę można również przekazać na konto parafialne z zaznaczeniem celu wpłaty. Nr konta: 72 1240 1763 1111 0000 1812 1117. Bóg zapłać.

15. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań.

16. W ramach obchodów 40 rocznicy parafii planujemy zrobić wystawę i album zdjęć przedstawiających historię naszej parafii. Uprzejmie prosimy o dostarczanie, do końca marca, do zakrystii, pamiątek dotyczących historii parafii, szczególnie opisanych zdjęć, które można by wykorzystać do tego celu. Zdjęcia winny być podpisane, by można po wystawie oddać właścicielom.

17. Uprzejmie informujemy, że wybory do Rady Osiedla Kwiatowego odbędą się dziś, 24 bm. w godz. 8.00 – 20.00 w siedzibach Obwodowych Komisji Wyborczych, a więc w Domu Kultury „Stokrotka” i Szkole Podstawowej nr 78. Koniecznie skorzystajmy z możliwości wyboru osób, którym powierzymy na najbliższe 4 lata troskę o rozwój naszego osiedla.

18. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz