III Niedziela Wielkiego Postu – 20 marca 2022 r.

1. Dziękujemy za Waszą modlitwę, obecność i troskę o Kościół, a szczególnie za ofiary złożone na składkę inwestycyjną.

2. Spotkania duszpasterskie:
- w poniedziałek 21.03.br. o godz. 16.00 w salce na probostwie odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.
- w czwartek 24 marca o godzinie 19.00 w salce spotkanie Kręgu Biblijnego.
- w piątek po Drodze Krzyżowej odbędzie spotkanie synodalne w domu parafialnym. Spotkajmy się, aby wysłuchać się wzajemnie w sprawach Kościoła i wiary. Serdecznie zapraszamy.
- w sobotę o godz. 10:00 spotkanie ministrantów.

3. Nabożeństwa w tym tygodniu:
Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00.
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.
Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 16:30, a dla młodzieży
i dorosłych po wieczornej Mszy świętej.
Adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę po wieczornej mszy świętej do godziny 20.00.

4. W piątek uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Msze święte w naszym kościele o godz. 8.00 i 18.00. Podczas mszy św. składka na Fundusz Obrony Życia. Dzień Świętości Życia jest okazją do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby, które chciałyby zaangażować się w modlitwę 10-tką różańca zapraszamy na Eucharystię o godz. 18.00. Prosimy, żeby przyjść wcześniej i wypełnić deklarację. Wypełnione deklaracje należy złożyć przed Mszą św. do koszyczka wyłożonego na stoliku na końcu ławek.
W ten dzień nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Pamiętajmy w modlitwie o Arcybiskupie Metropolicie w 30. rocznicę święceń biskupich.

W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, w piątek 25 marca br. o godz. 17.00, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.
Arcybiskup Metropolita Poznański zwraca się z apelem, aby we wszystkich kościołach Archidiecezji o godz. 17.00 – w jedności z Następcą Świętego Piotra – wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.
Zapraszamy do wspólnej modlitwy

5. W przyszła niedzielę po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

6. W przyszłą niedzielę wraz z Domem Kultury „Stokrotka” i Radą Osiedla zapraszamy na wyjątkowy koncert Trio Vox Tribus z Cieszyna. Trio zagra na mszy świętej o godz. 17.00 a następnie o godzinie 18.00 wykona koncert. Zespół nagrał w Poznaniu debiutancką płytę, na której znalazły się kompozycje naszej organistki p. Katarzyny Danel. Po koncercie istnieje możliwość zakupienia płyty i rozmowy z artystami.

7. Caritas naszej Archidiecezji w ramach pomocy uchodźcom z Ukrainy prosi o przekazywanie żywności długoterminowej oraz środków chemicznych. Można je dostarczyć bezpośrednio na targi lub po mszach świętych do zakrystii. Dziękujemy za okazaną pomoc.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wejściu do kościoła.

9. Przez Wielki Post można składać Daninę diecezjalną. Zebrane fundusze przeznaczone są na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Koperty są wyłożone w przedsionku kościoła. Uprzejmie prosimy o podanie wysokości ofiarowanej kwoty, nazwiska i adresu ofiarodawcy. Swoją ofiarę można również przekazać na konto parafialne
z zaznaczeniem celu wpłaty. Nr konta: 72 1240 1763 1111 0000 1812 1117. Bóg zapłać.

10. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatkowego na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658 należący do Caritas Poznańska – cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań.

11. Zmarł śp. Czesław Sztaba, zamieszkały przy ul. Zawilcowej. Msza św. pogrzebowa w czwartek 24.03. o godz. 10.30 w naszym kościele. Pogrzeb odbędzie się o godz. 11.50 na cmentarzu junikowskim. Wieczny odpoczynek…

Wszystkim parafianom życzymy błogosławionego tygodnia i dobrego czasu Wielkiego Postu – Wasi Duszpasterze.