III Niedziela Wielkiego Postu – 8 marzec 2015 r.

1. Rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które prowadzi o. Robert Klemens – Filipin ze Świętej Góry w Gostyniu.
Plan rekolekcji:

  • Niedziela 8.03 – Nauka rekolekcyjna na wszystkich Mszach Świętych
  • Poniedziałek 9.03 – godz. 8.00 i 18.00 Msza Święta z nauką o wierze, a po nich Nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych
  • Wtorek 10.03 – godz. 8.00 i 18.00 Msza Święta z nauką o modlitwie, a po nich Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia
  • Środa 11.03 – godz. 8.00 i 18.00 Msza Święta z nauką o miłości z rozesłaniem

W dni powszednie, pół godziny przed każdą Mszą św., okazja do spowiedzi św. Podczas Mszy św. w czasie rekolekcji będą zbierane składki. W ostatnim dniu rekolekcji (środa), ofiary będzie zbierał o. Rekolekcjonista na potrzeby Oratorium Ojców Filipinów w Gostyniu.

2. Dzisiejsza składka jest składką inwestycyjną – Bóg zapłać za złożone ofiary.

3. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. Droga Krzyżowa w Wielkim Poście we wszystkie piątki: dla dzieci o godz. 16.30 – prowadzą dzieci klas III wraz z rodzicami, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30.

5. W piątek 13 marca kandydaci do bierzmowania z klasy III gromadzą się na Mszy Świętej o godzinie 18:00 a następnie prowadzą Drogę Krzyżową – jest to ich duchowe przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Po Drodze Krzyżowej odbędzie się krótki spotkanie.

6. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

7. W niedzielę 15 marca po Mszy o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie rodziców młodzieży, która w tym roku przyjmie sakrament bierzmowania.

8. Od przyszłej niedzieli tj. 15 marca przed i po każdej Mszy św. w soboty i niedzielę otwarte będzie okienko Caritas, gdzie rozprowadzane będą poschaliki, chorągiewki, laurki i inne artykuły wielkanocne oraz świece gromniczne z okapnikami i buteleczki do wody święconej.

9. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które głosi ks. Dariusz Mazur – ojciec duchowny ASD w Poznaniu.

10. Serdecznie zapraszamy każdego kto chce wielbić Pana Boga śpiewem do chóru parafialnego. Próby odbywają się w poniedziałki o godz. 19.00 w sali Domu Parafialnego.

11. Przez Wielki Post można składać Daninę diecezjalną. Zebrane fundusze przeznaczane będą na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Koperty na tę daninę są wyłożone w przedsionku kościoła. Uprzejmie prosimy o podanie wysokości ofiarowanej kwoty, nazwiska i adresu ofiarodawcy. Swoją ofiarę można również przekazać na konto parafialne z zaznaczeniem celu wpłaty. Nr konta: 72 1240 1763 1111 0000 1812 1117. Bóg zapłać za zrozumienie i złożenie Daniny diecezjalnej.

12. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań.

13. Apelujemy do emerytów i rencistów, aby deklarowali 1 % ze swego podatku dla Caritas. W tym celu prosimy emerytów i rencistów o zgłaszanie się w pokoju Parafialnego Zespołu Caritas w środy w godz. 15.00 – 16.00, gdzie upoważniona osoba pomoże wypełnić PIT-37 i odda go do Urzędu Skarbowego. Należy przynieść rozliczenie z ZUS. Dalsze szczegóły są na tablicy ogłoszeń Parafialnego Zespołu Caritas.

14. W środę 18 marca o godz. 16.00 Msza św. i sakrament bierzmowania, którego udzieli ks. bp Damian Bryl. Zapraszamy do wspólnej modlitwy nie tylko kandydatów do bierzmowania i świadków, ale również ich rodziny oraz młodzież klas I i II gimnazjum.

15. W sobotę 21 marca organizujemy pielgrzymkę po Ziemi Łódzkiej. W programie Świnice Warckie – miejsce narodzin św. Faustyny Kowalskiej, Tum – jedna z najstarszych romańskich świątyń w Polsce oraz Łódź z piękną XIX-wieczną zabudową i, znaną w całej Polsce, ulicą Piotrkowską. Koszt wyjazdu 70 zł. Zapisy w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.

16. W niedzielę 22 marca o godz. 9.30 we Mszy św. uczestniczyć będzie zespół kameralny Prywatnego Policealnego Studium Sztuki Wokalnej w Poznaniu pod dyrekcją Prof. Jadwigi Gałęskiej-Tritt. Po Mszy św. wysłuchamy koncertu w wykonaniu zespołu, po koncercie natomiast będzie można nabyć płyty zespołu.

17. Wybory do Rady Osiedla Kwiatowe odbędą się 22.03.2015 r. w godzinach od 8.00 do 20.00 w siedzibie obwodowej komisji wyborczej, która znajduje się w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 – ul. Żonkilowa 34. Skorzystajmy z możliwości wyboru osób zatroskanych o dobro mieszkańców naszego osiedla.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz