III Niedziela Wielkiego Postu – 23 marca 2014 r.

1. W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas III zgodnie z podanym planem.

2. We wtorek uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia, Msze św. o godz. 8.00, 16.30 i 19.00. Podczas Mszy św. składka na Fundusz Obrony Życia. Dzień Świętości Życia jest okazją do podjęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby, które chciałyby zaangażować się w to dzieło zapraszamy na Eucharystię we wtorek 25 marca na godz.16.30. Informacje o tym czym jest Duchowa Adopcja oraz deklaracje jej podjęcia można zabrać przy wyjściu z kościoła. Wypełnione deklaracje prosimy przynieść przed Mszę św. i wrzucić do skrzynki ustawionej na stoliku przy końcu ławek. Zachęcamy do tej modlitwy wszystkich, którzy mają świadomość wartości ludzkiego życia od poczęcia.

3. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek 27 bm. o godz. 18.00 Msza św., a po jej zakończeniu, w Sali bł. Jana Pawła II, spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii św.

5. Zapraszamy na nabożeństwa pokutne. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. wieczornej oraz Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16.00. W tym roku kazania wygłosi ks. prof. dr hab. Janusz Nawrot, który od wielu lat prowadzi w naszej parafii Krąg Biblijny.

6. Krąg Biblijny z ks. prof. dr hab. Januszem Nawrotem w piątek 28.03.2014 r. po Mszy św. i nabożeństwie Drogi Krzyżowej około godz. 19.00.

7. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

8. Od przyszłej niedzieli tj. 30 marca przed i po każdej Mszy św. otwarte będzie okienko Caritas, gdzie rozprowadzane będą poschaliki, chorągiewki, laurki i inne artykuły wielkanocne.

9. W niedziele 30 marca i 6 kwietnia br. w naszej parafii, będzie prowadzona akcja informacyjna o odbudowie Pomnika Wdzięczności i zbieranie podpisów pod petycją do Prezydenta Miasta, w sprawie zgody na jego lokalizację. Zwracamy się do wszystkich parafian o wsparcie tej ważnej inicjatywy.

10. Przez Wielki Post można składać Daninę diecezjalną. Zebrane fundusze przeznaczane będą na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Koperty na tę daninę są wyłożone w przedsionku kościoła. Uprzejmie prosimy o podanie wysokości ofiarowanej kwoty, nazwiska i adresu ofiarodawcy. Swoją ofiarę można również przekazać na konto parafialne z zaznaczeniem celu wpłaty. Nr konta: 72 1240 1763 1111 0000 1812 1117. Bóg zapłać za zrozumienie i złożenie Daniny diecezjalnej.

11. Dnia 12 kwietnia, po koronacji obrazu św. Józefa, organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Poznaniu – Kościół Karmelitów Bosych. W programie także nawiedzenie Kościoła św. Wojciecha i krypty zasłużonych Wielkopolan oraz wspólna modlitwa na „Cmentarzu zasłużonych Wielkopolan”. Na zakończenie film Michała Konrada „Jak pokonać szatana” – kino Apollo. Koszt wyjazdu: 40 zł. Zapisy w zakrystii.

12. Parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań.

13. Przy naszym Parafialnym Zespole Caritas działa Społeczny Punkt Rozliczania PIT powołany specjalnie dla przekazywania 1 % podatku dla Caritas, przy czym szczególnie zależy nam na emerytach i rencistach, którzy nie mają obowiązku wypełniania i rozliczania PIT. Każdy emeryt lub rencista, który chciałby przekazać 1 % ze swego podatku dla Caritas, może przyjść do biura P. Z. C. w każdą środę w godz. od 15.00 do 16.00 przynosząc ze sobą PIT 40 otrzymany w Ubezpieczalni Społecznej. My pomożemy wypełnić PIT 37 i odpisać w nim 1 % płaconego podatku dla Caritas Poznańska ze szczegółowym przeznaczeniem dla Jadwiga Śląska – Poznań. Aby nie obciążać urzędowymi sprawami ofiarodawców, również wypełniony PIT przekażemy do Urzędu Skarbowego.

14. Ośrodek Caritas BOJANOWE GNIAZDO w Zaniemyślu zaprasza wszystkich seniorów na 4-dniowe turnusy wypoczynkowe pod nazwą WIOSNA DLA SENIORA. Szczegóły znajdują się na tablicy ogłoszeń P.Z.C.

15. Istnieje pilna potrzeba pomocy rodzinom ukraińskim pod postacią wysłania paczki. Kto byłby zainteresowany, szczegóły znajdzie na tablicy ogłoszeń Caritas.

16. W minionym czasie odeszła do wieczności: śp. Zofia Łakoma, zam. przy ul. Stokrotkowej – Msza św. i pogrzeb miały miejsce w ubiegły piątek. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz