III Niedziela Wielkiego Postu – 11 marzec 2012 r.

1. W minioną środę zakończyliśmy rekolekcje parafialne. Czy rzeczywiście wykorzystaliśmy wszystkie możliwości, by znaleźć czas na wzięcie udziału w nich?

2. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w ramach składki inwestycyjnej.

3. Od dziś czynne jest okienko Caritas, można w nim zaopatrywać się w artykuły związane z Wielkim Postem i Wielkanocą.

4. Zapraszamy do obejrzenia filmu pt. „Krzyż”. Projekcja rozpocznie się dziś o godz. 18.00 w sali bł, Jana Pawła II.

5. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu, w naszym kościele o godz. 16.00, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

6. We wtorek 13.03.2012 r. o godz. 18.00 Msza św., a po niej w sali bł. Jana Pawła II, spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Prosimy rodziców młodzieży bierzmowanej o pomoc w gruntownym sprzątaniu kościoła. Spotykamy się w sobotę o godz. 9.00 w kościele z własnym sprzętem do sprzątania.

7. Pierwsza próba kandydatów do bierzmowania z klas III w środę po Mszy św. wieczornej w kościele. Obecność obowiązkowa! Przychodzimy bez świadków.

8. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

9. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.30, dla młodzieży i dorosłych po wieczornej Mszy św., a więc o godz. 18.30.

10. Dnia 20 marca br. przeżywać będziemy wizytację kanoniczną, której dokona ks. bp Zdzisław Fortuniak. Szczegółowy plan tej wizyty biskupiej jest podany na tablicy ogłoszeń oraz stronie Internetowej. Spotkanie ks. biskupa z budowniczymi naszego kościoła będzie o godz. 16.00 w sali bł. Jana Pawła II. W zakrystii są zapisy wszystkich, którzy deklarują swój udział w tym spotkaniu.

11. W dniach od 28 – 30 marca odbywać się będą Szkolne rekolekcje wielkopostne, które uczniowie przeżywać będą pod hasłem ,,Budujemy mosty” Prowadzić je będzie ks. dr Szymon Stułkowski, duszpasterz Akademickiego Koła Misyjnego. Dzieci i młodzież rozpoczęły już przygotowanie do tych ważnych dni przez: udział w Drodze krzyżowej, dobre czyny, modlitwę, podjęcie projektu dobroczynnego w postaci zbiórki makulatury i puszek na terenie szkoły. Wszystkie wymienione działania będą miały wyraz w postaci wspólnej budowli, która będzie stanowić dekorację w kościele podczas rekolekcji. Zachęcam wszystkich rodziców do modlitwy w intencji dobrego przeżycia rekolekcji swoich dzieci.

12. Za pośrednictwem PZC istnieje możliwość ubiegania się o pomoc żywnościową w ramach programu PEAD. Chcemy pomagać przede wszystkim katolikom. Prosimy o zgłaszanie się potrzebujących bezpośrednio do członków PZC w czasie otwarcia pokoju Caritas. Parafian prosimy o podawanie adresów osób, które rzeczywiście potrzebują takiej pomocy.

13. Pod kierunkiem reżysera – pana Przemysława Basińskiego – trwa przygotowanie do Misterium Męki Pana Jezusa, które będziemy mieli okazję przeżyć w Wielki Poniedziałek (02.04.2012), po Mszy św. wieczornej.

14. Przez Wielki Post można składać Daninę diecezjalną. Zebrane fundusze przeznaczane będą na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Koperty na tę daninę są wyłożone w przedsionku kościoła. Uprzejmie prosimy o podanie wysokości ofiarowanej kwoty, nazwiska i adresu ofiarodawcy. Swoją ofiarę można również przekazać na konto parafialne z zaznaczeniem celu wpłaty. Nr konta: 72 1240 1763 1111 0000 1812 1117. Bóg zapłać za zrozumienie i złożenie Daniny diecezjalnej.

15. Trwa peregrynacja Ikony św. Rodziny po naszej parafii. Ikonę zabieramy po Mszy św. o godz. 11.00, przynosimy do naszych domów, stawiamy w godnym miejscu i w najbliższym tygodniu staramy się gromadzić przy niej na modlitwie w gronie rodziny i w intencji rodziny. Ikonę po tygodniu przynosimy do kościoła tak, by po Mszy św. o godz. 11.00, inna rodzina mogła zabrać ją do siebie. Do Ikony dołączone są propozycje modlitw. W zakrystii przyjmujemy zapisy przyjmujących Ikonę św. Rodziny na uzgodnione terminy.

16. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań. Pozyskane tą drogą środki zostaną przeznaczone na dokończenie budowy łagodnego podjazdu dla osób niepełnosprawnych przy naszym kościele. Inwestycja zostanie wykonana wiosną 2012 r. Ulotki ukazujące właściwy sposób wypełnienia oświadczenia podatkowego znajdują się na półce z czasopismami.

17. Siostry Uczennice Krzyża w sobotę 31 marca zapraszają na dzień skupienia dla rodzin. Początek o godz. 9.30 w kościele, zakończenie Mszą św. o godz. 15.00. Gościem tego spotkania będzie dominikanin o. Wojciech Prus. Temat dnia skupienia: sakrament pojednania. Szczegółowe informacje na stronie internetowej naszej parafii oraz bezpośrednio u sióstr.

18. W minionym tygodniu zmarli: śp. Władysława Wojdarska, zam. przy ul. Piwoniowej, Msza św. pogrzebowa i pogrzeb odbyły się w czwartek; śp. Bogdan Janiak, zam. przy ul. Frezjowej, Msza św. pogrzebowa w piątek o godz. 11.00, a pogrzeb o godz. 12.30 na cmentarzu junikowskim. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz