III Niedziela Wielkanocy – 26 kwietnia 2020 r.

1. Z nauczania św. Jana Pawła II: „Każdego dnia dane mi było z wiarą rozpoznawać w konsekrowanym chlebie i winie Boskiego Wędrowca, który kiedyś stanął obok dwóch uczniów z Emaus, ażeby otworzyć im oczy na światło, a serce na nadzieję”. Encyklika Ecclesia de Eucharistia, 25).

2. Zgodnie z decyzją Rządu od dnia 20.04.2020 r. podczas nabożeństw w kościołach może przebywać 1 osoba na 15 m2 powierzchni. W takiej sytuacji w naszym kościele może jednocześnie przebywać, biorąc pod uwagę także kaplicę i przedsionek, 55 osób. Poza tym, na placu przed kościołem mogą znajdować się dodatkowe osoby z zachowaniem zasad ogólnych, a więc w odległości 2 m jedna od drugiej.

3. Od poniedziałku do czwartku od godz. 17.00 do 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, a pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą św. różaniec, w środę o godz. 17.30 nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

4. W I piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. od godz. 16.30 do 18.00, o godz. 17.30 wymienianki roczne z różańcem, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych wspominanych w wymieniankach rocznych oraz nabożeństwo majowe. W tym dniu obowiązuje dyspensa od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

5. W I sobotę miesiąca – uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski – po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo majowe. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające w I sobotę miesiąca, adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

6. W niedzielę 3 maja obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania oraz Kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele. Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca, a po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo majowe.

7. Msze św. w dni powszednie o godz. 18.00 i w niedziele o godz. 17.00 są transmitowane przez Internet.

8. Każdego dnia o godz. 20.30 w naszym kościele różaniec w intencji ochrony przed chorobami, za osoby posługujące chorym oraz z prośbą o deszcz. Odbywa się on bez udziału wiernych. Zapraszamy do włączenia się w te modlitwę w swoich domach, za pośrednictwem strony internetowej parafii, tymczasowego profilu Facebook lub Radia Emaus (89,9FM).

9. W związku z trwającą epidemią biuro parafialne będzie czynne na każdorazową prośbę zainteresowanych w poniedziałki, środy i piątki po wieczornych Mszach świętych. Intencje Mszy św. można zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św. z zachowaniem przepisów ogólnych dotyczących zachowania właściwej odległości od siebie oraz stosowania maseczek.

10. Po uzgodnieniu z przedstawicielami rodziców dzieci mających w tym roku przystąpić do I Komunii św., zakładając, że do tego czasu zostanie odwołane jakiekolwiek ograniczenie liczby osób uczestniczących w Eucharystii, ustaliliśmy termin I Komunii św. na dzień 13.09.2020 r. o godz. 12.30.

11. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań.

12. Zachęcamy do nabywania czasopism katolickich: Gość Niedzielny, Miłujcie się, Echo Afryki, dostępne na półce w przedsionku kościoła.

13. Bóg zapłać parafianom zatroskanym o potrzeby materialne diecezji i parafii za składane ofiary, w dobie pandemii, również na konto parafialne.

14. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz