III Niedziela Wielkanocy – 30 kwietnia 2017 r.

1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. W naszym kościele od godz. 12.00 do 17.00 „mini maraton biblijny”. Zapraszamy chętnych do czytania oraz zachęcamy parafian, aby weszli do kościoła w niedzielne popołudnie i posłuchali czytanych tekstów.

2. Dnia 1 maja – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Parafialny Zespół Caritas zaprasza  w poniedziałek tj. 1 maja br. o godz. 15.30 na spotkanie Seniorów, pod hasłem: Pod sercem Mamy: Maryja – znaki czasów.  Zapraszamy na słodki  ”majówkowy” poczęstunek. Osoby potrzebujące transportu prosimy o kontakt  pod numerem  kom. 605-95-05-75. Zapraszamy do sali domu parafialnego. 

3. Nabożeństwa majowe w naszej parafii codziennie po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W środę 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski, Msze św. jak w każdą niedzielę: 8.00; 9,30; 11.00 oraz 17.00, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30.

5. W czwartek o godz. 16.30 druga próba dzieci I Komunijnych.

6. W I piątek miesiąca: odwiedziny chorych od godz. 8.30; adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. od godz. 15.00 do 18.00; o godz. 17.30 wymienianki roczne z różańcem, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych wspominanych w wymieniankach rocznych.

7. O godz. 19:30 Msza pierwszopiątkowa dla młodzieży, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania.

8. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 Litania Loretańska do NMP, a po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo majowe i wynagradzające w I sobotę miesiąca, adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

9. Pielgrzymka śladami św. Brata Alberta w 100 rocznicę jego śmierci: Góra św. Anny, Igołomia – miejsce urodzenia Świętego, Kraków – Sanktuarium Ecce Homo, przytulisko założone przez brata Alberta (muzeum), Muzeum Archidiecezji Krakowskiej, Łagiewniki – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Termin: 06-07 maja 2017 r. Wyjazd w sobotę o godz. 5.30 sprzed kościoła.

10. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca; na Mszę św. o godz. 17:00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas 1 gimnazjum. Prosimy o obecność na wyznaczonych miejscach najpóźniej o 16:50.

11. Zakończono prace przy naszych organach. Zgodnie z zapowiedziami ustawiono nowy kontuar, wymieniono elektronikę instrumentu, klawiatury i styki, włączniki rejestrów, transformator, zamontowano nowy Secer (nowoczesna pamięć elektroniczna) z możliwością rejestracji kilkudziesięciu utworów oraz nastrojono instrument. Koszt naprawy wyniósł 20 tys. zł.

12. Z uwagi na przeciekanie dachu domu parafialnego podjęto prace naprawcze: podwyższono ściany boczne budynku i kominy, położono ocieplenie ze zbrojoną papą, założono nowe rynny i opierzenia, pozostała jeszcze do założenia nowa instalacja odgromowa. Koszt całej inwestycji wyniesie ponad 55 tys. zł. Zdecydowaliśmy się na tak solidny remont z myślą o założeniu na dachu paneli fotowoltaicznych. Archidiecezja Poznańska realizuje program unijny umożliwiający zakładanie instalacji fotowoltaicznych na budynkach kościelnych. Nasza parafia przystąpiła do tego programu ze względu na korzystne dopłaty unijne, które wyniosą, tak jak przy innych budynkach użyteczności publicznej, 85% całości kosztów.

13. Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli Daninę diecezjalną i ofiarnie wspierają finansowo naszą parafię.

14. Podobnie jak w ubiegłym roku, Gmina Komorniki we współpracy z naszą parafią i Domem Kultury „Stokrotka” organizuje całodzienną podróż rodzinną pociągiem Kolei Wielkopolskich – „Pod Parą”. Wyjazd dnia 03.06.2017 r. o godz. 9.02 ze stacji kolejowej w Szreniawie, przystanek w Grodzisku Wlkp. na zwiedzanie kościoła św. Jadwigi Śląskiej, urokliwego miasteczka i ciekawego muzeum, pobyt w Wolsztynie (przejazd pociągiem retro oraz zwiedzanie parowozowni i skansenu), powrót do Szreniawy i piknik na terenie Muzeum Rolnictwa. Koszty: osoby dorosłe – 30 zł, dzieci – 20 zł, dzieci z rodzin 3+ – 10 zł. Zapisy i wpłaty w zakrystii.

15. W dniach od 23 września do 08 października 2017 r. organizujemy pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych: Montserrat, Saragossa – NS del Pilar, Fatima, Lourdes, La Salette, Santiago do Compostela oraz innych ciekawych miejsc Europy Zachodniej. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Koszt: 3590 zł i 90 Euro. Zapisy w zakrystii.

16. Zmarli: śp. Zofia Książkiewicz, zam. przy ul. Floksowej; śp. Włodzimierz Męcwel, zam. przy ul. Kaliowej, Msze św. pogrzebowe i pogrzeby odbyły się w miniony piątek. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz