III Niedziela Wielkanocna – 5 maja 2019 r.

1. W minionym tygodniu zakupiliśmy osiem nowych gaśnic, które zostały rozmieszczone w kościele i domu parafialnym.

2. Dziś w I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca, a z racji Niedzieli Biblijnej, rozpoczynającej Tydzień Biblijny, w naszym kościele od godz. 12.00 do 17.00 „mini maraton biblijny” – czytamy Księgę Wyjścia. Zapraszamy chętnych do czytania oraz zachęcamy parafian, aby weszli do kościoła w niedzielne popołudnie i słuchali czytanych tekstów.

3. Nabożeństwa majowe w naszej parafii codziennie po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Parafialny Zespół Caritas zaprasza w poniedziałek tj. 06 maja br. o godz. 15.30 do sali na probostwie na „Spotkanie Seniorów”,  tematem wiodącym będzie „Orędzie Bożego miłosierdzia w życiu każdego człowieka, czyli   jak przetrwać najtrudniejsze chwile życia”- nieznane świadectwa. Spotkanie ubarwi  poczęstunek- niespodzianka. Osoby potrzebujące transportu prosimy o wcześniejszy kontakt:  kom. 604 95 05 75.  Serdecznie Zapraszamy! 

5. W poniedziałek o godz. 16.30 próba dzieci do uroczystości I Komunijnych.

6. W poniedziałek 06.05.2019 r. o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo majowe, a następnie na probostwie spotkanie Rady Duszpasterskiej.

7. We wtorek 07.05.2019 r. o godz. 16.30 próba dzieci funkcyjnych do uroczystości I Komunijnych, o godz. 18.00 Msza św., nabożeństwo majowe oraz spotkanie w sali św. Jana Pawła II dla rodziców dzieci przystępujących w niedzielę do I Komunii św.

8. W środę 08.05.2018 r. uroczystość św. Stanisława bp. i m., głównego patrona Polski i Archidiecezji, o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

9. W czwartek o godz. 16.30 generalna próba dzieci I Komunijnych.

10. W piątek o godz. 16.30 odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dzieci I Komunijnych oraz II spowiedź św. dla dzieci oraz okazja do spowiedzi św. dla rodziców i chrzestnych.

11. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo majowe, modlitwa do św. Michała Archanioła z prośbą o ochronę przed złem i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

12. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 uroczysta I Komunia św.. Miejsca w ławkach prosimy pozostawić dla rodzin dzieci przystępujących do I Komunii św. Jest to zarazem druga niedziela miesiąca, a więc w naszym kościele, składka inwestycyjna.

13. W poniedziałek 13.05. o godz. 20.00 Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła. Nabożeństwa Fatimskie w tym roku prowadzi ks. Marcin Głowiński – referent katechetyczny Kurii Metropolitalnej Archidiecezji Poznańskiej.

14. W ramach obchodów 40 rocznicy parafii ogłaszamy konkurs dla dzieci na opowiadanie o naszej parafii. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone. Teksty prosimy przekazać do końca maja pani Annie Jęsiak, która przekaże szczegóły konkursu wszystkim zainteresowanym dzieciom. Zapraszamy do udziału!

15. W ramach obchodów 40 rocznicy parafii dnia 18 maja br. organizujemy pielgrzymkę autokarową. Msza św. w Bazylice św. Jadwigi na Legnickim Polu, zwiedzanie Muzeum Bitwy Legnickiej, podczas której zginął Henryk Pobożny – syn św. Jadwigi Śląskiej oraz nawiedzenie Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. Wyjazd o godz. 9.00 sprzed kościoła.

16. Dnia 18.05.2019 r. o godz. 12.00 w par. pw. Nawiedzenia NMP w Poznaniu odbędą się uroczystości związane z rozpoczęciem peregrynacji Ikony Matki Boskiej Jasnogórskiej po parafiach naszej archidiecezji. Zapraszamy do wzięcia udziału w tych uroczystościach.

17. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopisma katolickiego „Gość Niedzielny”.

18. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz