III Niedziela Wielkanocna – Niedziela Biblijna – 19 kwietnia 2015 r.

1. Bóg zapłać osobom, które w minionym tygodniu gruntownie umyły ławki w kościele i kaplicy oraz panom: Henrykowi Patanowi, Henrykowi Derdzie, Januszowi Łakomemu i Augustynowi Skorupińskiemu, którzy je pobejcowali i polakierowali. Przed nami jeszcze wymiana materiału na siedziskach.

2. Dzisiejsza niedziela, to Niedziela Biblijna rozpoczynająca Tydzień Biblijny. W naszym kościele od godz. 12.00 do 16.45 „mini maraton biblijny”. Zapraszamy chętnych do czytania oraz zachęcamy parafian, aby weszli do kościoła w niedzielne popołudnie i posłuchali czytanych tekstów.

3. W poniedziałek 20 bm. trzynasta rocznica ingresu Arcybiskupa Metropolity Stanisława Gądeckiego.

4. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek 23 kwietnia uroczystość św. Wojciecha bp. i m. – głównego patrona Polski i Archidiecezji.

6. W sobotę 25 kwietnia o godzinie 9:00 rozpocznie się kurs lektorski dla ministrantów naszej parafii. Na kurs zapraszamy gimnazjalistów i ministrantów z 6 klasy SP. Także tego dnia o godz. 11:00 odbędzie się egzamin kandydatów na ministrantów.

7. W sobotę po Mszy św. wieczornej, w kaplicy, wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Grupę Modlitwy o. Pio. Zakończenie o godz. 20.00 Apelem Jasnogórskim.

8. Zapraszamy na premierę „Tryptyku Rzymskiego” Jana Pawła II w sobotę 25 kwietnia o godz. 20:00 w naszym kościele. Recytacja w wykonaniu aktorów Teatru im. Jana Pawła II, oprawa muzyczna – słuchacze Prywatnego Policealnego Studium Sztuki Wokalnej w Poznaniu. Projekcja obrazów z Kaplicy Sykstyńskiej – firma “Wizja”, reżyseria – Przemysław Basiński. Premiera przygotowywana jest przez Dom Kultury „Stokrotka” i naszą parafię z okazji Roku Jana Pawła II.

9. W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Modlitw o Powołania oraz rozpoczęcie Kwartalnych Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele. W naszej parafii podczas Mszy Św. o godz. 11:00 odbędzie się uroczystość przyjęcia nowych ministrantów.

10. W poniedziałek 27 bm. o godz. 18.00 Msza św. a następnie spotkanie Rady Duszpasterskiej.

11. Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje wczasorekolekcje dla osób starszych, chorych i niepełnosprawnych, z możliwością pobytu wraz z opiekunami. Turnusy rozpoczynają się od 1 maja. Dla osób będących w trudnej sytuacji materialnej istnieje możliwość dofinansowania dla uczestnika i opiekuna. Dokładne informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń P. Z. C. w przedsionku kościoła.

12. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań. Wzór wypełnienia właściwej rubryki w oświadczeniu podatkowym podają ulotki znajdujące się na półce przy wyjściu z kościoła.

13. Apelujemy do emerytów i rencistów, aby deklarowali 1 % ze swego podatku dla Caritas. W tym celu prosimy emerytów i rencistów o zgłaszanie się w pokoju Parafialnego Zespołu Caritas w środy w godz. 15.00 – 16.00, gdzie upoważniona osoba pomoże wypełnić PIT-37 i odda go do Urzędu Skarbowego. Należy przynieść rozliczenie z ZUS. Dalsze szczegóły są na tablicy ogłoszeń Parafialnego Zespołu Caritas.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz