III Niedziela Wielkanocna – 4 maja 2014 r.

1. Dzisiejsza niedziela, to Niedziela Biblijna. W naszym kościele od godz. 12.50 do 16.45 „mini maraton biblijny”. Zachęcamy parafian, aby weszli do kościoła w niedzielne popołudnie i posłuchali czytanych tekstów.

2. W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania kandydatów do bierzmowania z klas I i II gimnazjum zgodnie z dotychczasowym podziałem.

3. W zakrystii można odbierać płyty ze zdjęciami z uroczystości bierzmowania.

4. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo majowe, a następnie spotkanie Rady Duszpasterskiej.

5. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo majowe, a następnie spotkanie dla rodziców dzieci I Komunijnych w Sali św. Jana Pawła II.

6. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. W czwartek 8 maja uroczystość św. Stanisława bp. i m. – głównego patrona Polski i Archidiecezji.

8. W piątek o godz. 16.00 nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i II spowiedź dzieci I Komunijnych.

9. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

10. I Komunia św. w niedzielę 11 maja podczas Mszy św. o godz. 11.00.

11. W przyszłą niedzielę o godz. 15:30 wyruszy z Placu im. Adama Mickiewicza aż do Katedry Poznańskiej Archidiecezjalny Marsz dla Życia pod hasłem „Zrób krok!”. Bezpośrednio przed przemarszem, od godz. 13:30 organizatorzy zapraszają na festyn rodzinny na pl. im. A. Mickiewicza. Zachęcamy do uczestnictwa w Marszu całymi rodzinami, aby bronić wartości życia rodzinnego.

12. Można przyłączyć się do akcji charytatywnej zbiórki „Pieluszka dla Maluszka”, szczegóły zamieszczone są na stronie: www.marszdlazycia.pl.

13. W II niedzielę miesiąca, w naszym kościele, składka inwestycyjna.

14. W maju, po wieczornych Mszach św., odprawiamy Nabożeństwa Majowe. Zapraszamy całe rodziny.

15. W dniach od 11 – 17 lipca 2014 r. organizujemy wyjazd dla dzieci i młodzieży w Karkonosze, do Sosnówki koło Karpacza. Koszt: 550 zł/os. W cenie pobyt w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami, przejazd autokarem, wstępy, opłata przewodnika. Szczegóły przy zapisie u pani Anny Jęsiak.

16. Siostry Imienia Jezus ogłaszają nabór do prowadzonego przez siebie przedszkola przy ul. Łubinowej. Bliższe informacje na miejscu.

17. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań. Wzór wypełnienia właściwej rubryki w oświadczeniu podatkowym podają ulotki znajdujące się na półce przy wyjściu z kościoła.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz