III Niedziela Wielkanocna – 14 kwietnia 2013 r.

1. Parafialny oddział Akcji Katolickiej informuje, że w ramach akcji „PIELUSZKA DLA MALUSZKA”. zebrano łącznie 1521 pieluch. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję.

2. Dzisiejsza niedziela, to Niedziela Biblijna. W naszym kościele: kiermasz biblijny po każdej Mszy św., a od godz. 12.15 do 16.45 „mini maraton biblijny”. Zachęcamy parafian, aby weszli do kościoła w niedzielne popołudnie i posłuchali czytanych tekstów.

3. Dziś II niedziela miesiąca, stąd w naszym kościele składka inwestycyjna. Bóg zapłać za ofiary składane podczas Mszy św.

4. Dziś w Poznaniu, z okazji Dnia Świętości Życia, odbędzie się „Marsz dla życia”. O godz. 15:30 rozpoczęcie na Placu Wolności koncertami Arki Noego oraz Pinokio Brothers. Przed godz. 17:00 uformowany zostanie pochód, by wyruszyć ulicami miasta do Katedry Poznańskiej, gdzie na zakończenie odprawiona zostanie Msza Święta. Jako ludzie wiary, dajmy wyraz swojego przywiązania do świętości życia poprzez aktywne uczestnictwo całymi rodzinami, w tym wydarzeniu.”

5. W najbliższym tygodniu odbędą się egzaminy dopuszczające do sakramentu bierzmowania. Kandydatów z uzupełnionymi indeksami zapraszamy w poniedziałek i wtorek na godz. 18:30 według listy, którą uzupełniali podczas zeszłotygodniowych spotkań. 

6. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. W czwartek 18 kwietnia po wieczornej Mszy Św. odbędzie się spotkanie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej. Temat spotkania: „Powołanie i apostolstwo świeckich w Kościele”. Zapraszamy zarówno członków, jak i sympatyków.

8. Szkolne Koło Caritas organizuje na rzecz fundacji Redemptoris Missio, akcję pod hasłem: Czary – mary okulary. Zebrane używane lub nowe okulary z terenu Poznania trafią na Jamajkę. Zapraszamy do współpracy!

9. W poniedziałek 22.04.2013 r. o godz.18.45 spotkanie Kręgu Biblijnego.

10. W sobotę 27.04.2013 r. planujemy pielgrzymkę pod hasłem: „W Roku Wiary pielgrzymujemy do źródeł wiary”. O godz. 8.00 wyjazd, o godz. 9.00 Msza św. w Archikatedrze Poznańskiej – siedzibie pierwszego biskupstwa w Polsce i złożenie Wyznania Wiary wobec Biskupa, który wygłosi także homilię, a następnie zwiedzanie Ostrowa Tumskiego, w tym Muzeum Archidiecezjalnego. Zapisy w zakrystii. Koszt wyjazdu: 20 zł.

11. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań. Wzór wypełnienia właściwej rubryki w oświadczeniu podatkowym podają ulotki znajdujące się na półce przy wyjściu z kościoła.

12. Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje wczasorekolekcje dla osób chorych, niepełnosprawnych, starszych i samotnych w różnych ośrodkach w Polsce. Wczasorekolekcje zapewniają kompleksowy odpoczynek fizyczny i dają umocnienie duchowe. Zgłoszenia przyjmowane będą już od 1 kwietnia br. Szczegóły znajdują się na tablicy ogłoszeń Parafialnego Zespołu Caritas.

13. Zmarł śp. Marian Jezierski, zam. przy ul. Daliowej, Msza św. pogrzebowa w czwartek 18.04.2013 r. o godz. 12.00, a pogrzeb o godz. 13.50 na cmentarzu junikowskim. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz