III Niedziela Adwentu – 16 grudnia 2018 r.

1. Na posesji Sióstr Uczennic Krzyża przy ul. Malwowej ustawiono krzyż – znak naszej wiary. Bóg zapłać ofiarodawcy, który ufundował go w 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę.

2. Dziś w Archikatedrze Poznańskiej, podczas Mszy św. o godz. 10.00, alumni V roku ASD zostaną dopuszczeni do wyrażenia swojej woli przyjęcia święceń. W obrzędzie tym, zwanym „Kandydaturą”, swoją wolę wyrazi także syn naszej parafii kleryk Marcin Łabęcki. Otoczmy go naszą opieką modlitewną.

3. Dziś rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W naszej parafii o godz. 15.00 dodatkowa Msza św. dla grup duszpasterskich, a po jej zakończeniu wspólny opłatek w sali św. Jana Pawła II. Przy wyjściu z kościoła młodzież rozprowadza sianko na stół wigilijny. Składane ofiary przeznaczone są na potrzeby duszpasterstwa młodzieży naszej parafii.

4. Rozpoczynamy trzeci tydzień Adwentu. Roraty jeszcze tylko w tym tygodniu. Od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W piątek ostatnie losowanie figurek, które staną się własnością osób, które tego dnia je wylosują. Również w piątek dzieci przynoszą podpisane plansze z naklejonymi obrazkami. Nagrody za uczestnictwo w Roratach rozdamy w niedzielę 23.12 po Mszy św. o godz. 11.00. Ostatnie w tym roku Roraty dla młodzieży w piątek o godz. 19.30, a dla dorosłych w sobotę o godz. 8.00.

5. Od poniedziałku do soboty podczas Mszy św. o godz. 8.00 są czytane drugie czytania z Liturgii Godzin, oddające klimat Adwentu i przygotowujące do świąt Bożego Narodzenia.

6. We wtorek 18 grudnia spowiedź adwentowa w naszej parafii z udziałem zaproszonych kapłanów. Przed południem spowiedź św. od godz. 8.00 do godz. 9.00, po południu od godz. 15.00 do godz. 16.00, od godz. 16.30 do godz. 17.30 i wieczorem od godz. 19.00 do 20.00. Skorzystajmy z tego daru łaski!

7. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. W sobotę o godz. 9.30 zbiórka wszystkich ministrantów.

9. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy do modlitwy AKATYSTEM ku czci Bogurodzicy w sobotę o godz. 19:00.

10. W przyszłą niedzielę obchodzimy IV Niedzielę Adwentu. Przy wyjściu z kościoła młodzież rozprowadza sianko na stół wigilijny. Składane ofiary przeznaczone są na potrzeby duszpasterstwa młodzieży naszej parafii.

11. Caritas Poznań zachęca nas do udziału w akcji charytatywnej „Ambasador Miłosierdzia”. Polega ona na zakupie cegiełek, z których dochód zostanie przekazany na pomoc najuboższym. Cegiełki w cenie 20 zł i 50 zł można otrzymać w okienku Caritas.

12. W poniedziałek 24.12.2018 r. o godz. 8.00 Msza św. roratnia dla wszystkich, tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Wieczerzę wigilijną w naszych domach rozpoczniemy od przeczytania fragmentu Ewangelii opisującego narodzenie Dzieciątka Jezus, następnie przełamiemy się opłatkiem na znak pojednania i wybaczenia wszelkich win oraz złożymy sobie życzenia. Po zakończeniu wieczerzy zaśpiewajmy wspólnie chociaż jedną kolędę. Nie tylko pozostawmy, zgodnie z tradycją, jedno wolne miejsce, ale zaprośmy samotnego sąsiada do naszego stołu, by nikt tej nocy nie czuł się osamotniony.

13. O północy gromadzimy się na Pasterce. Niech nie zabraknie wśród nas choć jednego reprezentanta z każdego domu. Na zakończenie Pasterki okazja do podzielenia się opłatkiem z wszystkimi obecnymi.

14. W I i II Święto Bożego Narodzenia Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej będą odwiedzać chorych z Komunią św. Chorych należy zgłaszać w zakrystii.

15. Paczki z serduszkami przekazujemy w zakrystii lub w okienku Caritas najpóźniej do 22 grudnia 2018 r., aby mogły dotrzeć na Wigilię Bożego  Narodzenia.

16. Do świąt Bożego Narodzenia otwarte będzie okienko Caritas w czasie: sobota przed i po Mszy św. o godz. 18-tej oraz w niedzielę przed i po każdej Mszy św., jak również w środy w godzinach otwarcia biura Caritas. Można się zaopatrzyć w następujące artykuły: lampiony adwentowe, opłatki wigilijne, świece Caritas, laurki świąteczne, dewocjonalia oraz inne ozdoby świąteczne. Zapraszamy.

17. Pielgrzymka w dniach: 16-22.09.2019 r., przelot samolotem z Berlina do Lizbony, a następnie autokarem: COIMBRA · SANTIAGO DE COMPOSTELA · BRAGA · PORTO · FATIMA · ALJUSTREL · BATALHA · ALCOBAÇA · TOMAR · LIZBONA · ALMADA · SINTRA · CABO DA ROCA. Zgłoszenia z wpłatą 1000 zł w zakrystii.

18. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz