III Niedziela Adwentu – 13 grudnia 2020 r.

1. Dziś rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o chrześcijańskie życie rodzin.

2. Bóg zapłać za składane dziś w II niedzielę miesiąca ofiary podczas Mszy św., w ramach składki inwestycyjnej.

3. Dziś o godz. 16:30 odbędzie się premiera czwartej edycji Verba Sacra w Internecie. Fragmenty Księgi Hioba zobaczymy w interpretacji wybitnego aktora Wiesława Komasy. Komentarz: prof. dr hab. Anna Świderkówna. Oprawa muzyczna: Katarzyna Stroińska – Sierant z zespołem. Premiera odbędzie się na https://www.youtube.com/verbasacraonline

4. Od poniedziałku do piątku, w naszym kościele Roraty o godz. 18.00. Dzieci przynoszą serduszka z wpisanym dobrym uczynkiem z jednej strony oraz swoim imieniem i nazwiskiem z drugiej. Losujemy dwie figurki Matki Bożej, przy których zachęcamy do modlitwy: MB z Lourdes – o ustanie epidemii i zdrowie fizyczne oraz duchowe, MB z Medjugorie – o pokój w sercach ludzi i na świecie. W piątek po Mszy św. roratniej, dla dzieci przynoszących serduszka z dobrymi uczynkami, losowanie figurek na własność.

5. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W sobotę podczas Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczęcie odnowienia Misji Świętych, które w ubiegłym roku, przed nawiedzeniem Matki Bożej w obrazie jasnogórskim, prowadził ks. Stanisław Gawlicki COr.

7. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę św. Jana Pawła II dla rodzin naszej parafii, a następnie AKATYST ku czci Bogurodzicy i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

8. Program odnowienia Misji Parafialnych podawać będzie na bieżąco o. Rekolekcjonista. Z racji ograniczonej liczby wiernych podczas Mszy św. postanowiliśmy wraz z Rekolekcjonistą, że w niedzielę 20.12 będą dodatkowe Msze św. o godz. 12.30 i 15.00 (Msza św. przede wszystkim dla grup duszpasterskich tzw. „opłatkowa”), a w poniedziałek i wtorek 21 i 22.12, prócz Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 będą jeszcze o godz. 10.00 i 16.00. Podczas wszystkich Mszy św. będą głoszone nauki rekolekcyjne, a pół godz. przed ich rozpoczęciem będzie okazja do spowiedzi św. adwentowej. Już dziś serdecznie zapraszamy na odnowienie Misji Świętych w naszej parafii, prowadzone przez ks. Stanisława Gawlickiego COr.

9. Odwiedziny chorych w poniedziałek i wtorek 21 i 22 grudnia w godzinach południowych. Zgłoszenia w zakrystii.

10. Ofiary zbierane w poniedziałek i wtorek podczas każdej Mszy św. przeznaczone będą na potrzeby Świętej Góry w Gostyniu, skąd przybywa o. Rekolekcjonista.

11. Ks. Arcybiskup Metropolita mianował na okres kolejnych 4 lat pana prof. Aleksandra Grzelaka prezesem Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w naszej parafii.

12. Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2021.

13. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzając, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu […]. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa […]”. Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na Apel serdecznie dziękujemy.

14. Zmarli: śp. Halina Bajon, zam. przy ul Łubinowej, Msza św. pogrzebowa w poniedziałek 21.12 o godz. 11.30, a pogrzeb o godz. 13.10 na cmentarzu junikowskim; śp. Eugenia Borkowska, zam. przy ul. Szarotkowej, Msza św. pogrzebowa we wtorek 22.12 o godz. 11.15, a pogrzeb o godz. 12.30 na cmentarzu junikowskim. Wieczny odpoczynek…

15. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz