III Niedziela Adwentu – 13 grudnia 2009 r.

1. Dziś III Niedziela Adwentu, rozpoczęcie Kwartalnych Dni Modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o rodzinach naszej parafii oraz tych, którzy przygotowują się do zawarcia związku małżeńskiego.

2. W minionym tygodniu odbyło się spotkanie Rady Duszpasterskiej, poświęcone naszym przygotowaniom do przyjęcia gości w ramach spotkania Taizé, na którym podjęto przede wszystkim kwestie dotyczące ich podjęcia w budynkach parafialnych.

3. W noc sylwestrową o godz. 23.00 młodzież wraz z reprezentantami rodzin, które ją będą gościły, zgromadzi się w naszym kościele na modlitwie, a potem w sali pod kościołem na wspólne przeżywanie radości z rozpoczętego Nowego Roku. Postanowiliśmy podjąć ich dobrym plackiem, dlatego bardzo proszę, by chętni do upieczenia ciasta zgłaszali się dziś po każdej Mszy św. do zakrystii, gdzie zdeklarują swoją gotowość i dowiedzą się szczegółów. Potrzeba ok. 30 blach placka. Liczymy na pomoc szczególnie tych, którzy nie przyjmują młodzieży w swoich domach.

4. Potrzeba także środków na zakup innych potrzebnych produktów jak np. kawy, herbaty, plastikowych kubków, talerzyków… W związku z tym, w przyszłą niedzielę przed kościołem będzie zbierana składka na ten cel. Niech nie będzie takiej rodziny w naszej parafii, która nie miałaby żadnego wkładu w organizowanie tych szczególnych dni!

5. Roraty od poniedziałku do piątku o g. 7.00, zapraszamy do wspólnej modlitwy zarówno dzieci i młodzież, jak i dorosłych.

6. Spotkania dla chłopaków z klas I przygotowujących się do bierzmowania we wtorek 15.12.09 r. – grupa I o godz. 16.30, a grupa II o godz. 17.15.

7. W środę, o g. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek 17.12.09 r. po wieczornej Mszy św.
9. Informacja Parafialnego Zespołu Caritas – w środę w godz. od 14.00 do 16.00 będzie wydawana żywność. Zapraszamy osoby potrzebujące.

10. W piątek od godz. 9.00 rozpoczniemy odwiedziny chorych. Do czwartku przyjmujemy zgłoszenia chorych, których do tej pory nie odwiedzaliśmy z posługą sakramentalną.

11. Od przyszłej niedzieli zrezygnujemy z czytania ogłoszeń na zakończenie Mszy św. Ogłoszenia parafialne wraz z intencjami Mszy Świętych na kolejny tydzień będą wydrukowane na kartkach i rozdawane przy wyjściu z kościoła. Gdyby każdy zwiększył swoją ofiarę składaną podczas Mszy św. o 10 gr., to mielibyśmy pokryte koszty druku.

12. Zachęcamy do odwiedzania naszej nowej strony internetowej: www.jadwigaslaska.pl.

13. Chłopcy, którzy chcieliby zostać ministrantami proszeni są o przyjście do zakrystii. Czekamy na nich po każdej Mszy św.

14. Sianko pod stół wigilijny, w każdą niedzielę Adwentu, przy wyjściu z kościoła, rozprowadza młodzież z duszpasterstwa Syjon. Złożone przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby duszpasterstwa młodzieży.

15. W minionym tygodniu została zamontowana tablica z informacją: „Kaplica Adoracji”, bardzo dziękujemy panu Henrykowi Patanowi za jej wykonanie.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz