III Niedziela Adwentu – 12 grudnia 2021 r.

1. Dziś rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o chrześcijańskie życie rodzin.

2. Podczas Mszy św., w tę niedzielę radości, używamy kielich i głęboką patenę, którą ofiarował naszej parafii ks. dr Czesław Sajdak. Wyrażamy mu wdzięczność za tak hojny dar.

3. Bóg zapłać za składane dziś w II niedzielę miesiąca ofiary podczas Mszy św., w ramach składki inwestycyjnej.

4. W Adwencie, od poniedziałku do piątku, w naszym kościele Roraty o godz. 18.00. Dzieci przynoszą serduszka z wpisanym dobrym uczynkiem z jednej strony oraz swoim imieniem i nazwiskiem z drugiej. Losujemy trzy figurki Matki Bożej, przy których zachęcamy do rodzinnej modlitwy. Podczas Rorat, na stoliku z darami, jest wystawiona puszka adwentowa – „wielkie serce”, do której wchodząc do kościoła, można składać ofiary przeznaczone na nagrody dla dzieci, najpilniej w nich uczestniczące. Po Mszach św. dzieciom rozdajemy obrazki, z kodem QR, który zawiera filmik ze świadectwem wiary znanego sportowca. Dzieci, na Roraty wychodzą z domu i do niego wracają z zapalonymi lampionami. W piątki Adwentu o godz. 19:15 Roraty dla młodzieży, a po nich spotkanie przy herbacie. W soboty o godz. 8.00 Roraty dla dorosłych.

5. Od poniedziałku do soboty podczas Mszy św. o godz. 8.00 są czytane drugie czytania z Liturgii Godzin, oddające klimat Adwentu i przygotowujące do świąt Bożego Narodzenia.

6. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. W czwartek (16.12) po wieczornej Mszy Św., na probostwie odbędzie się otwarte spotkanie Akcji Katolickiej. Podjęty zostanie temat: Droga Bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego idącego za Chrystusem na Golgotę na tle biblijnych przekazów o Męce Pańskiej. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

8. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek 16.12.2021 o godz. 19:00 w sali domu parafialnego.

9. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę św. Jana Pawła II dla rodzin naszej parafii, a następnie AKATYST ku czci Bogurodzicy i adoracja zakończona Apelem Jasnogórskim.

10. Do Świąt Bożego Narodzenia otwarte będzie okienko Caritas: w każdą sobota przed i po Mszy św. o godz. 18-tej oraz w niedziele przed i po każdej Mszy św. Można zaopatrzyć się w następujące artykuły: lampiony adwentowe, opłatki wigilijne, świece Caritas, laurki świąteczne, dewocjonalia oraz inne ozdoby świąteczne. Wigilijne Świece Caritas – świeca duża: 18.00 zł, świeca mała: 8,50 zł.

11. Weźmy udział w ogólnopolskiej akcji „Tytka charytatywna”. Zachęcamy do podejmowania gestów miłosierdzia dla potrzebujących przed świętami. Tytki wiszą obok okienka Caritas, po zabraniu można je zapełnić trwałymi produktami spożywczymi oraz środkami czystości i przekazać w okienku Caritas lub zakrystii.

12. W naszym kościele stoi choinka z serduszkami. Serduszka oznaczają miłość, radość i pamięć nie tylko o dzieciach ale również o tych, którzy żyją wśród nas tylko, że z powodu choroby, wieku, samotności czy niepełnosprawności nie mogą w nim uczestniczyć. To właśnie dla nich są te serduszka. Zawierają nr, wiek osoby i płeć. Prosimy o mały upominek np.: herbata, kawa, czekolada, kosmetyk lub szalik czy rękawiczki, a przede wszystkim kilka ciepłych słów na laurce sprawi ogromną radość. Jeżeli anonimowo chcesz sprawić komuś radość, zdejmij serduszko i przyklej na gotowym prezencie z widocznym numerem i prosimy położyć pod choinkę w kościele, w okienku Caritas lub zakrystii najpóźniej do ostatniej niedzieli adwentu tj. 19 grudzień b.r. aby mogły dotrzeć do wigilii Bożego Narodzenia. Bóg Zapłać. Parafialny Zespół Caritas

13. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism katolickich, szczególnie polecamy: „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Tota Tua” i inne, które znajdziemy na półce w przedsionku kościoła.

14. Zmarli: śp. Tadeusz Kowalski, zam. przy ul. Tulipanowej, Msza św. pogrzebowa w poniedziałek 13.12 o godz. 11.00, a pogrzeb o godz. 12.30 na cmentarzu junikowskim; śp. Iwona Judek, zam. przy ul. Grunwaldzkiej, Msza św. pogrzebowa w czwartek 16.12 o godz. 13.00, a pogrzeb o godz. 14.30 na cmentarzu junikowskim. Wieczny odpoczynek…

15. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz