III Niedziela Adwentu – 16 grudnia 2012 r.

1. W minioną niedzielę odbył się IX Koncert dla Pana Boga zatytułowany: „Jesteśmy piękni Twoim pięknem Panie”. Bóg zapłać organizatorom, wykonawcom i wszystkim uczestniczącym w tym wydarzeniu kulturalnym.

2. Dziś III Niedziela Adwentu, rozpoczęcie Kwartalnych Dni Modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o rodzinach naszej parafii oraz tych, którzy przygotowują się do zawarcia związku małżeńskiego.

3. Dziś w Archikatedrze Poznańskiej o godz. 10.00 Msza św. pod przewodnictwem J. E. Ks. bpa Zdzisława Fortuniaka, połączona z obrzędem kandydatury kleryków V roku Arcybiskupiego Seminarium Duchownego. Wśród nich znajduje się syn naszej parafii Łukasz Bąbelek, którego obejmujemy naszą pamięcią modlitewną.

4. Dziś o godz. 15.00 Msza św., a następnie w sali bł. Jana Pawła II, spotkanie opłatkowe Wspólnoty Żywego Różańca oraz innych parafialnych grup duszpasterskich.

5. We wtorek spowiedź adwentowa w naszej parafii z udziałem zaproszonych kapłanów. Przed południem spowiedź św. od godz. 8.00 do godz. 9.30, po południu od godz. 15.30 do godz. 17.30 i wieczorem od godz. 19.00 do 20.00.

6. Osoby, które nie mogą przyjść do spowiedzi we wtorek informujemy, że w podobnych godzinach spowiadamy w Plewiskach (poniedziałek), w Zakrzewie (czwartek), w Skórzewie (piątek) i Dąbrówce (sobota). Skorzystajmy z tego daru łaski!

7. W środę w pokoju Caritas od godz. 15.00 do 16.00 wydawanie żywności. O godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. W Adwencie, od poniedziałku do piątku, w naszym kościele Roraty o godz. 18.00. Dzieci przynoszą serduszka z wpisanym dobrym uczynkiem z jednej strony oraz swoim imieniem i nazwiskiem z drugiej. Losujemy trzy ikony. Podczas Rorat, na stoliku z darami, jest wystawiona puszka adwentowa – „wielkie serce”, do której wchodząc do kościoła, można składać ofiary przeznaczone na nagrody dla dzieci, najpilniej w nich uczestniczące. Po Mszy św. dzieci otrzymają kartki z tytułami fragmentów Dziejów Apostolskich odczytanych w kościele, które gromadzą w domu. Obsługa liturgiczna: poniedziałki – rodzice i dzieci klas I i II, wtorki – kl. III, środy – kl. IV, czwartki – kl. V, piątki – kl. VI. Drogie dzieci, na Roraty wychodzimy z domu i do nich wracamy z zapalonymi lampionami.

9. Specjalnie dla młodzieży i dorosłych Roraty w soboty o godz. 8.00.

10. W Adwencie, przed i po każdej Mszy św. niedzielnej, w okienku Caritas, można zaopatrywać się w lampiony adwentowe, opłatki, świece Caritas, kartki świąteczne oraz dewocjonalia. Bliższe informacje na tablicy Caritas w przedsionku kościoła.

11. W naszym kościele stoi choinka z czerwonymi serduszkami. Na serduszkach zapisano imiona dzieci, które pochodzą z rodzin pozostających obecnie w trudnej sytuacji materialnej. Jeżeli pragniesz anonimowo sprawić radość dziecku, które chciałoby znaleźć pod choinką paczkę – niespodziankę, zdejmij serduszko z imieniem jednego z nich i przygotuj paczuszkę. Gotową paczkę wraz z zabranym wcześniej serduszkiem umieszczonym w widocznym miejscu na paczce prosimy położyć pod choinką w kościele, w zakrystii lub oddać w okienku Caritas najlepiej do 20 grudnia 2012.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz