III Niedziela Adwentu – 15 grudnia 2013 r.

1. W minionym tygodniu uszyto poduszki na ławki stojące w miejscu przeznaczonym dla chórów. Bóg zapłać panu Marcinowi Pietraszkiewiczowi, który wykonał te prace.

2. Dziś III Niedziela Adwentu, rozpoczynająca Kwartalne Dni Modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Przed kościołem zbiórka do puszek na biedne kościoły w Polsce.

3. We wtorek 17 grudnia spowiedź adwentowa w naszej parafii z udziałem zaproszonych kapłanów. Przed południem spowiedź św. od godz. 8.00 do godz. 9.30, po południu od godz. 15.00 do godz. 16.00, od godz. 16.30 do godz. 18.00 i wieczorem od godz. 19.00 do 20.00.

4. Osoby, które nie mogą przyjść do spowiedzi we wtorek informujemy, że w podobnych godzinach spowiadamy w Plewiskach (poniedziałek), w Zakrzewie (czwartek), w Skórzewie (piątek) i Dąbrówce (sobota). Skorzystajmy z możliwości pojednania!

5. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W czwartek 19  grudnia po wieczornej Mszy Św. spotkanie POAK. Głównym tematem spotkania będzie przybliżenie obecnym zagadnienia tzw. „ideologii gender”. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

7. W piątek 20 grudnia o godz. 18.45 Krąg Biblijny prowadzony przez ks. prof. dr hab. Janusza Nawrota.

8. W sobotę 21 grudnia o godz. 10:30 w salce parafialnej odbędzie się spotkanie opłatkowe dla ministrantów i ich rodziców. Serdecznie zapraszamy.

9. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy tym razem na wspólne „Wielbienie Śpiewem”.

10. W niedzielę 22 bm. Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej będą odwiedzać chorych z Komunią św. Chorych należy zgłaszać w zakrystii do piątku 20 grudnia.

11. W niedzielę 22 grudnia o godz. 15.00 Msza św., a następnie w Sali bł. Jana Pawła II, spotkanie opłatkowe wszystkich parafialnych grup duszpasterskich.

12. Od 21 do 23 grudnia Dni Skupienia przygotowujące do Świąt Bożego Narodzenia, które poprowadzi ks. dr Rafał Pajszczyk. Nauki podczas Mszy św.: w sobotę o godz. 18.00, w niedzielę podczas wszystkich Mszy św. oraz w poniedziałek o godz. 18.00. W poniedziałek będzie zbierana składka, która zostanie przekazana prowadzącemu Dni Skupienia.

13. W Adwencie, od poniedziałku do piątku, w naszym kościele Roraty o godz. 18.00. W piątek po Mszy św. ostatnie losowanie ikon. Tym razem szczęśliwcy staną się ich właścicielami. Na tę Mszę św. dzieci przynoszą również swoje plansze adwentowe z obrazkami. Po zamieszczeniu na nich ostatniego obrazka, zostawią je do oceny. Dla najpilniejszych dzieci zostaną przygotowane nagrody, które otrzymają na ostatnich roratach – w poniedziałek 23 grudnia po Mszy św. o godz. 18.00.

14. We wszystkie piątki adwentu o godz. 19:00 odbywają się Msze Św. „Rorate caeli” – Adwentowe czuwanie światła, adresowane przede wszystkim do młodzieży, a szczególnie kandydatów do bierzmowania. Jednakże zapraszamy wszystkich chętnych do udziału we wspólnym czuwaniu. Prosimy przynosić ze sobą świece.

15. Do 22 grudnia czynne będzie okienko Caritas. Można zaopatrzyć się w opłatki, świece Caritas, lampiony, świąteczne kartki, laurki, oraz różne ozdoby.

16. Paczki wraz z zabranym wcześniej serduszkiem umieszczonym w widocznym miejscu, na paczce, prosimy położyć pod choinką w kościele, w zakrystii lub oddać w okienku Caritas najlepiej do 21 grudnia 2013.

17. W dniach 2-8 lutego przyszłego roku organizujemy wyjazd do Zakopanego dla młodzieży naszej parafii. Przybliżony koszt wyjazdu to 400 zł. Szczegóły i zapisy w zakrystii.

18. W związku z kanonizacją bł. Jana Pawła II organizowane są wyjazdy do Rzymu. Oferty proponowane przez Biuro Podroży Mediterraneum znajdują się w gablotach. Jako wyjazd parafialny oferujemy pielgrzymkę autokarową w dniach 24.04 – 01.05.2014 r. dającą możliwość zwiedzenie następujących miejscowości: Asyż, Caccia, Rzym, San Giovanni Rotundo, Manopello, Wenecja. Koszt wyjazdu: 1.890 zł (wpłata 1/3 przy zapisie). Zapisy w zakrystii.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz