III Niedziela Adwentu – 13 grudnia 2015 r.

1. Dziś III Niedziela Adwentu, a II niedziela w miesiącu grudniu. Bóg zapłać za składane ofiary podczas Mszy św. na inwestycje parafialne. Przy okazji informuję, że w minionym tygodniu została wymieniona przerdzewiała, pozioma instalacja kanalizacyjna na probostwie.

2. W Adwencie, od poniedziałku do piątku, w naszym kościele Roraty o godz. 18.00. Dzieci przynoszą serduszka z wpisanym dobrym uczynkiem z jednej strony oraz swoim imieniem i nazwiskiem z drugiej. Losować trzy ikony. Podczas Rorat, na stoliku z darami, jest wystawiona puszka adwentowa – „wielkie serce”, do której wchodząc do kościoła, można składać ofiary przeznaczone na nagrody dla dzieci, najpilniej w nich uczestniczące. Po Mszach św. dzieciom rozdajemy obrazki, które wklejają na otrzymaną w pierwszym dniu Rorat planszę. Drogie dzieci, na Roraty wychodzimy z domu i do nich wracamy z zapalonymi lampionami.

3. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek 17 grudnia o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

5. W piątek o godz. 19:00 ostatnia w tym roku Msza Św. „Rorate caeli” – Adwentowe czuwanie światła, adresowane przede wszystkim do młodzieży, a szczególnie kandydatów do bierzmowania. Prosimy zabrać ze sobą świece.

6. W piątek 18 grudnia spowiedź adwentowa w naszej parafii z udziałem zaproszonych kapłanów. Przed południem spowiedź św. od godz. 8.00 do godz. 9.30, po południu od godz. 15.00 do godz. 16.00, od godz. 16.30 do godz. 18.00 i wieczorem od godz. 19.00 do 20.00.

7. Osoby, które nie mogą przyjść do spowiedzi w piątek informujemy, że w podobnych godzinach spowiadamy w Dąbrówce (sobota 19 bm.), w Plewiskach (poniedziałek 21 bm.) i w Skórzewie (wtorek 22 bm.). Skorzystajmy z tego daru łaski!

8. W sobotę o godz. 8.00 Roraty „tylko” dla dorosłych.

9. Spotkanie opłatkowe ministrantów wraz z rodzicami w sobotę 19.12.2015 godz. 11.00 w sali domu parafialnego.

10. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim. Nasi parafianie, z inicjatywy Sióstr Uczennic Krzyża, zaangażowali się w przygotowanie śpiewu AKATYSTU ku czci Bogurodzicy. Zapraszamy do wysłuchania tej modlitwy, w ramach sobotniej adoracji o godz. 19:00.

11. W niedzielę 20 grudnia o godz. 15.00 Msza św., a następnie w sali św. Jana Pawła II, spotkanie opłatkowe wszystkich parafialnych grup duszpasterskich.

12. W I i II święto Bożego Narodzenia Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej będą odwiedzać chorych z Komunią św. Chorych należy zgłaszać w zakrystii.

13. Do świąt Bożego Narodzenia otwarte będzie okienko Caritas w czasie: sobota przed i po Mszy św. o godz. 18-tej oraz w niedzielę przed i po każdej Mszy św. jak również w środy od 15-16 tej. Można się zaopatrzyć w następujące artykuły: lampiony adwentowe, opłatki wigilijne, świece Caritas, laurki świąteczne, dewocjonalia oraz inne ozdoby świąteczne. Zapraszamy.

14. Paczki, wraz z zabranym wcześniej serduszkiem umieszczonym w widocznym miejscu, prosimy położyć pod choinką w kościele, w zakrystii lub oddać w okienku Caritas najlepiej do 20 grudnia 2015 r.

15. Parafialny Zespół Caritas, podobnie jak w latach poprzednich, organizuje zbiórkę żywności do „Tytek Miłosierdzia”, wyłożonych w przedsionku kościoła. Żywność jest przeznaczona na przedświąteczną pomoc dla rodzin i osób samotnych, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Dokładne informacje są na tablicy ogłoszeń P. Z. C.

16. Caritas Archidiecezji Poznańskiej z okazji Roku Miłosierdzia, gorąco zachęca parafian do wzięcia udziału w akcji jednorazowego, dobrowolnego oddania krwi pod nazwą: „Kropla Miłości”. Kropla Miłości, czyli naszej krwi to ofiarowanie czegoś najcenniejszego, co ratuje życie drugiemu człowiekowi. Prosimy wszystkie osoby w wieku od 18 do 60 lat, które mogą i pragną w ten sposób ratować życie ludzkie, o zapisanie się na listę w zakrystii do końca grudnia. „Krwiobus” może być u nas w styczniu, dokładna data zostanie podana w terminie późniejszym.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz