III Niedziela Adwentu – 11 grudnia 2016 r.

1. Dziś III Niedziela Adwentu, a II niedziela w miesiącu grudniu. Bóg zapłać za składane ofiary podczas Mszy św. na inwestycje parafialne.

2. W Adwencie, od poniedziałku do piątku, w naszym kościele Roraty o godz. 18.00. Dzieci przynoszą serduszka z wpisanym dobrym uczynkiem z jednej strony oraz swoim imieniem i nazwiskiem z drugiej. Losować trzy ikony. Podczas Rorat, na stoliku z darami, jest wystawiona puszka adwentowa – „wielkie serce”, do której wchodząc do kościoła, można składać ofiary przeznaczone na nagrody dla dzieci, najpilniej w nich uczestniczące. Po Mszach św. dzieciom rozdajemy obrazki, które wklejają na otrzymaną w pierwszym dniu Rorat planszę.

3. Zapraszamy na spotkania dla mam z dziećmi do 3 lat, we wtorki od godz. 10:00 do 12:00. W ramach spotkań przewidziane są warsztaty dla dzieci i dla rodziców. 

4. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W środę 14 bm. o godz. 18.45, w sali domu parafialnego, Krąg Biblijny z ks. prof. dr hab. Januszem Nawrotem.

6. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych, w najbliższy czwartek po  wieczornej Mszy Św. na spotkanie, które odbędzie się w sali domu parafialnego. Prelekcję na temat: „Wolność, równość i braterstwo przez pryzmat Wandei” wygłosi nasz wikariusz ks. Przemysław Sypniewski.

7. We wszystkie piątki Adwentu o godz. 19:30 odprawiamy Msze Św. „Rorate caeli” – Adwentowe czuwanie światła, adresowane przede wszystkim do młodzieży, a szczególnie kandydatów do bierzmowania. Jednakże zapraszamy wszystkich chętnych do udziału we wspólnym czuwaniu. Po zakończeniu zapraszamy młodzież na spotkanie w sali domu parafialnego.

8. W soboty o godz. 8.00 Roraty „tylko” dla dorosłych.

9. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona o godz. 20.00 Apelem Jasnogórskim.

10. Zapraszamy do modlitwy AKATYSTEM ku czci Bogurodzicy w każdą adwentową sobotę o 19:00.

11. W przyszłą niedzielę, przy wyjściu z kościoła, członkowie scholii parafialnej, będą rozprowadzać płytę z kolędami, którą nagrali w ostatnim czasie pod kierownictwem s. Joanny.

12. W niedzielę 18 grudnia o godz. 15.00 Msza św., a następnie w sali św. Jana Pawła II, spotkanie opłatkowe wszystkich parafialnych grup duszpasterskich.

13. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas 3, wraz z indeksami. Przypominamy o obecności na wyznaczonych miejscach minimum 10 minut przed Eucharystią.

14. W I i II święto Bożego Narodzenia Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej będą odwiedzać chorych z Komunią św. Chorych należy zgłaszać w zakrystii.

15. Do świąt Bożego Narodzenia otwarte będzie okienko Caritas w czasie: sobota przed i po Mszy św. o godz. 18-tej oraz w niedzielę przed i po każdej Mszy św. jak również w środy od 15-16 tej. Można się zaopatrzyć w następujące artykuły: lampiony adwentowe, opłatki wigilijne, świece Caritas, laurki świąteczne, dewocjonalia oraz inne ozdoby świąteczne.

16. Rodzice lub opiekunowie będące w trudnej sytuacji materialnej, którzy chcieliby aby ich dzieci otrzymały świąteczną paczkę z upominkami, proszeni są o zgłoszenie swoich dzieci w pokoju Caritas lub wrzuceniu kartek z danymi osobowymi dzieci do skrzynki Caritas znajdującej się w przedsionku kościoła. W zgłoszeniu należy podać: nazwisko i imię, adres zamieszkania, wiek, wzrost, rozmiar odzieży i obuwia oraz życzenie czy prośba dziecka i telefon kontaktowy.

17. W naszym kościele stoi choinka z czerwonymi serduszkami. Na serduszkach zapisano imiona dzieci, które pochodzą z rodzin pozostających obecnie w trudnej sytuacji materialnej. Jeżeli pragniesz anonimowo sprawić radość dziecku, które chciałoby znaleźć pod choinką prezent – niespodziankę, zdejmij serduszko z imieniem jednego z nich i przygotuj upominek. Gotową paczkę wraz z zabranym wcześniej serduszkiem umieszczonym w widocznym miejscu, na paczce, prosimy położyć pod choinką w kościele, w zakrystii lub oddać w okienku Caritas najlepiej do 18 grudnia 2016 r.

18. Parafialny Zespół Caritas, podobnie jak w latach poprzednich, organizuje zbiórkę żywności do „Tytek Miłosierdzia”, wyłożonych w przedsionku kościoła. Żywność jest przeznaczona na przedświąteczną pomoc dla rodzin i osób samotnych, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Dokładne informacje są na tablicy ogłoszeń P. Z. C.

19. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z prośbą do osób posiadających zbędne gry dydaktyczne dla dzieci, będące w dobrym stanie, o dostarczenie ich do siedziby Caritasu. O gry proszą  siostry Urszulanki prowadząca świetlicę w LIPNICY. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń Caritas. 

20. Niniejsze ogłoszenia są zamieszczone na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz