III Niedziela Adwentu – 11 grudnia 2011 r.

1. Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali i uczestniczyli w „Rodzinnym spotkaniu ze św. Mikołajem” w minioną niedzielę. Była to okazja, by docenić potrzebę wspólnego przebywania, zarówno w gronie rodziny, jak i we wspólnocie Kościoła, który jest naszym domem.

2. Dziś rozpoczęcie Kwartalnych Dni Modlitw o chrześcijańskie życie rodzin.

3. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje parafialne, składane dziś z racji II niedzieli miesiąca.
Na skutek umotywowanej postulacji, w ramach spotkania Rady Duszpasterskiej, podjęliśmy decyzję o wzmocnieniu klęczników ławek znajdujących się w kaplicy oraz pokryciu ich siedzeń obiciem z gąbki i plamoodpornego materiału. Sztuka demonstracyjna znajduje się już na swoim miejscu, pozostałe powinny być ukończone jeszcze w tym miesiącu.

4. Po mszach św. młodzież rozprowadza sianko na stół wigilijny, przyjmując ofiary na cele duszpasterstwa młodych. Zgodnie ze zwyczajem, sianko kładziemy pod biały obrus, na stół, przy którym będziemy spożywać wigilijną wieczerzę. Symbolizuje ono miejsce, na którym po narodzeniu, został złożony Jezus przez swoją Matkę-Dziewicę.

5. Kandydaci do bierzmowania z klas III mają swoje spotkania w salkach na probostwie: we wtorek grupa A o godz. 18.30, w środę grupa B o godz. 18.30.

6. Kandydatki do bierzmowania z klas II mają swoje spotkania w sali na probostwie: we wtorek o godz. 17.30, a z klas I w czwartek o godz. 17.30.

7. W środę o godz. 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. W czwartek na Mszę św. wieczorną i spotkanie w sali bł. Jana Pawła II zapraszam wszystkich, którzy pragną włączyć się w tworzenie oddziału Akcji Katolickiej w naszej parafii.

9. Chłopcy z klas drugich gimnazjum przygotowujący się do bierzmowania, mają swoje spotkanie w piątek 16 grudnia: klasa IIa i IIb o godz. 16.30; klasa IIc i IId o godz. 17.15.

10. W piątek 16.12.11 r. po Mszy św. wieczornej, w kaplicy, godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlitwa Uwielbienia Śpiewem, zakończona Apelem Jasnogórskim i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, będzie okazją do lepszego przygotowania się do sakramentu pokuty i dojrzałej radości z Bożego Narodzenia.

11. W sobotę, siostry Uczennice Krzyża zapraszają na „Sobotnie spotkanie z dziećmi”, które rozpocznie się o godz. 11.00 w sali na probostwie.

12. W adwencie, od poniedziałku do piątku, w naszym kościele o godz. 7.00 są odprawiane Roraty! Dzieci zbierają elementy układanki. Prosimy, by codziennie przynosiły serduszka z wpisanym dobrym uczynkiem z jednej strony oraz swoim imieniem i nazwiskiem z drugiej. Losujemy trzy figurki Matki Bożej. Podczas Rorat, na stoliku z darami, jest wystawiona puszka adwentowa – „wielkie serce”, do której wchodząc do kościoła, można składać ofiary przeznaczone na nagrody dla dzieci, najpilniej w nich uczestniczące.

13. W adwencie, przed i po każdej Mszy św. niedzielnej i świątecznej, w okienku Caritas, można zaopatrywać się w lampiony adwentowe, opłatki, świece Caritas, kartki świąteczne, dewocjonalia oraz kalendarze na rok 2012. Bliższe informacje na tablicy Caritas w przedsionku kościoła.

14. Informacja dla byłych Iskierek – (licealistek i studentek). Zrodził się pomysł wspólnego styczniowego kolędowania. Warto się spotkać, aby „zaśpiewać kolędę Jezusowi”. Wszystkie jesteście zaproszone! O szybki kontakt prosi Anna Jęsiak. Planowany koncert w niedzielę 08.01.2012 r. o godz. 16.00.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz