II Niedziela Zwykła Wielkiego Postu – 16 marca 2014 r.

1. Dziś po Mszach św., przy wyjściu z kościoła, zbiórka do puszek na misyjne dzieło pomocy „Ad Gentes”.

2. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie książeczek dla dzieci klas III przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. w naszej parafii.

3. W środę o godz. 16.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas, w sali Bł. Jana Pawła II. Zapraszamy serdecznie na spotkanie tematy: Niedziela Palmowa, Pielgrzymka PZC, Jubileusz PZC.

4. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek 20 marca po wieczornej Mszy Św. w Sali bł. Jana Pawła II, odbędzie się spotkanie z ks. dr A. Klupczyńskim na temat „Człowiek w nocy ciemniej Świętego Jana od Krzyża” na które serdecznie zaprasza wszystkich parafian Akcja Katolicka..

6. Zapraszamy na nabożeństwa pokutne. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. wieczornej oraz Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16.00. W tym roku kazania wygłosi ks. prof. dr hab. Janusz Nawrot, który od wielu lat prowadzi w naszej parafii Krąg Biblijny.

7. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

8. Przez Wielki Post można składać Daninę diecezjalną. Zebrane fundusze przeznaczane będą na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Koperty na tę daninę są wyłożone w przedsionku kościoła. Uprzejmie prosimy o podanie wysokości ofiarowanej kwoty, nazwiska i adresu ofiarodawcy. Swoją ofiarę można również przekazać na konto parafialne z zaznaczeniem celu wpłaty. Nr konta: 72 1240 1763 1111 0000 1812 1117. Bóg zapłać za zrozumienie i złożenie Daniny diecezjalnej.

9. Można dokonywać wpłat na pielgrzymkę autokarową do Krakowa i Łagiewnik. Wyjazd 22 marca o godz. 4.00 (zbieramy się przed kościołem o godz. 3:45), a powrót 23 marca 2014 r. ok. godz. 21.00. Wspólne posiłki: obiad i kolacja pierwszego dnia oraz śniadanie drugiego dnia. Pozostałe posiłki we własnym zakresie. Koszt całkowity wyjazdu: 190 zł.

10. Dnia 12 kwietnia, po koronacji obrazu św. Józefa, organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Poznaniu – Kościół Karmelitów Bosych. W programie także nawiedzenie Kościoła św. Wojciecha i krypty zasłużonych Wielkopolan oraz wspólna modlitwa na „Cmentarzu zasłużonych Wielkopolan”. Na zakończenie film Michała Konrada „Jak pokonać szatana” – kino Apollo. Koszt wyjazdu: 40 zł. Zapisy w zakrystii.

11. Parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań.

12. Przy naszym Parafialnym Zespole Caritas działa Społeczny Punkt Rozliczania PIT powołany specjalnie dla przekazywania 1 % podatku dla Caritas, przy czym szczególnie zależy nam na emerytach i rencistach, którzy nie mają obowiązku wypełniania i rozliczania PIT. Każdy emeryt lub rencista, który chciałby przekazać 1 % ze swego podatku dla Caritas, może przyjść do biura P. Z. C. w każdą środę w godz. od 15.00 do 16.00 przynosząc ze sobą PIT 40 otrzymany w Ubezpieczalni Społecznej. My pomożemy wypełnić PIT 37 i odpisać w nim 1 % płaconego podatku dla Caritas Poznańska ze szczegółowym przeznaczeniem dla Jadwiga Śląska – Poznań. Aby nie obciążać urzędowymi sprawami ofiarodawców, również wypełniony PIT przekażemy do Urzędu Skarbowego.

13. Ośrodek Caritas BOJANOWE GNIAZDO w Zaniemyślu zaprasza wszystkich seniorów na 4-dniowe turnusy wypoczynkowe pod nazwą WIOSNA DLA SENIORA. Szczegóły znajdują się na tablicy ogłoszeń P.Z.C.

14. W minionym czasie przeszli do wieczności: śp. Zofia Przybyła, zam. przy ul. Malwowej – Msza św. i pogrzeb miały miejsce w ubiegły czwartek; śp. Lechosław Odwrot, zam. przy ul. Kaliowej – Msza św. i pogrzeb miały miejsce w ubiegłą sobotę. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz