II Niedziela Zwykła – 16 stycznia 2022 r.

1. W poniedziałek 17.01. Dzień Judaizmu.

2. W dniach od 18 do 25 stycznia obchodzić będziemy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

3. W poniedziałek 17.01.br.  o godz. 15.30  w sali domu parafialnego odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.                                                                   

4. Na Msze św. z błogosławieństwem kolędowym zapraszamy mieszkańców ulic:
poniedziałek 17.01.2022 r. o godz. 18.00 – ul. Szarotkowa, Zawilcowa, Forsycjowa, Przylaszczkowa, Pierwiosnkowa,
wtorek 18.01.2022 r. o godz. 18.00 – ul. Sasankowa, Żonkilowa, Przebiśniegowa, Bratkowa, Nasturcjowa.

5. Do rodzin, które pragną by w ich domu odbyła się tradycyjna kolęda lub wprowadziły się w ostatnim czasie i chciałyby mieć poświęcone mieszkanie, pójdziemy w uzgodnionym wcześniej terminie. Prosimy o indywidualny kontakt.

6. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. W piątek 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a w sobotę 22 stycznia Dzień Dziadka. Okażmy wdzięczność naszym babciom i dziadkom w dostępny każdemu z nas sposób.

8. W IV sobotę miesiąca, po Mszy św. wieczornej, wystawienie Najświętszego Sakramentu, wspólna modlitwa upraszających potrzebne łaski dla swoich dzieci i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

9. Przyszła niedziela, to Niedziela Słowa Bożego, po Mszach Świętych, przy wyjściu z kościoła, zbiórka do puszek na Radio Emaus.

10. W Niedzielę 23.01.2022 r. po Mszy św. o godz. 17.00 koncert kolęd w wykonaniu Chóru Kameralnego „Cappella Musicae Antiquae Orientalis”. Serdecznie zapraszamy na ten, prezentujący nam brzmienie muzyki kościołów prawosławnych, występ.

11. Mieszkańcy naszej parafii otrzymali ankiety w związku z Synodem ogłoszonym przez papieża Franciszka. W imieniu zespołu synodalnego naszej parafii gorąco dziękujemy za ich wypełnienie i wrzucenie do skrzynki znajdującej się na filarze przy wejściu do Domu Parafialnego. Istnieje także możliwość wypełnienia ankiety przez Internet pod adresem https://forms.gle/pJqfLRVxhxMYEs2P7. Wyniki ankietyzacji będą przygotowaniem do dalszego dialogu, mającego na celu zatroszczenie się o dobro i rozwój całej naszej parafialnej wspólnoty, jak i Kościoła.

12. Zachęcamy do czytania czasopism katolickich. W przedsionku kościoła wyłożono m.in. Przewodnik Katolicki w cenie 7 zł i Gość Niedzielny w cenie 8 zł, który przez najbliższe 12 miesięcy do każdego egzemplarza będzie dołączał płytę z fragmentem Pisma Św., w sumie będzie to cały tekst zawarty w Biblii.

13. Zmarła śp. Teresa Kubów, zam. przy ul. Lewkoniowej, Msza św. pogrzebowa dnia 20.01.2022 r. o godz. 12.30, a pogrzeb o godz. 13.50 na cmentarzu junikowskim. Wieczny odpoczynek…

14. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone na kartkach, w gablotach i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz