II Niedziela Wielkiego Postu – 13 marca 2022 r.

1. Dziękujemy za modlitwę w intencji nowego księdza proboszcza Marcina Głowińskiego, który dziś oficjalnie przejmuje urząd. W najbliższym czasie prosimy o kontakt przedstawicieli poszczególnych grup duszpasterskich.

2. Dziś niedziela inwestycyjna. Dziękujemy za złożone ofiary i troskę o rozwój i dobro naszej wspólnoty parafialnej.
Trwajmy na modlitwie prosząc o pokój na świecie, szczególnie na Ukrainie i za tych, którzy czynią dzieła miłosierdzia.

3. W poniedziałek 14.03.2022 r. kościołem stacyjnym jest nasza świątynia parafialna. Modlić się będziemy: „O łaskę chrześcijańskiego wychowania młodzieży”. Plan modlitw: godz. 17.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz okazja do spowiedzi św., godz. 18.00 Eucharystia z homilią, po Mszy św. nabożeństwo Drogi Krzyżowej i błogosławieństwo z rozesłaniem.

4. Nabożeństwa w tym tygodniu:
Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00.
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30
Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 16:30, a dla młodzieży i dorosłych po wieczornej Mszy świętej.
Adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę po wieczornej mszy świętej do godziny 20.00.

5. Przez Wielki Post można składać Daninę diecezjalną. Zebrane fundusze przeznaczone są na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Koperty są wyłożone w przedsionku kościoła. Uprzejmie prosimy o podanie wysokości ofiarowanej kwoty, nazwiska i adresu ofiarodawcy. Swoją ofiarę można również przekazać na konto parafialne z zaznaczeniem celu wpłaty. Nr konta: 72 1240 1763 1111 0000 1812 1117. Bóg zapłać.

6. W przyszłą niedzielę 20.03. w kościele oo. Franciszkanów przy Placu Bernardyńskim o godz. 20.00 odbędzie się nabożeństwo w ramach XII Akademickich Gorzkich Żali. Nabożeństwo to od lat łączy tradycyjny śpiew z zaangażowaniem na chwałę Bożą artystów muzyków – kompozytorów, wokalistów, instrumentalistów, ukazując w nowym świetle polską pobożność pasyjną. Za tydzień Akademickie Gorzkie Żale usłyszymy w wykonaniu naszej scholii parafialnej (Schola Osiedle Kwiatowe – SOK) oraz Katarzyny Danel, naszej organistki. Transmisja wydarzenia dostępna będzie na stronie agz.poznan.pl oraz stronie facebook AGZ. Serdecznie zapraszamy.

7. Caritas Archidiecezji Poznańskiej dziękuje za złożone ofiary i przekazane dary. Jednocześnie informuje, że na ten moment potrzeba żywności o długim terminie ważności.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest dodatkowy numer Gościa Niedzielnego poświęcony św. o. Pio w cenie 10 zł.

9. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatkowego na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658 należący do Caritas Poznańska – cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań.

10. Zmarła śp. Helena Kubicka, zamieszkała przy ul. Magnoliowej. Msza św. pogrzebowa we wtorek o godz. 10.15 w naszym kościele. Pogrzeb odbędzie się o godz. 12.00 na cmentarzu parafialnym w Skórzewie. Wieczny odpoczynek…

Wszystkim parafianom życzymy błogosławionego tygodnia i dobrego czasu Wielkiego Postu – Wasi Duszpasterze.