II Niedziela Wielkiego Postu – 4 marzec 2012 r.

1. Od dziś do środy 07.03.12 r. trwają rekolekcje parafialne, które prowadzi ks. dr Rafał Pajszczyk – oficjał Metropolitalnego Sądu Duchownego w Poznaniu. Plan rekolekcji: niedziela: nauka dla wszystkich podczas każdej Mszy św.; poniedziałek: nauka podczas Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 oraz nauka stanowa dla mężczyzn po wieczornej Mszy św.; wtorek: nauka dla wszystkich podczas każdej Mszy św., po wieczornej Mszy św. nauka stanowa dla młodzieży, obecność przygotowujących się do bierzmowania, a więc młodzieży gimnazjalnej wszystkich klas, obowiązkowa; środa: nauka podczas Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 oraz nauka stanowa dla kobiet po wieczornej Mszy św. Podczas obu Mszy św. w dniu zakończenia rekolekcji o. Rekolekcjonista będzie zbierał składkę. Spowiedź rekolekcyjna przed każdą Mszą św.

2. Dziś, po Mszy św. o godz. 8.00, swoje spotkanie ma Wspólnota Żywego Różańca, które poprowadzi o. Rekolekcjonista.

3. W dzisiejszą niedzielę, po Mszach św. zbiórka do puszek na Misyjne Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.

4. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu, w naszym kościele o godz. 16.00, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

5. Dziś na Mszy św. o godz. 10.00 w Archikatedrze Poznańskiej syn naszej parafii – kleryk Łukasz Bąbelek – przyjmie posługę akolitatu, będącą kolejnym etapem na drodze do kapłaństwa. Otoczmy go naszymi modlitwami.

6. We wtorek o godz. 17.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas, a w nim m.in. omówienie zasad pomocy potrzebującym w ramach programu PEAD.

7. Uwaga kandydaci do bierzmowani z klas III. Kontynuujemy indywidualne spotkania z ks. Bartoszem. W tym tygodniu przychodzą tylko chłopcy: we wtorek o g. 18.30 z grupy A, w środę o godz. 18.30 z grupy B. Obecność jest obowiązkowa. Przychodzimy przygotowani zgodnie z punktami podanymi przez Księdza na ostatnim spotkaniu.

8. W środę o godz. 18.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

9. Dom Kultury „Stokrotka” serdecznie zaprasza na koncert z okazji Dnia Kobiet pt. „Muzyka świata” w wykonaniu zespołu Tango Impression w składzie: Piotr Strugała – akordeon, Wojciech Oleszkiewicz – saksofon, dnia 8 marca (czwartek), godz. 18.00.

10. W piątek o godz. 16.30 Droga Krzyżowa prowadzona przez rodziców i dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.; o godz. 18.30 Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych wpisana w „Wielbienie Śpiewem”.

11. W przyszłą niedzielę proponujemy obejrzenie filmu pt. „Krzyż”. Projekcja rozpocznie się o godz. 18.00 w sali bł, Jana Pawła II.

12. W II niedzielę miesiąca składka inwestycyjna.

13. We wtorek 13.03.2012 r. o godz. 18.00 Msza św., a po niej spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

14. Dnia 20 marca br. przeżywać będziemy wizytację kanoniczną, której dokona ks. bp Zdzisław Fortuniak. Szczegółowy plan tej wizyty biskupiej jest podany na tablicy ogłoszeń oraz stronie Internetowej.

15. Pod kierunkiem reżysera – pana Przemysława Basińskiego – trwa przygotowanie do Misterium Męki Pana Jezusa, które będziemy mieli okazję przeżyć w Wielki Poniedziałek (02.04.2012), po Mszy św. wieczornej.

16. Przez Wielki Post można składać Daninę diecezjalną. Zebrane fundusze przeznaczane będą na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Koperty na tę daninę są wyłożone w przedsionku kościoła. Uprzejmie prosimy o podanie wysokości ofiarowanej kwoty, nazwiska i adresu ofiarodawcy. Swoją ofiarę można również przekazać na konto parafialne z zaznaczeniem celu wpłaty. Nr konta: 72 1240 1763 1111 0000 1812 1117. Bóg zapłać za zrozumienie i złożenie Daniny diecezjalnej.

17. Trwa peregrynacja Ikony św. Rodziny po naszej parafii. Ikonę zabieramy po Mszy św. o godz. 11.00, przynosimy do naszych domów, stawiamy w godnym miejscu i w najbliższym tygodniu staramy się gromadzić przy niej na modlitwie w gronie rodziny i w intencji rodziny. Ikonę po tygodniu przynosimy do kościoła tak, by po Mszy św. o godz. 11.00, inna rodzina mogła zabrać ją do siebie. Do Ikony dołączone są propozycje modlitw. W zakrystii przyjmujemy zapisy przyjmujących Ikonę św. Rodziny na uzgodnione terminy.

18. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań. Pozyskane tą drogą środki zostaną przeznaczone na dokończenie budowy łagodnego podjazdu dla osób niepełnosprawnych przy naszym kościele. Inwestycja zostanie wykonana wiosną 2012 r. Ulotki ukazujące właściwy sposób wypełnienia oświadczenia podatkowego znajdują się na półce z czasopismami.

19. Siostry Uczennice Krzyża w sobotę 31 marca zapraszają na dzień skupienia dla rodzin. Początek o godz. 9.30 w kościele, zakończenie Mszą św. o godz. 15.00. Gościem tego spotkania będzie dominikanin o. Wojciech Prus. Temat dnia skupienia: sakrament pojednania. Szczegółowe informacje na stronie internetowej naszej parafii oraz bezpośrednio u sióstr.

20. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Dominika Szymańskiego, zam. przy ul. Frezjowej. Msza św. pogrzebowa i pogrzeb odbyły się w sobotę. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz