II Niedziela Wielkanocy – Miłosierdzia Bożego – 8 kwietnia 2018 r.

1. Dzisiejsza Niedziela jest niedzielą Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.

2. Bóg zapłać za złożone podczas Mszy św. ofiary w ramach składki inwestycyjnej, które zostaną przeznaczone na zakup nowego pieca gazowego. Używany dotychczas uległ awarii.

3. Dziś o godz. 9.30 Parafialny Zespół Caritas ofiaruje intencje Mszy św. dziękczynnej za wszystkich naszych darczyńców, wspierających duchowo i materialnie osoby potrzebujące. Składamy gorące Bóg Zapłać za wszystkie „Dary serca”.

4. W poniedziałek uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia, Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. Podczas Mszy św. składka na Fundusz Obrony Życia. Dzień Świętości Życia jest okazją do podjęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby, które chciałyby zaangażować się w modlitwę 10-tką różańca zapraszamy na Eucharystię o godz.18.00. Prosimy, żeby przyjść wcześniej i wypełnić deklaracje. Wypełnione deklaracje należy złożyć przed Mszą św. do koszyczka ustawionego na stoliku przy końcu ławek.

5. Parafialny Zespół Caritas zaprasza  w poniedziałek tj. 09 kwietnia br. o godz. 15.30 do sali domu parafialnego na „Spotkanie Seniorów”.  Rozpoczynamy serię spotkań pt. „STYGMATYCY ZNANI I NIEZNANI – św. Ojciec Pio”. Zapraszamy również na słodki poczęstunek i wiosenną herbatkę. Osoby nie mogące samodzielnie przybyć na spotkanie, są proszone o kontakt pod numerem kom. 604-95-05-75.

6. W środę o godz. 16.00 w sali domu parafialnego spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

7. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. W czwartek spotkania grupy modlitwy Ojca Pio: o godz. 18.00 Msza św., a po jej zakończeniu konferencja i adoracja Najświętszego Sakramentu.

9. W piątek o godz. 19:00, w sali domu parafialnego spotkanie dla młodzieży.

10. W sobotę od godz. 9.00 pierwsza spowiedź dzieci przystępujących w tym roku do I Komunii św.

11. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

12. Przyszła niedziela to Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. W naszym kościele od godz. 12.00 do 17.00 „mini maraton biblijny”. Zapraszamy chętnych do czytania oraz zachęcamy parafian, aby weszli do kościoła w niedzielne popołudnie i posłuchali czytanych tekstów. Każdy, kto chce uczestniczyć w czytaniu, zgłasza się do osób przyjmujących zapisy po każdej Mszy św. w zakrystii.

13. W przyszłą niedzielę gościć będziemy s. Bożenę Mańkowską – misjonarkę, która opowie nam o swej pracy i po Mszach św. zbierze ofiary na działalność misyjną swojego zgromadzenia.

14. Tradycyjnie zbieramy Daninę diecezjalną. Zebrane fundusze przeznaczane będą na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Koperty na tę daninę są wyłożone w przedsionku kościoła. Uprzejmie prosimy o podanie wysokości ofiarowanej kwoty, nazwiska i adresu ofiarodawcy. Swoją ofiarę można również przekazać na konto parafialne z zaznaczeniem celu wpłaty. Nr konta: 72 1240 1763 1111 0000 1812 1117. Informuję, że w bieżącym roku w ramach daniny diecezjalnej jesteśmy zobowiązani przekazać kwotę: 7616.00 zł.

15. Minimum miesięczne dla naszej parafii ze zbieranych składek w kościele, prócz zbiórek celowych, wysyłane do Kurii co miesiąc, wynosi: 1867.00 zł. Bóg zapłać za składane ofiary.

16. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań. Emeryci i renciści, którzy chcieliby przeznaczyć 1% swojego podatku dla Caritas, proszeni są o przybycie do pokoju Parafialnego Zespołu Caritas w środy w godz. 16.00 – 17.00, przynosząc ze sobą biały PIT, otrzymany z ZUS. My pomożemy wypełnić krótkie oświadczenie, oraz dostarczymy je do Urzędu Skarbowego.

17. W dniach 21-22.04.2018 r. w związku z ogłoszeniem przez Episkopat Polski roku 2018 – Rokiem św. Stanisława Kostki, organizujemy pielgrzymkę autokarową jego śladami: Radziejów – Włocławek – Płock – Ciechanów – Przasnysz. Nocleg ze śniadaniem w Ciechnowie. Koszt wyjazdu 190 zł. Zapisy z wpłatą 50 zł w zakrystii.

18. W dniach od 24.09.- 30.09.2018 r. wraz z parafią pw. św. Faustyny w Plewiskach organizujemy pielgrzymkę samolotem do Włoch. W planie: Rzym, Watykan, Lido di Ostia, Orvieto, Asyż, Monte San’t Angelo, San Giovanni Rotondo, Monte Cassino. Cena ok. 3080 zł i 80 Euro.

19. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz