II Niedziela Wielkanocy – Miłosierdzia Bożego – 28 kwietnia 2019 r.

1. Dzisiejsza Niedziela jest niedzielą Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną. Dziś odbędzie się wielkanocny koncert charytatywny „Polska Pomaga”, który będzie transmitowany na żywo o godz. 20.05 w TVP2 oraz w radiowej Dwójce. Koncert ten jest podziękowaniem dla polskich darczyńców za wytrwałe angażowanie się w dzieła pomocy Caritas w kraju i na całym świecie.

2. Dziś o godz. 9.30 Parafialny Zespół Caritas ofiaruje intencje Mszy św. dziękczynnej za wszystkich naszych darczyńców, wspierających duchowo i materialnie osoby potrzebujące. Składamy gorące Bóg Zapłać za wszystkie „Dary serca”. Po każdej Mszy św. w okienku Caritas można nabyć książkę p.t.: „Życie bez nerwów”.  Autorem jest nasz parafianin Andrzej Zaremba, który choruje na stwardnienie zanikowe boczne – SLA  i  w tej książce dzieli się z czytelnikiem jak  żyć z  tą ciężką chorobą. Osoby pragnące wesprzeć autora prosimy o modlitwę i zakup książki w cenie 25.00 zł.

3. W poniedziałek święto św. Katarzyny ze Sieny dz. i dK., patronki Europy.

4. We wtorek uroczystość św. Wojciecha bp i m., głównego patrona Polski.

5. W środę 1 maja – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika – o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po Mszy św. wieczornej nabożeństwo majowe.

6. W I czwartek miesiąca o godz. 17.15 Godzina Święta.

7. Dnia 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski, Msze św. jak w każdą niedzielę: 8.00; 9,30; 11.00 oraz 17.00. Z racji I piątku miesiąca spowiedź św. przed każdą Mszą św., a o godz. 16.30 wymienianki roczne z różańcem.

8. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

9. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 Litania Loretańska do NMP; odwiedziny chorych od godz. 8.30; a po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo majowe i wynagradzające w I sobotę miesiąca, adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

10. W I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

11. Przyszła niedziela to Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. W naszym kościele od godz. 12.00 do 17.00 „mini maraton biblijny” – czytamy Księgę Wyjścia. Zapraszamy chętnych do czytania oraz zachęcamy parafian, aby weszli do kościoła w niedzielne popołudnie i posłuchali czytanych tekstów. Każdy, kto chce uczestniczyć w czytaniu, zgłasza się do osób przyjmujących zapisy po każdej Mszy św. w zakrystii lub informacja telefoniczna Tomasz Piasecki: 609 55 22 32.

12. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań.

13. W ramach obchodów 40 rocznicy parafii ogłaszamy konkurs dla dzieci na opowiadanie o naszej parafii. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone. Teksty prosimy przekazać do końca maja Pani Annie Jęsiak, która przekaże szczegóły konkursu wszystkim zainteresowanym dzieciom. Zapraszamy do udziału w konkursie!

14. W ramach obchodów 40 rocznicy parafii dnia 18 maja br. organizujemy pielgrzymkę autokarową. Msza św. w Bazylice św. Jadwigi na Legnickim Polu, zwiedzanie Muzeum Bitwy Legnickiej, podczas której zginął Henryk Pobożny – syn św. Jadwigi Śląskiej oraz nawiedzenie Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. Wyjazd o godz. 9.00 sprzed kościoła. Koszt: 50 zł. Zapisy w zakrystii.

15. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopisma katolickiego „Gość Niedzielny”.

16. Odeszli do wieczności: śp. Ireneusz Makowski, zm. przy ul. Grunwaldzkiej, uroczystości pogrzebowe odbyły się w miniony piątek; śp. Leon Szubert, zam. przy ul. Łubinowej, pogrzeb dnia 29.04.2019 r. o godz. 8.50 na cmentarzu junikowskim. Wieczny odpoczynek…

17. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz