II Niedziela Wielkanocy – Miłosierdzia Bożego – 23 kwietnia 2017 r.

1. Dzisiejsza Niedziela jest niedzielą Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w wojnie w Syrii.

2. Dziś o godz. 9.30 Parafialny Zespół Caritas ofiaruje intencje Mszy św. dziękczynnej za wszystkich naszych darczyńców, wspierających duchowo i materialnie osoby potrzebujące. Składamy gorące Bóg Zapłać za wszystkie „Dary serca”.

3. W poniedziałek spotkanie Wspólnoty Apostolatu Maryjnego, o godz. 17.30 różaniec, o godz. 18.00 Msza św., a następnie konferencja ks. kan. A. Kościańskiego.

4. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek o godz. 16.30 pierwsza próba dzieci I Komunijnych.

6. W czwartek o godz. 18.00 Msza św., a po jej zakończeniu, w sali na probostwie odbędzie się otwarte spotkanie POAK. Podjęty zostanie temat: Budowanie Kościoła dopełnieniem głoszenia Ewangelii. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

7. W piątek o godz. 19:30, w sali domu parafialnego spotkanie dla młodzieży. Wszystkich serdecznie zapraszamy, szczególnie zaś gimnazjalistów!

8. W sobotę przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

9. Przyszła niedziela to Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. W naszym kościele od godz. 12.00 do 17.00 „mini maraton biblijny”. Zapraszamy chętnych do czytania oraz zachęcamy parafian, aby weszli do kościoła w niedzielne popołudnie i posłuchali czytanych tekstów. Każdy, kto chce uczestniczyć w czytaniu, zgłasza się do osób przyjmujących zapisy po każdej Mszy św. w zakrystii lub informacja telefoniczna Tomasz Piasecki: 609 55 22 32.

10. Nowy kontuar do organów znajduje się już na chórze. Trwają prace przy jego instalowaniu.

11. Z uwagi na przeciekanie dachu domu parafialnego podjęto prace naprawcze: podwyższono ściany boczne budynku i kominy, aktualnie jest kładzione ocieplenie ze zbrojoną papą oraz są montowane nowe rynny, nastąpi modernizacja instalacji odgromowej. Koszt całej inwestycji wyniesie ponad 55 tys. zł. Zdecydowaliśmy się na tak solidny remont z myślą o założeniu na dachu paneli fotowoltaicznych. Archidiecezja Poznańska realizuje program unijny umożliwiający zakładanie instalacji fotowoltaicznych na budynkach kościelnych. Nasza parafia przystąpiła do tego programu ze względu na korzystne dopłaty unijne, które wyniosą, tak jak przy innych budynkach użyteczności publicznej, 85% całości kosztów.

12. Zbieramy Daninę diecezjalną, która przeznaczana jest na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Koperty na tę daninę są wyłożone w przedsionku kościoła. Uprzejmie prosimy o podanie wysokości ofiarowanej kwoty, nazwiska i adresu ofiarodawcy. Swoją ofiarę można również przekazać na konto parafialne z zaznaczeniem celu wpłaty. Nr konta: 72 1240 1763 1111 0000 1812 1117. Informuję, że w bieżącym roku w ramach daniny diecezjalnej jesteśmy zobowiązani przekazać kwotę: 7616.00 zł.

13. Minimum miesięczne dla naszej parafii ze zbieranych składek w kościele, prócz zbiórek celowych, wysyłane do Kurii co miesiąc, wynosi: 1867.00 zł. Bóg zapłać za składane ofiary.

14. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań. Parafialny Zespół Caritas, może udzielić pomocy w dokonaniu 1% odpisu podatku na rzecz naszej Parafii. Osoby zainteresowane, proszone są o kontakt telefoniczny pod nr kom. 604-95-05-75.

15. Pielgrzymka śladami św. Brata Alberta w 100 rocznicę jego śmierci: Góra św. Anny, Igołomia – miejsce urodzenia Świętego, Kraków – Sanktuarium Ecce Homo, przytulisko założone przez brata Alberta (muzeum), Muzeum Archidiecezji Krakowskiej, Łagiewniki – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Termin: 06-07 maja 2017 r. Wyjazd o godz. 5.30 sprzed kościoła. Koszt wyjazdu: 200 zł.

16. Podobnie jak w ubiegłym roku, Gmina Komorniki we współpracy z naszą parafią i Domem Kultury „Stokrotka” organizuje całodzienną podróż rodzinną pociągiem Kolei Wielkopolskich – „Pod Parą”. Wyjazd dnia 03.06.2017 r. o godz. 9.02 ze stacji kolejowej w Szreniawie, przystanek w Grodzisku Wlkp. na zwiedzanie kościoła św. Jadwigi Śląskiej, urokliwego miasteczka i ciekawego muzeum, pobyt w Wolsztynie (przejazd pociągiem retro oraz zwiedzanie parowozowni i skansenu), powrót do Szreniawy i piknik na terenie Muzeum Rolnictwa. Koszty: osoby dorosłe – 30 zł, dzieci – 20 zł, dzieci z rodzin 3+ – 10 zł. Zapisy i wpłaty w zakrystii.

17. W dniach od 23 września do 08 października 2017 r. organizujemy pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych: Montserrat, Saragossa – NS del Pilar, Fatima, Lourdes, La Salette, Santiago do Compostela oraz innych ciekawych miejsc Europy Zachodniej. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Koszt: 3590 zł i 90 Euro. Zapisy w zakrystii.

18. Zmarła śp. Marianna Skowrońska, zam. przy ul. Frezjowej, Msza św. pogrzebowa i pogrzeb odbyły się w miniony piątek. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz