II Niedziela Wielkanocna Miłosierdzia Bożego – 3 kwietnia 2016 r.

1. Bóg zapłać panom: Kazimierzowi Kasperkowi i Januszowi Łakomemu za zorganizowanie i zamontowanie na balkonie organowym podestów dla chóru.

2. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca Tydzień Miłosierdzia. Przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

3. W dzisiejszą niedzielę o godz. 8.00 Msza św. koncelebrowana w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i od Parafialnego Zespołu Caritas dziękczynna za wszystkich darczyńców, wspierających duchowo i materialnie osoby potrzebujące. Po Mszy św. o godz. 8.00, swoje spotkanie ma Wspólnota Żywego Różańca. Po południu o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i koncert poświęcony Bożemu Miłosierdziu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Od dziś, przez cały tydzień, można się zapisywać do czytania Pisma Świętego w przyszłą niedzielę, w ramach „mini maratonu biblijnego”

5. W poniedziałek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Msze św. o godz. 8.00, 16.30 i 19.00. Podczas Mszy św. o godz. 19.00 można zobowiązać się do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W czasie Mszy Świętych składka na Fundusz Obrony Życia.

6. Parafialny Zespół Caritas zaprasza w poniedziałek tj. 4 kwietnia o godz. 15.30 na „Spotkanie Seniorów”, w radosnej atmosferze „Zmartwychwstania Pańskiego”, rozważać będziemy drogę Dziecięctwa Bożego na podstawie życia Świętych naszego Kościoła i skosztujemy słodkiej niespodzianki. Zapraszamy do salki na probostwie.

7. We wtorek podczas Mszy św. o godz. 18.00 ks. bp Grzegorz Balcerek udzieli sakramentu bierzmowania. Zapraszamy wszystkich, którzy swoją modlitewną obecnością chcą wesprzeć przystępujących do tego sakramentu.

8. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla bierzmowanych: w środę 06.04.2016 r. dziewczyny kl. II o godz. 17.00, kl. I o godz. 18.00.

9. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

10. W czwartek przypada I czwartek miesiąca, o godz. 17.15 Godzina Święta.

11. W sobotę od godz. 9.00 pierwsza spowiedź dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii św.

12. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

13. Przyszła niedziela, to Niedziela Biblijna i początek Tygodnia Biblijnego. W naszym kościele od godz. 12.00 do 16.45 „mini maraton biblijny”. Zapraszamy chętnych aby zgłosili się do czytania oraz zachęcamy parafian, aby weszli do kościoła w niedzielne popołudnie i posłuchali czytanych tekstów. Z racji II niedzieli miesiąca składka na inwestycje parafialne.

14. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań.

15. Dnia 18.06.2016 r. organizowana jest ogólnopolska pielgrzymka z parafii p.w. Św. Jadwigi Śląskiej do Patronki w Trzebnicy. Szczegółowy program znajduje się na plakacie. Chcemy włączyć się naszą pielgrzymką parafialną w tę inicjatywę. Wyjazd autokaru sprzed kościoła o godz. 7.00, a powrót ok. godz. 18.00. Koszt wyjazdu: 40 zł. Zapisy w zakrystii.

16. W dniach od 21 – 27 07. organizujemy wyjazd dzieci szkolnych i młodzieży do Lipnicy Wielkiej na Orawie. W programie m. in.: wycieczki po górach, Wadowice, Ludźmierz, Niedzica. Koszt 550 zł. (noclegi, autokar, śniadania, obiadokolacje, bilety wstępu, przewodnik…). Serdecznie zapraszamy zainteresowanych. Zapisy u pani Anny Jęsiak.

17. Nasza parafia organizuje wyjazd młodzieży na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa w dniach 30-31 lipca 2016 r. Koszt wyjazdu: 250 zł. Zapisy u ks. Wikariusza.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz