II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego – 27 kwietnia 2014 r.

1. W myśl kanonu 1051 KPK podaje się do publicznej wiadomości, że dk. Łukasz Bąbelek, alumn Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, syn naszej parafii, ma przyjąć święcenia prezbiteratu w Poznaniu, dnia 22 maja br. Kto by wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu temuż diakonowi wspomnianego święcenia, w sumieniu zobowiązany jest poinformować o tym miejscowego rządcę parafii. Wszystkim wiernym poleca się, by gorąco się modlili za mających otrzymać święcenia oraz o to, aby Pan Bóg wzbudził wśród młodzieży liczne i dobre powołania kapłańskie.

2. Wiadomość o święceniach dk. Łukasza jest radością dla całej naszej wspólnoty parafialnej. Tym bardziej pragniemy przyczynić się, aby uroczystości prymicyjne były wyrazem wspomnianej radości i w związku z tym w niedzielę 4 maja br. po Mszach Św. zbierać będziemy ofiary, które zostaną przekazane do dyspozycji Prymicjanta.

3. W związku z przygotowaniem do Prymicji dk. Łukasza Niedziela Powołań w naszej parafii odbędzie się 15 czerwca br.

4. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca Tydzień Miłosierdzia. Od poniedziałku tj. 28.04. przez cały Tydzień Miłosierdzia,15 min przed każdą wieczorną Mszą św. Parafialny Zespół Caritas poprowadzi rozważania o Miłosierdziu Bożym oraz 10-tkę Różańca św. Serdecznie zapraszamy.

5. Przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

6. Wraz z PZC, kieruję gorące podziękowania do Wszystkich Darczyńców za ogromne zaangażowanie w niesienie pomocy osobom najbardziej potrzebującym. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za wsparcie modlitewne, materialne oraz poświęcony czas w spełnianiu woli Jezusa Chrystusa: „Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”.

7. Dziś cały Kościół przeżywa kanonizację dwóch papieży: Jana XXIII i Jana Pawła II. W dniu kanonizacji, podczas Mszy św. o godz. 17.00, w naszym kościele, zostanie poświęcony ornat ofiarowany parafii przez młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania. Zapraszamy zarówno ofiarodawców, jak i wszystkich młodych, do uczestnictwa w tej Mszy św.

8. Przed każdą Mszą Św., w przedsionku Kościoła, zbierane są pieluszki w ramach diecezjalnej akcji „PIELUSZKA DLA MALUSZKA”. Zebrane pieluchy zostaną przekazane do Domów Samotnej Matki, Domów Dziecka oraz najuboższych rodzin z archidiecezji.

9. W poniedziałek o godz. 17.30 spotkanie Wspólnoty Apostolstwa Maryjnego. O godz. 17.30 różaniec, o godz. 18.00 Msza św., a następnie konferencja ks. kan. A. Kościańskiego.

10. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

11. Od 1 do końca maja, po wieczornych Mszach św., odprawiamy Nabożeństwa Majowe. Zapraszamy całe rodziny.

12. Z racji I czwartku miesiąca w kaplicy o godz. 17.15 – Godzina Święta – modlitwa za kapłanów i wszystkich powołanych do wyłącznej służby Bożej.

13. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. od godz. 15.00 do godz. 16.00, o godz. 16.00 Msza św. ślubna i dalej spowiedź św. od godz. 17.00 do godz. 18.00. O godz. 18.00 Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza św. Ks. Proboszcz i Ks. Wikariusz odwiedzają chorych od godz. 8.30.

14. W sobotę uroczystość NMP Królowej Polski – I sobota miesiąca. Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

15. Przyszła niedziela, to Niedziela Biblijna. W naszym kościele od godz. 12.00 do 16.45 „mini maraton biblijny”. Zapraszamy chętnych aby zgłosili się dziś po Mszach św. do czytania oraz zachęcamy parafian, aby weszli do kościoła w niedzielne popołudnie i posłuchali czytanych tekstów.

16. W dniu 11 maja (niedziela) odbędzie się „Marsz dla życia” pod hasłem: „Marsz dla Życia – Zrób krok! Zróbmy razem milion kroków dla życia”.

17. W dniach od 11 – 17 lipca 2014 r. organizujemy wyjazd dla dzieci i młodzieży w Karkonosze, do Sosnówki koło Karpacza. Koszt: 550 zł/os. W cenie pobyt w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami, przejazd autokarem, wstępy, opłata przewodnika. Szczegóły przy zapisie u pani Anny Jęsiak.

18. Siostry Imienia Jezus ogłaszają nabór do prowadzonego przez siebie przedszkola przy ul. Łubinowej. Bliższe informacje na miejscu.

19. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań. Wzór wypełnienia właściwej rubryki w oświadczeniu podatkowym podają ulotki znajdujące się na półce przy wyjściu z kościoła.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz