II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego – 12 kwietnia 2015 r.

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca Tydzień Miłosierdzia. Z racji II niedzieli miesiąca składka w kościele na inwestycje parafialne. Przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

2. Wraz z PZC, kieruję gorące podziękowania do Wszystkich Darczyńców za ogromne zaangażowanie w niesienie pomocy osobom najbardziej potrzebującym. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za wsparcie modlitewne, materialne oraz poświęcony czas w spełnianiu woli Jezusa Chrystusa: „Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”.

3. W środę 15.04. br. o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

4. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek o godz. 18.00 Msza św., a następnie w sali św. Jana Pawła II spotkanie otwarte Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Temat spotkania: „Zagrożenia w funkcjonowaniu współczesnej rodziny i społeczeństwa”.

6. Serdecznie zapraszamy dnia 18 kwietnia, w sobotę, na pielgrzymkę szlakiem bł. Sancji Szymkowiak. Odwiedzimy zamek w Oleśnicy, Możdżanów – miejsce urodzenia bł. Sancji, piękny pałac Radziwiłłów w Antoninie, zobaczymy przykłady sztuki regionalnej w Mikstacie oraz powierzymy się opiece św. Józefa w jego kaliskim sanktuarium. Koszt pielgrzymki 70 zł. O godz. 8:00 Msza św, a po niej wyjazd. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii.

7. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

8. Przyszła niedziela, to Niedziela Biblijna. W naszym kościele od godz. 12.00 do 16.45 „mini maraton biblijny”. Zapraszamy chętnych aby zgłosili się do czytania oraz zachęcamy parafian, aby weszli do kościoła w niedzielne popołudnie i posłuchali czytanych tekstów.

9. Zapraszamy na premierę „Tryptyku Rzymskiego” Jana Pawła II w sobotę 25 kwietnia o godz.20:00 w naszym kościele. Recytacja w wykonaniu aktorów Teatru im. Jana Pawła II, oprawa muzyczna – słuchacze Prywatnego Policealnego Studium Sztuki Wokalnej w Poznaniu. Projekcja obrazów z Kaplicy Sykstyńskiej – firma “Wizja”. Premiera przygotowywana jest przez Dom Kultury „Stokrotka” i naszą parafię z okazji Roku Jana Pawła II.

10. Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje wczasorekolekcje dla osób starszych, chorych i niepełnosprawnych, z możliwością pobytu wraz z opiekunami. Turnusy rozpoczynają się od 1 maja. Dla osób będących w trudnej sytuacji materialnej istnieje możliwość dofinansowania dla uczestnika i opiekuna. Dokładne informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń P. Z. C. w przedsionku kościoła.

11. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań. Wzór wypełnienia właściwej rubryki w oświadczeniu podatkowym podają ulotki znajdujące się na półce przy wyjściu z kościoła.

12. Apelujemy do emerytów i rencistów, aby deklarowali 1 % ze swego podatku dla Caritas. W tym celu prosimy emerytów i rencistów o zgłaszanie się w pokoju Parafialnego Zespołu Caritas w środy w godz. 15.00 – 16.00, gdzie upoważniona osoba pomoże wypełnić PIT-37 i odda go do Urzędu Skarbowego. Należy przynieść rozliczenie z ZUS. Dalsze szczegóły są na tablicy ogłoszeń Parafialnego Zespołu Caritas.

13. Zmarł śp. Jerzy Kaczmarek, zam. przy ul. Żonkilowej, Msza św. pogrzebowa dnia 13.04.2015 r. o godz. 12.30, a pogrzeb o godz. 13.50 na cmentarzu junikowskim. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz