II Niedziela Adwentu – 9 grudnia 2018 r.

1. Dziś obchodzimy Dzień Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, po każdej Mszy św., przed kościołem, zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie, a w kościele z racji II niedzieli miesiąca, składka inwestycyjna. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. W Adwencie, od poniedziałku do piątku, w naszym kościele Roraty o godz. 18.00. Dzieci przynoszą serduszka z wpisanym dobrym uczynkiem z jednej strony oraz swoim imieniem i nazwiskiem z drugiej. Losujemy trzy figurki Matki Bożej. Podczas Rorat, na stoliku z darami, jest wystawiona puszka adwentowa – „wielkie serce”, do której wchodząc do kościoła, można składać ofiary przeznaczone na nagrody dla dzieci, najpilniej w nich uczestniczące. Po Mszach św. dzieciom rozdajemy obrazki, które przyklejają na otrzymane pierwszego dnia plansze. Drogie dzieci, na Roraty wychodzimy z domu i do nich wracamy z zapalonymi lampionami. W soboty o godz. 8.00 Roraty dla dorosłych.

3. W każdy piątek Adwentu Roraty dla młodzieży o godz. 19.30. W miarę możliwość przychodzimy ze świeczką lub lampionem. W ramach rorat podejmujemy temat: „Ludzie Adwentu”. Szczególne zaproszenie kierujemy do młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.

4. W miniony czwartek rozwiązaliśmy konkurs na ministranta kwartału: 1 miejsce zajął Mikołaj Machaj, przed Karolem Szymańskim i Dominikiem Machajem. Gratulujemy!

5. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W czwartek spotkanie Grupy Modlitwy św. Ojca Pio. 18.00, Msza św. po niej Konferencja – Ewangelia św. Jana, oraz Adoracja i Modlitwy przez wstawiennictwo św. Ojca Pio. Zapraszamy wszystkich chętnych.

7. W najbliższy czwartek (13.12) po wieczornej Mszy Św. w sali domu parafialnego odbędzie się otwarte spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Przedstawione zostaną świadectwa dotyczące wiary i działania Ducha Świętego w naszym życiu. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

8. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w intencji rodzin naszej parafii i adoracja zakończona o godz. 20.00 Apelem Jasnogórskim. Na początku adoracji Rycerze Zakonu św. Jana Pawła II poprowadzą modlitwę z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę św. Jana Pawła II dla rodzin naszej parafii. Następnie zostanie wykonany AKATYST ku czci Bogurodzicy. O godz. 19.30 w sali na probostwie spotkanie Rycerzy z mężczyznami naszej parafii, którym bliska jest duchowość św. Jana Pawła II.

9. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W naszej parafii o godz. 15.00 dodatkowa Msza św. dla grup duszpasterskich, a po jej zakończeniu wspólny opłatek w sali św. Jana Pawła II.

10. Wraz z początkiem adwentu w naszym kościele  pojawiła  się  wyjątkowa choinka niespodzianka z  czerwonymi  i  zielonymi  serduszkami. Serduszka czerwone oznaczają miłość jaką darzymy wszystkie dzieci, są na nich wypisane: imię dziecka, wiek, rozmiary oraz oczekiwania, które są to pewną wskazówką dla darczyńcy. Serduszka zielone oznaczają radość i pamięć o tych, którzy żyją wśród nas, choć z powodu choroby, wieku, samotności czy niesprawności bywają nieco zapomniani, zapisano na nich płeć oraz wiek osoby dorosłej. Jeżeli pragniesz anonimowo sprawić radość dziecku lub osobie dorosłej prezentem pod choinką zabierz serduszko i przygotuj upominek. Gotową paczkę wraz z zabranym serduszkiem umieszczonym w widocznym miejscu na paczce prosimy położyć pod choinkę w kościele, oddać w zakrystii lub w okienku Caritas w każdą niedzielę przed i po Mszy św. - najpóźniej do 22 grudnia 2018 r., aby mogła dotrzeć na Wigilię Bożego  Narodzenia. Szczegóły i ewentualne zapytania pod nr tel.: 668 369 430.

11. Do świąt Bożego Narodzenia otwarte będzie okienko Caritas w czasie: sobota przed i po Mszy św. o godz. 18-tej oraz w niedzielę przed i po każdej Mszy św., jak również w środy w godzinach otwarcia biura Caritas. Można się zaopatrzyć w następujące artykuły: lampiony adwentowe, opłatki wigilijne, świece Caritas, laurki świąteczne, dewocjonalia oraz inne ozdoby świąteczne. Zapraszamy.

12. Pielgrzymka w dniach: 16-22.09.2019 r., przelot samolotem z Berlina do Lizbony, a następnie autokarem: COIMBRA · SANTIAGO DE COMPOSTELA · BRAGA · PORTO · FATIMA · ALJUSTREL · BATALHA · ALCOBAÇA · TOMAR · LIZBONA · ALMADA · SINTRA · CABO DA ROCA. Zgłoszenia z wpłatą 1000 zł w zakrystii.

13. Odeszli do wieczności: śp. Hieronim Koberski, zam. przy ul. Szarotkowej, obrzędy pogrzebowe odbyły się 06.12.2018 r., śp. Arkadiusz Klimek, zam. przy ul. Szarotkowej, Msza św. pogrzebowa dnia 10.12.2018 r. o godz. 10.00 w kościele parafialnym, a pogrzeb o godz. 11.00 na cmentarzu w Skórzewie. Wieczny odpoczynek…

14. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz