II Niedziela Adwentu – 8 grudnia 2019 r.

1. Dziś obchodzimy Dzień Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, po każdej Mszy św., przed kościołem, zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie, a w kościele z racji II niedzieli miesiąca, składka inwestycyjna. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie medalików dzieci klas III.

3. W niedzielę 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, od godz. 12.00 do 13.00 „Godzina Łaski” – wspólna modlitwa w kościele.

4. W Adwencie, od poniedziałku do piątku, w naszym kościele Roraty o godz. 18.00. Dzieci przynoszą serduszka z wpisanym dobrym uczynkiem z jednej strony oraz swoim imieniem i nazwiskiem z drugiej. Losujemy trzy ikony Matki Bożej. Podczas Rorat, na stoliku z darami, jest wystawiona puszka adwentowa – „wielkie serce”, do której wchodząc do kościoła, można składać ofiary przeznaczone na nagrody dla dzieci, najpilniej w nich uczestniczące. Po Mszach św. dzieciom rozdajemy obrazki, które przyklejają na otrzymane pierwszego dnia plansze. Drogie dzieci, na Roraty wychodzimy z domu i do nich wracamy z zapalonymi lampionami. W soboty o godz. 8.00 Roraty dla dorosłych.

5. W każdy piątek adwentu o godz. 19.30 zapraszamy młodzież, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania oraz dorosłych na wieczorne Roraty. Podejmujemy na nich rozważania dotyczące 3 słów z Apelu Jasnogórskiego: Jestem, Pamiętam, Czuwam.

6. Od poniedziałku do soboty podczas Mszy św. o godz. 8.00 są czytane drugie czytania z Liturgii Godzin, oddające klimat Adwentu i przygotowujące do świąt Bożego Narodzenia.

7. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa do św. Michała Archanioła z prośbą o ochronę przed złem, następnie zostanie wykonany AKATYST ku czci Bogurodzicy, adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

9. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W naszej parafii o godz. 15.00 dodatkowa Msza św. dla grup duszpasterskich, a po jej zakończeniu wspólny opłatek w sali św. Jana Pawła II.

10. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas zapraszają do wzięcia udziału w ,,Konkursie dla Rodzin na najsmaczniejsze pierniki”, którymi obdarowani zostaną Seniorzy, którzy w okresie przedświątecznym, przybędą do naszej szkoły. Na konkurs trzeba dostarczyć 10 pierników w woreczku/ pudełku z imieniem i nazwiskiem do 10 grudnia. Miejsce zbiórki – dyżurka w szkole.

11. Wraz z początkiem adwentu w naszym kościele  pojawiła  się  wyjątkowa choinka niespodzianka z  czerwonymi  i  zielonymi  serduszkami. Serduszka czerwone oznaczają miłość jaką darzymy wszystkie dzieci, są na nich wypisane: imię dziecka, wiek, rozmiary oraz oczekiwania, które są to pewną wskazówką dla darczyńcy. Serduszka zielone oznaczają radość i pamięć o tych, którzy żyją wśród nas, choć z powodu choroby, wieku, samotności czy niesprawności bywają nieco zapomniani, zapisano na nich płeć oraz wiek osoby dorosłej. Jeżeli pragniesz anonimowo sprawić radość dziecku lub osobie dorosłej prezentem pod choinką zabierz serduszko i przygotuj upominek. Gotową paczkę wraz z zabranym serduszkiem umieszczonym w widocznym miejscu na paczce prosimy położyć pod choinkę w kościele, oddać w zakrystii lub w okienku Caritas w każdą niedzielę przed i po Mszy św. - najpóźniej do 22 grudnia 2019 r., aby mogła dotrzeć na Wigilię Bożego  Narodzenia. Szczegóły i ewentualne zapytania pod nr tel.: 668 369 430.

12. Do świąt Bożego Narodzenia otwarte będzie okienko Caritas w czasie: sobota przed i po Mszy św. o godz. 18-tej oraz w niedzielę przed i po każdej Mszy św., jak również w środy w godzinach otwarcia biura Caritas. Można się zaopatrzyć w następujące artykuły: lampiony adwentowe, opłatki wigilijne, świece Caritas, laurki świąteczne, dewocjonalia oraz inne ozdoby świąteczne. Zapraszamy.

13. W zakrystii  do nabycia kilkanaście biletów w sektorze B3 w cenie 50 zł oraz sektorze I  na płycie w cenie 80 zł na  koncert Betlejem w Polsce, który odbędzie się 29 grudnia 2019 roku w Arenie. Wśród wykonawców znani  artyści.

14. Bezpłatne porady prawne prowadzone przez naszego parafianina Tomasza Marcinkowskiego – radcę prawnego – w sali domu parafialnego w czwarte czwartki miesiąca w godz. 18.30 – 19.30. Zapraszamy zainteresowanych.

15. Organizujemy pielgrzymkę autokarową w rodzinne strony św. Jadwigi Śląskiej i papieża Benedykta XVI: Helehrad, Kahlemberg, Wiedeń, Mariazell, Pasawa, Altotting, Marktl Am Inn, Monachium, Andechs, Diezen am Ammersee, Ratyzbona. Termin: 22-28.06.2019 r. Koszt: 2080 zł i 95 Euro. Zapisy w zakrystii.

16. Zmarła śp. Danuta Batycka, zam. przy ul. Frezjowej, Msza św. pogrzebowa dnia 12.12.2019 r. o godz. 11.30, a pogrzeb o godz. 13.10 na cmentarzu junikowskim. Wieczny odpoczynek…

17. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz