II Niedziela Adwentu – 6 grudnia 2020 r.

1. Dziś obchodzimy Dzień Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, po każdej Mszy św., przed kościołem, zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

2. Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

3. We wtorek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, od godz. 12.00 do 13.00 „Godzina Łaski” – wspólna modlitwa w kościele. Msze św. o godz. 8.00, 16.30 i 19.00. Taca na biedne kościoły w Polsce.

4. W Adwencie, od poniedziałku do piątku, w naszym kościele Roraty o godz. 18.00. Dzieci przynoszą serduszka z wpisanym dobrym uczynkiem z jednej strony oraz swoim imieniem i nazwiskiem z drugiej. Losujemy dwie figurki Matki Bożej, przy których zachęcamy do modlitwy: MB z Lourdes – o ustanie epidemii i zdrowie fizyczne oraz duchowe, MB z Medjugorie – o pokój w sercach ludzi i na świecie. W soboty Msze św. roratnie o godz. 8.00.

5. Od poniedziałku do soboty podczas Mszy św. o godz. 8.00 będą czytane rozważania zaczerpnięte z ogólnopolskich rekolekcji „Oddanie33”, które przygotowują do aktu oddania się Panu Jezusowi przez Maryję.

6. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa do św. Michała Archanioła z prośbą o ochronę przed złem, następnie zostanie wykonany AKATYST ku czci Bogurodzicy i adoracja zakończona Apelem Jasnogórskim.

8. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Z racji II niedzieli miesiąca podczas Mszy św. składka inwestycyjna.

9. Mimo pandemii kontynuowane są prezentacje Verba Sacra online. W niedzielę 13 grudnia o 16:30 odbędzie się premiera czwartej edycji Verba Sacra w Internecie. Fragmenty Księgi Hioba zobaczymy w interpretacji wybitnego aktora Wiesława Komasy. Komentarz: prof. dr hab. Anna Świderkówna. Oprawa muzyczna: Katarzyna Stroińska – Sierant z zespołem. Premiera odbędzie się na https://www.youtube.com/verbasacraonline

10. Do świąt Bożego Narodzenia otwarte jest okienko Caritas w soboty przed i po Mszy św. o godz. 18.00 oraz w niedziele przed i po każdej Mszy św. Można nabyć: opłatki wigilijne w komplecie 1 duży + 2 małe w kopercie świątecznej lub oddzielnie. Za opłatki prosimy składać ofiarę która przeznaczona zostanie na świąteczną pomoc dla dzieci oraz osób potrzebujących. Wigilijne Świece Caritas  -  świeca duża: 15.50 zł, świeca mała: 7,00 zł.

11. Bierzemy udział w ogólnopolskiej akcji „Tytka charytatywna”. Zachęcamy do podejmowania gestów miłosierdzia dla potrzebujących przed świętami. Tytki wiszą obok okienka Caritas, po zabraniu można je zapełnić trwałymi produktami spożywczymi oraz środkami czystości i przekazać w okienku Caritas lub zakrystii.

12. Szkolne Koło Caritas w dniach od 1 do 18 grudnia, już po raz drugi zbiera nowe męskie skarpety, które przekazane zostaną do ogrzewalni dla bezdomnych przy ulicy Krańcowej w Poznaniu. Skarpety można zostawiać w okienku Caritas naszej  parafii lub w dyżurce SP 78 z imieniem ofiarodawcy, który dzieli się ciepłem przed zimą. Zachęcamy do pomocy! TAK POMAGAM!

13. W dniach od 19 wieczorem do 22 grudnia odnowienie Misji Świętych, które w ubiegłym roku, przed nawiedzeniem Matki Bożej w obrazie jasnogórskim, prowadził ks. Stanisław Gawlicki COr. Z racji ograniczonej liczby wiernych podczas Mszy św. postanowiliśmy wraz z Rekolekcjonistą, że w niedzielę 20.12 będą dodatkowe Msze św. o godz. 12.30 i 15.00, a w poniedziałek i wtorek 21 i 22.12, prócz Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 będą jeszcze o godz. 10.00 i 16.00. Podczas wszystkich Mszy św. będą głoszone nauki rekolekcyjne, a pół godz. przed ich rozpoczęciem będzie okazja do spowiedzi św. adwentowej. Już dziś serdecznie zapraszamy na odnowienie Misji Świętych w naszej parafii, prowadzone przez ks. Stanisława Gawlickiego COr.

14. Odwiedziny chorych w poniedziałek i wtorek 21 i 22 grudnia w godzinach południowych. Zgłoszenia w zakrystii.

15. Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2021.

16. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz