II Niedziela Adwentu – 6 grudnia 2009 r.

1. Dziś II Niedziela Adwentu, a także wspomnienie św. Mikołaja, z tej okazji wszystkim Bożym dzieciom życzymy wiele słodyczy oraz umiejętności nie tylko przyjmowania, ale i dawania miłych upominków.

2. Dziś dzień modlitw w intencji Kościoła na wschodzie. Po Mszach św. zbiórka przed kościołem na Fundusz Pomocy Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.

3. Spotkanie Rady Duszpasterskiej w poniedziałek 7 grudnia o godz. 19.00 na probostwie.

4. Roraty od poniedziałku do piątku o g. 7.00 z wyjątkiem najbliższego wtorku.

5. We wtorek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – w tym dniu Msze św. o godz. 8.00, 16.30 i 18.00. O godz. 16.30 wyjątkowo roraty, a podczas nich poświęcenie medalików dla dzieci I komunijnych. Po Mszy św. w sali pod kościołem mierzenie alb. O godz. 17.30 Apostolat Maryjny zaprasza na modlitwę różańcową, a o godz. 18.00 Mszę św. z okazji ich 10 rocznicy działania w naszej parafii, którą odprawi ks. prob. Roman Poźniak. Po Mszy św. spotkanie w sali pod kościołem. Zbierana tego dnia składka będzie przeznaczona na biedne kościoły w Polsce.

6. Również we wtorek w godz. od 12.00 do 13.00 „Godzina Łaski” – czas trwania przed wystawionym Najśw. Sakramentem.

7. Spotkania dla dziewcząt przygotowujących się do bierzmowania: kl. II gimnazjum we wtorek godz. 18.30, a kl. I w środę o godz. 18.30.

8. W środę, o g. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

9. W najbliższy czwartek o g. 19.30 odbędzie się spotkanie rodzin, które zdeklarowały się przyjąć młodych z całego świata do swoich domów. Na spotkaniu będziemy gościć Matie z centrum przygotowań Taize. Obecność obowiązkowa! W tym dniu upływa też termin składania deklaracji o gościnie. Prosimy aby już wypełnione deklaracje dostarczyć do ks. Bartosza.

10. Z dniem dzisiejszym została uruchomiona nowa strona internetowa parafii. Składamy serdeczne podziękowania Tomaszowi Zającowi, który jest jej autorem i który włożył ogrom pracy i czasu w jej powstanie. Zmieniony jest także adres: www.jadwigaslaska.pl. Prosimy mailowo lub ustnie zgłaszać uwagi co do jej treści lub funkcjonowania. Pozwoli nam to na dokonanie ewentualnych korekt.

11. W niedzielę 13 grudnia 2009 roku o godz. 17.00 w poznańskiej Bazylice Archikatedralnej odbędzie się prezentacja w ramach cyklu VERBA SACRA – Modlitwy katedr polskich z udziałem polskiego aktora Janusza Zakrzeńskiego. W jej interpretacji usłyszymy fragmenty dzieła mistyka franciszkańskiego, św. Bernardyna ze Sieny „O doskonałości chrześcijańskiej”.

12. W minionym tygodniu dokonano zabezpieczenia dzwonnicy przez założenie opierzeń z blachy miedzianej, a także pozłocenia głębokiej pateny używanej podczas Mszy św. Bóg zapłać tym, którzy pomogli w sfinalizowaniu tych inwestycji.

13. Chłopcy, którzy chcieliby zostać ministrantami proszeni są o przyjście do zakrystii. Czekamy na nich po każdej Mszy św.

14. Sianko pod stół wigilijny, w każdą niedzielę Adwentu, przed kościołem, rozprowadza młodzież z duszpasterstwa Syjon. Złożone przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby duszpasterstwa młodzieży.

15. Już 19 czerwca br. Papież Benedykt XVI ogłosił rok bieżący Rokiem Kapłańskim. Podczas rorat modlimy się za kapłanów. Dołączmy się wszyscy do tych modlitw podczas indywidualnej adoracji Najśw. Sakramentu w naszej, otwartej cały dzień, kaplicy. Pomocą niech nam będą wyłożone tam teksty modlitw w intencji kapłanów, tzw. Kwadrans przed Najśw. Sakramentem.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz