II Niedziela Adwentu – 5 grudnia 2021 r.

1. Nie bierzmy na siebie odpowiedzialności za nieobecność na Mszy św. tych, którzy rezygnują z przyjścia do kościoła ponieważ nie wszyscy mają tu ubrane maseczki. Prosimy o zakładanie maseczek podczas pobytu w kościele.

2. Dziś obchodzimy Dzień Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, po każdej Mszy św., przed kościołem, zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

3. Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

4. W środę 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, od godz. 12.00 do 13.00 „Godzina Łaski” – wspólna modlitwa w kościele. Msze św. o godz. 8.00, 16.30 i 19.00. Taca na biedne kościoły w Polsce. Podczas Mszy św. o godz. 16.30 poświęcenie figury MB Niepokalanej oraz medalików dzieci pierwszokomunijnych. O godz. 18.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek 09.12.2021 r. o godz. 16.00 w sali domu parafialnego odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

6. Caritas Poznań zaprasza na Koncert Kolęd z Małą Armią Janosika (grupa ponad 150 osób, inspirująca się kulturą góralską), który odbędzie się 11 grudnia w Parafii Nawiedzenia NMP w Poznaniu o godz. 17:00.

7. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa do św. Michała Archanioła z prośbą o ochronę przed złem, AKATYST ku czci Bogurodzicy i adoracja zakończona Apelem Jasnogórskim.

8. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Z racji II niedzieli miesiąca podczas Mszy św. składka inwestycyjna.

9. W Adwencie, od poniedziałku do piątku, w naszym kościele Roraty o godz. 18.00. Dzieci przynoszą serduszka z wpisanym dobrym uczynkiem z jednej strony oraz swoim imieniem i nazwiskiem z drugiej. Losujemy trzy figurki Matki Bożej, przy których zachęcamy do rodzinnej modlitwy. Podczas Rorat, na stoliku z darami, jest wystawiona puszka adwentowa – „wielkie serce”, do której wchodząc do kościoła, można składać ofiary przeznaczone na nagrody dla dzieci, najpilniej w nich uczestniczące. Po Mszach św. dzieciom rozdajemy obrazki, z kodem QR, który zawiera filmik ze świadectwem wiary znanego sportowca. Dzieci, na Roraty wychodzą z domu i do niego wracają z zapalonymi lampionami. W piątki Adwentu o godz. 19:15 Roraty dla młodzieży, a po nich spotkanie przy herbacie. W soboty o godz. 8.00 Roraty dla dorosłych.

10. Od poniedziałku do soboty podczas Mszy św. o godz. 8.00 są czytane drugie czytania z Liturgii Godzin, oddające klimat Adwentu i przygotowujące do świąt Bożego Narodzenia.

11. Do Świąt  Bożego Narodzenia otwarte będzie okienko Caritas: w każdą sobota przed i po Mszy św. o godz. 18-tej oraz w niedziele przed i po każdej Mszy św. Można zaopatrzyć się w następujące artykuły: lampiony adwentowe, opłatki wigilijne, świece Caritas, laurki świąteczne, dewocjonalia oraz inne ozdoby świąteczne. Wigilijne Świece Caritas  -  świeca duża: 18.00 zł, świeca mała: 8,50 zł.

12. Weźmy udział w ogólnopolskiej akcji „Tytka charytatywna”. Zachęcamy do podejmowania gestów miłosierdzia dla potrzebujących przed świętami. Tytki wiszą obok okienka Caritas, po zabraniu można je zapełnić trwałymi produktami spożywczymi oraz środkami czystości i przekazać w okienku Caritas lub zakrystii.

13. W naszym kościele pojawiła się choinka z serduszkami.  Serduszka oznaczają miłość, radość i pamięć nie tylko o dzieciach ale również o tych, którzy żyją wśród nas tylko, że z powodu choroby, wieku, samotności czy niepełnosprawności nie mogą w nim uczestniczyć. To właśnie dla nich są te serduszka. Zawierają nr, wiek osoby i płeć. Prosimy o mały upominek np.: herbata, kawa, czekolada, kosmetyk lub szalik czy rękawiczki, a przede wszystkim kilka ciepłych słów na laurce sprawi ogromną radość. Jeżeli anonimowo chcesz sprawić komuś radość, zdejmij serduszko i przyklej na gotowym prezencie z widocznym numerem i prosimy położyć pod choinkę w kościele, w okienku Caritas lub zakrystii najpóźniej do  ostatniej niedzieli adwentu tj. 19 grudzień b.r. aby mogły dotrzeć do wigilii Bożego Narodzenia. Bóg Zapłać. Parafialny Zespół Caritas

14. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism katolickich, szczególnie polecamy: „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Tota Tua” i inne, które znajdziemy na półce w przedsionku kościoła.

15. Zmarła śp. Genowefa Radzimska, zam. przy ul. Narcyzowej, obrzędy pogrzebowe odbyły się w miniony piątek. Wieczny odpoczynek…

16. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz